War!

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: War!

Mesaj de pikeman » 06 Mar 2022, 23:27

:lol1: tehnic vorbind si daca cuceresc China & India tot asta pot spune :lol1:
Citisem o parere interesanta gen: si americanii fac ****, majoritatea evident foarte departe de ei (inclusiv cu Ucraina) dar parca e mai faina viata din vest decat asta din est :wallbash:

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: War!

Mesaj de Adi G » 07 Mar 2022, 00:27

:lol: ...bine da chinejii si indienii nu pot instala rachete balistice intercontinentale cu focoase termonucleare la 4 minute distanta de Moscova... Selenskyj, marioneta americana, "fost" comediant de serial Netflix, ar cam putea... sincer nu cred ca Putin e un ingeras nevinovat si razboi e intotdeauna naspa... dar trebuie sa recunosc ca cam inteleg punctul lui de vedere :lol: mai ales daca ma uit la ce a facut "vestul" pana acuma... in Iran, Guatemala, Egipt, Vietnam, Nicaragua, Serbia, Afganistan , Irak, Libia, Siria, Yemen... Cand "vestul" face chestii de astea nu se numeste razboi, ci "misiune umanitara" :lol: ei is aia buni, imprastie peste tot numai democratie si dragoste... :lol: iar rusii sunt niste bestii agresive... :lol:

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: War!

Mesaj de adiwolf » 07 Mar 2022, 01:15

practic, unde au fost americanii (vestul bicisnic) de cealalta parte erau rusii (estul neprihanit)
sau invers.
nimic nu poate justifica razboiul si moartea oamenilor !
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5736
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: War!

Mesaj de Zamfi » 07 Mar 2022, 07:28

Cum spune adiwolf! Nimic nu poate motiva distrugerea unei tari, europene, independente in 2022! Indiferent de istoria ei ! Ma gandesc cum era daca in 1991 Ucraina nu renunta ,cu garantii de securitate americane si britanice, la cele peste 1600 de focoase nucleare... Sau 1900 ca nu stiu exact si nici nu conteaza. Si ca idee , intotdeauna ma uit catre vest indiferent cate prostii a facut de.a lungul timpului ...Estul este mult mai crunt!
Sper din toata inima sa fie pace! Dar...
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: War!

Mesaj de Adi G » 07 Mar 2022, 19:06

Zamfi scrie:
07 Mar 2022, 07:28
Nimic nu poate motiva distrugerea unei tari, europene, independente in 2022!
Da! Corect! In Asia, in Africa, in America de Sud, ii ochei, in Europa nu! Rusii astia, bata-i vina... niste bestii... :lol:
Zamfi scrie:
07 Mar 2022, 07:28
Ma gandesc cum era daca in 1991 Ucraina nu renunta ,cu garantii de securitate americane si britanice, la cele peste 1600 de focoase nucleare...
Alea erau focoase sovietice, crunte. Io ma refream la focoase NATO, pline de "libertate", "dragoste", "democratie" si coca cola... :lol:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5736
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: War!

Mesaj de Zamfi » 07 Mar 2022, 19:53

Zic sa ne intoarcem la pescuit.Pana mai putem....
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: War!

Mesaj de Adi G » 07 Mar 2022, 23:01

Fun fact: in anul 2003, la invazia Irakului de catre americani, Ucraina a fost parte din asa zisa "Coalition of the willing"... Oare au gasit pana la urma armele alea de distrugere in masa?

Gata, ma duc sa-mi cumpar o sticla de Coca Cola, va doresc o seara frumoasa si fre intinse.

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: War!

Mesaj de pikeman » 08 Mar 2022, 09:02

Zamfi scrie:
07 Mar 2022, 19:53
Zic sa ne intoarcem la pescuit.Pana mai putem....
am fost ieri , sa dau raportul de final de zi din barca : "we fished on Siret river and we've got twenty frozen fingers" :lol1:
adica am dat o gherla cam cum e si razboiul asta

am si mers pentru ca :
  • fereastra de vreme buna si urmeaza prohibitia
  • cine stie ce o mai fi si cu razboiul , sa profitam la maxim de orice ocazie

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5736
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: War!

Mesaj de Zamfi » 08 Mar 2022, 15:07

Se pare ca si pestii sunt in razboi ..
Cu pescarii :headbash:
Am reusit sa sparg gheata la salau pe Dunare! Dar greu...In rest sa speram la vreme si vremuri mai bune! Desi sunt tot mai pesimist si trist... :cry:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: War!

Mesaj de Adi G » 08 Mar 2022, 19:59

"Razboiul este parintele si regele tuturor lucrurilor; pe unii ii fac zei, pe altii oameni, pe unii robi, pe altii liberi." Heraclit :wink:

Scrie răspuns