loc de misto

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 26 Noi 2007, 16:42

Adi_ scrie:
moderatorii: credeam ca facem misto aici. nu vi se pare ca tipul intrece limitele bunului simt? :roll:
inteleg ca-i nervos, agitat, suferind de diferse afectiuni, dar... de ce e lasat liber?

in topicul asta cine intra, intra pe proprie raspundere, si daca iese sifonat e problema lui, il mai lasam putin poate se potoleste ;) daca nu...probabil ban...dar ar fi pacat sa va pierdeti jucaria, nu?

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 26 Noi 2007, 16:52

Ionut, nu ma simt sifonat deloc. Poate ma simteam daca era oricine altcineva de pe forumul asta in locul lui, dar asa...
Pur si simplu e vorba de bun simt. Nimeni, dintre cei care scriu pe topicul asta nu foloseste un asemenea limbaj ca Alex_. Daca e asa cum zici, atunci hai sa ne injuram aici ca la usa cortului... :oops:
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 26 Noi 2007, 16:57

Adi_ scrie:Ionut, nu ma simt sifonat deloc. Poate ma simteam daca era oricine altcineva de pe forumul asta in locul lui, dar asa...
Pur si simplu e vorba de bun simt. Nimeni, dintre cei care scriu pe topicul asta nu foloseste un asemenea limbaj ca Alex_. Daca e asa cum zici, atunci hai sa ne injuram aici ca la usa cortului... :oops:
nu era vorba de tine :) l'am atentionat sper sa isi revina :)

p.s. iarta'l, probabil ca numai asa stie sa se apere cand cineva il bate cu mintea...sau ma rog cand i se aduc probe "mincinoase" ;)

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 26 Noi 2007, 17:20

o repriza de injuraturi...mmm. :twisted: ..nu cred ca ar duce situ ce-avem noi de zis. he he he deci nu, mai bine asa.

alex, hai sa terminam prostia asta de subiect cu acte stampile si birocratie, ca nu suntem functionari publici. sau cel putin eu nu sunt. :D

eu zic asa, imediat dupa ce ingheata cernica si daca pana atunci nu scoti nimic, ne aduci ceva solzi din dunare si ne declaram multumiti, te si credem ca ai avut vreodata pg.

a priori, cred ca ai avut, un an la oltenita, si cred ca n-ai prins nimic altceva decat avat. mic, d-ala pana in kil. ma insel?

:D

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 26 Noi 2007, 17:24

adi,

bunul simt e ca bafta la peste. ori e, ori nu e.

da ignore sau faulteaza si tu. :lol:

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 26 Noi 2007, 17:34

nu eugen, genul asta de faulturi nu ma caracterizeaza. eu am adus argumente, el a adus injuraturi. in loc sa aduca si el argumente, nu minciuni gen Olaf, cu sau fara sapca, etc, prefera sa jigneasca.
nu are nici un farmec sa ne injuram reciproc. daca nu e capabil sa se bata in argumente, eu prefer sa cedez in fatza unei guri spurcate.
numai bine!
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Alex_
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 14 Oct 2007, 11:51

Mesaj de Alex_ » 26 Noi 2007, 17:50

Ciumpilicilor, tentativa de a ingropa cele intamplate azi sub un maldar de dejectii nu tine. Sa readucem in atentia colegilor de forum cele intamplate azi, ca tot zicea nefericitul Piticot ca mi-a facut nus ce cu puterea mintii ;):
Adi_ scrie:Alex_, scuza-ma ca revin la problema cu funpic.de. Cand zici ca ai avut webhosting la ei? Ultima noutate e asta:
No, that couldn't be true... There were never a possiblility to pay
anything.

Our service exists only for 3 years (and one or two month).
se pare ca e imposibil sa fii avut tu poze la ei pe la inceputul lui 2004, cum ziceai :twisted:

iar prima parte a mesajului, cred ca e clar la ce se refera :wink:

acuma... nu-ti da singur ban... mai stai putin, macar pana in primavara :lol:
Alex_ scrie: Iar pui in concurs salai scosi din sirag? :lol:

Teribil de amuzanta mica jigodie psihipata, dar totusi, cum sa minti asa, cand probele sunt la indemana oricui? Hai sa vedem, daca scadem trei ani si doua luni din 26 noiembrie 2007 obtinem... 26 septembrie 2004, data in care, conform "mailului" pe care l-ar fi primit micul trisor de la funpic.de s-ar fi dat drumul acestui serviciu.

La dracu, atunci cum se explica acest topic din 22 IUNIE 2004, unde se discuta exact ce ma frigea si pe mine la vremea aia, adica webhosting si gratuitati pe funpic.de? :lol:

http://www.funpic.de/forum/webhosting/h ... enlos.html

DA-I CU SIRAGUL, DA-I CU SIRAGUL, DA-I CU SIRAGUL PAN' LA ZIUA :lol:

Acu baga si cateva poze cu pestii pozati din diferite unghiuri si numara-i de 14 ori :lol:.
Alex_ scrie:Sa fie si mai misto faza, am gasit acum unul si din martie :lol:

http://www.funpic.de/forum/webhosting/t ... en%3F.html


Siragul, aduceti siragul :lol:.

Daca va uitati la data la care e inregistrat administratorul Andreas o sa va dati seama si cand s-a dat drumul la serviciu.

Pentru Adi_, cu greata: **** :x

Dupa care ******** aincercatt sa spuna ca adminii de pe funcpic.de l-au mintit. E o victima a maleficiilor unor nemti ********, el, cavalerul salaului scos din sirag si bagat in concurs, nu v-ati prins? ;)

este ultima data cand iti atrag atentia: mentine un limbaj putin mai elevat ;)

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 26 Noi 2007, 19:39

imi cer scuze ca am moderat mesajele postate de alex cand eu am folosit o expresie ca asta:
@Alex_

fara gluma, fa'ti un control si puneti ochelari poate asa o sa vezi lumea cum trebuie...


p.s. la cati muci ai luat ar trebui sa'ti deschizi fabrica de servetele ptr uz propiu

hai acum nu'mi spune ca te'a afectat antepenultimul meu post...acela cu 2 variante...sau iti faci unghiile cu oja sa fi pregatit ptr intalnire? eu ma opresc aici...prea mult ras strica
de acum cred ca putem continua civilizat, ce zici Alex_?

Alex_
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 14 Oct 2007, 11:51

Mesaj de Alex_ » 26 Noi 2007, 19:40

Eu nu voi mai intra pe acest forum, dar recunosc ca ai procedat corect dupa ce ti-am batut obrazul apropo de postul pe care-l stersesei.

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 26 Noi 2007, 19:43

Alex_ scrie:Eu nu voi mai intra pe acest forum, dar recunosc ca ai procedat corect dupa ce ti-am batut obrazul apropo de postul pe care-l stersesei.
postul care ti l'am sters era cu acea expresie, in care ma faceai de ras, iar in lumea mea si a altora, a psihopatilor, inseamna ca cineva ti'a tras clapa, scuze daca ti s'a parut asa de dur si ai pus la suflet :)

Scrie răspuns