URMARITI SI...URMARITORI

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

URMARITI SI...URMARITORI

Mesaj de Adelin » 25 Noi 2004, 00:57

:oops: ANUNT: Caut sufa sau stanga, pt a ma putea tine mai bine de masina altor pescari, care pleaca dimineata la pescuit in locuri secrete.Ofer oricat...cu conditia sa nu se rupa pe drum siii....sa aflu si eu locul unde se prind stiuci! :arrow: Cred ca asa trebuia sa arate anuntul Profesorului 8) si al elevului sau :| , care ne-au urmarit cu nerusinare duminica trecuta pe mine si pe Razvan M, din dorinta de a prinde stiuca.Nu credeam ca foamea ne face sa apelam la gesturi atat de disperate si de injositoare.Avand in vedere ca unul din cei doi este combatant pe acest forum si ne urmareste fiecare virgula, ii invit pe aceasta cale pe onorabilii si mult stimabilii domni-pescari la o...STIUCA FRIPTA CU MUJDEI ca sa le mai treaca de pohta. :lol: :lol: :lol: Hai noroc si la mai mare ... :mrgreen: ...si nu uitati de sufa duminica viitoare!!!

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 25 Noi 2004, 09:21

Am stat si eu mult si m-am gandit daca un asemenea gest trebuie sau nu sa fie adus la cunostinta publica. Dar poate oprobiul public combinat cu ultima farama de self-respect ii va face pe cei doi colegi ai nostri sa nu recidiveze. Nu de alta, dar parca nu mi-as mai pierde inca o duminica plimbandu-i prin padurile din judetele vecine.... :wink:
Auziti domnilor fapta:
- au pandit in fata blocului lui Adelin, duminica dimineata, pana la ora 6 cand a venit sa ma culeaga;
- ne-au urmarit cale de vreo 70 km, pana ne-am dat seama ca avem codita;
- dupa niste manevre de evitare, pe care le-am vazut prin filme, am reusit sa-i pierdem pe stradutele unui sat dintr-un judet invecinat. Am reaparut in spatele lor la vreo 500 m si atunci le-a venit ideea sclipitoare: simularea unei pene de cauciuc. Apeland la buna noastra credinta, bunul simt ... si ce mai vreti voi, ne-au rugat sa mergem impreuna, in "echipa", pentru a nu ramane fara roata la o adoua pana. :oops: :oops:
I-am insotit cativa kilometri, dar cand am realizat teapa i-am pierdut intr-o padure.

A fost o duminica frumoasa. Cu aventuri pe care doar pestii nu ti le pot oferi. Daca dorit si voi asemea aventuri, faceti publice rezultatele obtinute si mai bagati niste poze la galerie. Nu le tineti doar pentru voi ! 8)
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 25 Noi 2004, 09:26

:o
Asta-i tare rau de tot! :shock:

Voi vorbiti serios? Ia zice-ti si voi cine a fost... sau, sa zica singur, Bond... James Bond.
:D :D :D
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 25 Noi 2004, 09:27

Unfuckinbelievable!!!
Pai ce, doar unde mergeati voi era stiuca? Auzi, sa stai sa pandesti pe altul in loc sa mergi mai devreme pe balta...
Doamne, gradina Ta e mare...

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 25 Noi 2004, 09:31

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :( :o .... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 25 Noi 2004, 09:35

E mai mult decat serioasa. Pe cuvant!
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 25 Noi 2004, 09:37

asta e tare de tot....
ce nu face omu pentru cateva stiuci :lol: :lol:
aveti grija, urmatorul pas ar fi sa va rapeasca si sa va smulga informatiile prin tortura :)

ovidius
veteran
veteran
Mesaje: 514
Membru din: 09 Noi 2004, 14:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de ovidius » 25 Noi 2004, 09:48

Nu a fost frumos ceea ce au facut cei doi sunt de acord dar trebuie sa ne intrebam de ce au facut ceea ce au facut. Putea fi evitata fapta lor? Iar daca au instinct de rapitor, au stat si ei la panda. Stiti in general oamenii cauta sa-i judece pe altii dar poate ar trebui sa ne gandim ce avem noi de facut pentru a imbunatati situatia.
In viata ne lovim de lucruri mult mai urate si mai apasatoare, dar:
"De poti sa rabzi sa fii mintit fara ca tu sa minti;
Sau cand hulit de oameni, tu nu cu razbunarea sa vrei a le raspunde,
dar nici cu rugaminti" (IF- Rudyard Kipling)
...............................
Salutare! :D

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 25 Noi 2004, 10:14

@danr...vezi ca treaba e serioasa, nu le mai da idei.Daca ai fi tu in locul nostru?!Ce sti tu cum e sa iesi din casa cu fularul peste nas, ochelari de soare '75, halat de lacatus tras fortat peste echipamentul de iarna, cu betele strecurate printre 2-3 maturi, un mop si o galeata cu apa inspumata de detergenti, si cu inima cat un purice, sa nu fi recunoscut. Cred ca numai d-nul Trutulescu si d-nul Gregorian Bivolaru ne-ar putea intelege. :lol:

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 25 Noi 2004, 10:55

mie mi se pare foarte foarte trist.

ma mir si de aia ca n-au un comportament normal (cum mah sa te pretezi la asa ceva???)
si ma mir si de voi ca le-ati raspuns cu aceeasi moneda...

si de mila i-as fi dus la o balta, macar ca sa inteleg ce resorturi imping DOI oameni sa procedeze asa...

cel mai probabil e ca nu am nici io toate datele - cine stie ce comportament de vedete arogant - inavordabile o-ti avea si voi acuma...

Închis