Poze sau fotografii ?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 26 Iul 2008, 23:06

Mai bine decat sa o dai de gard raspunde-mi la intrebarile pe care ti le-am pus : Am pescuit vreodata langa tine ? M-ai gasit vreodata pescuind intr-un loc unde te-am vazut pe tine pescuind ?

Ce o tot ametesti cu urmarirea ?! Aia s-a produs doar in mintea ta, cand te-ai vazut mare artist in salai dupa ce ai prins 10 pesti intr-o conjunctura complet atipica. Dar momentul de glorie efemera s-a dus, dupa cum recunosteai si tu amar cand ai constientizat ca pescuitul salaului nu se rezuma la voblere minnow. Acuma iarasi revii de unde ai plecat ?
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 26 Iul 2008, 23:10

empthy_cluster scrie: storm thunder stik(ca si orijinal floater este in caz ca nu sti)
Seamana leit , cred ca nici un orb nu le confunda :lol:

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 26 Iul 2008, 23:12

SF, as vorbi cu tine despre salai dar nu stiu daca am cu cine. Dupa cate imi aduc aminte pana la plecarea ta din tara erai mai mult crapar si pescuiai la salau mai mult cu bucatica. :lol:

Ma gandesc ca un Rapala Original de 18 cm nu e facut pentru avat, dar noi aberam despre altceva pe aici.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

empthy_cluster
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 08 Apr 2006, 01:37
Localitate: arad

Mesaj de empthy_cluster » 26 Iul 2008, 23:15

acu 2 ani asta am crezut ca se rezuma doar la minnouri, eram si sunt novice la dreaq, anul trecut am prins si la DD, anul asta la de toate, in toamna voi prinde la orijinall floater, ca a fost o conjunctura ca un novice a prins jalaii nu 10 ci 15 intre 2.5-7 kile posibil, anul trecut s-a **** muresul devreme tocmai cand am inceput sa dau in ei, anul asta daca ramane normall itzi voi arata ca nu a fost o conjunctura, poate nu voi lovi 15 ci doar 5 la totzi ni greu, cu urmaritul termina cu prostiile ca stiu ce urmaresti defapt prin `inocentza ta` :idea:
be smart be silent be deadly.....

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 26 Iul 2008, 23:21

Era vorba de atuul principal al unui vobler , daca tu zici ca Original ii facut pt viteza io ma intorc la crap :lol: :lol:

Nici trecutu tau nu-i foarte glorios , babusca la varga , montura cu peste viu cu 2 ancore , macar io dadeam cu un singur cirlig pe linie :lol:

Aceasi tactica ca si Adelin , ( de fapt ti-am explicat de ce nu apar pe aci scriitorii :lol: ) , da cu paru in balta si dupa aia bagam la misto , ca sa dai dupa vine tot pe useri neseriosi care nu baga pe subiect :lol:


Fir Intins!!!

onesti
veteran
veteran
Mesaje: 981
Membru din: 05 Noi 2004, 06:49
Localitate: canada

Mesaj de onesti » 26 Iul 2008, 23:30

onesti scrie:
razvan m. scrie:Vorbeam de cele de 7 cm.
OK. Cat de departe arunci cu Original-ele alea de 7 cm?
Deci....?

Batzi malul dupa avat sau arunci ca ala cu clenii, 100 de metri? Serios intreb.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 26 Iul 2008, 23:32

Vad ca insisti cu intrebarea asta. La prima iesire la avat o sa masor daca imi spui ce relevanta are.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

onesti
veteran
veteran
Mesaje: 981
Membru din: 05 Noi 2004, 06:49
Localitate: canada

Mesaj de onesti » 26 Iul 2008, 23:38

Te rog. Si o sa-tzi spun si relevantza.

Cu ce batz (putere / actziune) si fir dai cu Orig. de 7? N-o lua ostentativ, nu ma leg de look-ul tau. Doar ca imi spui ceva nou despre voblerul asta pe care-l cunosc binisor si as vrea sa ma lamuresc.

Merci!

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 26 Iul 2008, 23:42

Si care ar fi noutatea, ca e bun la avat ? Sau vrei sa sugerezi ca n-o fi bun la avat si ca eu gresesc crezand ca e bun ?!

Hai sa zicem 20-25 m cu fir textil de 8-10 lbs. Ajunge ? Sau sa descriu si echipamentul sa mai avem ce dezbate in urmatoarele 15-20 de pagini ?
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

onesti
veteran
veteran
Mesaje: 981
Membru din: 05 Noi 2004, 06:49
Localitate: canada

Mesaj de onesti » 26 Iul 2008, 23:46

razvan m. scrie: Hai sa zicem 20-25 m cu fir textil de 8-10 lbs. Ajunge ?
Ajunge.

Închis