pescuit subacvatic

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
trombonezu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 114
Membru din: 24 Feb 2004, 10:16
Contact:

Mesaj de trombonezu » 27 Oct 2004, 11:18

Nea SF, iti e rusine din cauza ca suntem niste idioti incuiati?!? Oi avea si matale dreptate!
"Este o diferenta foarte mica intre a pescui si a sta pur si simplu pe mal ca un idiot."
Steven Wright

Avatar utilizator
Codrut
junior
junior
Mesaje: 96
Membru din: 29 Iul 2004, 20:02
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Codrut » 27 Oct 2004, 11:18

Ce dracu e sportiv in faptul ca ai la dispozitie o arma de precizie pentru "tzepuirea" pestilor? Ah, "sport-ul" reprezinta faptul ca dai din maini si picioare? Inteligenta comparatie...comparabila cu caracterizarea ad-hoc pe care ne-a facut-o impaleru' mai devreme...aia cu palaria si mustele din Obor. :lol:
@SF eu pescuiesc rosioare la musca ... pesti mici care-i scoti din apa fara dril, efort, etc. Sunt mai putin sportiv decat unul in costum de cauciuc si cu arbaleta in mana care omoara pesti pe sub apa?

divingdelphi.ro
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 27 Oct 2004, 09:27
Localitate: constanta
Contact:

Mesaj de divingdelphi.ro » 27 Oct 2004, 11:20

Sunt romanca, sunt mandra de asta si am deschis discuta NU pt a-i ponegri pe romani (chiar daca unii dintre voi ati considerat asa- EROARE de interpretare!!), si de asemenea nici pe pescarii care stau pe mal (se pare ca este cazul sa mi se reciteasca mesajele!) Am venit cu ideea sa incercati si altceva, la fel de incitant, dupa parerea mea...
Am adus in discutie campionatele de pescuit/vanatoare submarina din alte tari ca un argument ca si la noi ar fi posibil acest lucru, evident cu bunavointa unora... Chiar si aceasta "dezbatere" in sine, mi se pare un lucru bun. Va multumesc pt participare la discutie! :wink:

Avatar utilizator
trombonezu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 114
Membru din: 24 Feb 2004, 10:16
Contact:

Mesaj de trombonezu » 27 Oct 2004, 11:21

Nu esti sportiv frate pentru simplul motiv ca nu esti interesat de marfa lor!
"Este o diferenta foarte mica intre a pescui si a sta pur si simplu pe mal ca un idiot."
Steven Wright

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 27 Oct 2004, 11:23

aaaa-a-a.
hic.
ce ze-ntimpla?
cum bem sub apa?
aaaaaa.
hic.
barerea mea.

tzapa pa tzava si aer in tub incins!

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 27 Oct 2004, 11:25

Stimata D-na , ok...scurt/2 e ilegala ....si nu e pescuit ...noi cam asta "mancam"...si cu asta personal am incheiat discutia pe aceasta tema

Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 27 Oct 2004, 11:27

Domnisoara Divingdelphi,

Intimplator sint constantean si, tot intimplator, faceam scufundari libere pe vremea cind Dumneavoastra, probabil, invatati sa mergeti. In timp am evoluat si am facut si scufundari autonome. Posed echipamentul necesar, asa ca reclama "mascata" pe care o faceti, nu ma intereseaza. Ce vreau sa va spun, este ca, atita vreme cit sugestia Dumneavoastra se limiteaza la scufundari, sinteti pe un site gresit. Daca implicati si vinatoarea subacvatica, este si mai rau, sinteti in afara cadrului legal. Si, daca nu ma insel, instigarea la comiterea de infractiuni este deasemenea pedepsita.
You can run, you can hide! But... you'll die tired!

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 27 Oct 2004, 11:27

In alte tari, intr-adevar, sunt concursuri de vanatoare subacvatica .... treaba lor. Nu zic ca scufundarile nu sunt frumoase, sunt fascinante, dar cei care vroiau sa isi faca reclama sa nu amestece scufundarile cu pescuitul... Ceea ce fac ei nu este nici pe departe pescuit sportiv.


P.S. Bine ai revenit Wavedancer!

Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 27 Oct 2004, 11:29

Bine v-am (re)gasit! :D
You can run, you can hide! But... you'll die tired!

Avatar utilizator
Codrut
junior
junior
Mesaje: 96
Membru din: 29 Iul 2004, 20:02
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Codrut » 27 Oct 2004, 11:32

Acum apropo de administratorul forumului... precum a sesizat toata pescarimea de pe aici pute a reclama mai rau decat un costum de scafandru. Ambii initiatori ai discutiei promoveaza site-uri de "prestari servicii" indiferent ca nu au nici o legatura cu damblaua noastra. Propun banarea.

Închis