VIJELIE TE VREM INAPOI!!!

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 14 Apr 2007, 21:28

@pikeman-corect,sa nu zica...dar sa nu zica chiar nimic,deloc,"mucles" :lol: uni chiar asta doresc :lol: :lol: :lol:

un carcotas
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 05 Apr 2007, 22:11

Mesaj de un carcotas » 14 Apr 2007, 22:23

hades scrie:Cand am deschis acest topic, nu l-am deschis din strict punct de vedere personal, ci m-am gandit ca experienta lui Vijelie ne poate ajuta pe toti.
Acest forum tocmai pentru asta e facut, sa invatam unii de la altii...
Daca si intre pescari exista rautati..... :cry:
Vijelie ...Sufera tare daca nu-i bagat in seama?

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 14 Apr 2007, 22:33

Tavi scrie:
pikeman scrie:sa vi le zica vij pe ale lui ? astea is clasice...am trait fenomenu si anu asta cu un loc (nu era descoperit de mine...cei drept) despre care so dus vestea, si omu care lo descoperit nu mai putea sa prinda un peste acolo ...la tuister!!!...ca se umpluse zona de baboiari....

ma pikeman, ce bine stii tu, ca un batran :lol:
cand mai gasesti un loc de-asta, imi zici si mie, da? :twisted:
sati zic de 3 stuci de 5 kile ratate, inca 3 intrate in juvelnic ... tot 5 kile ... si de restu intre 1 si 4... banui ca nare rost :lol:

daedalus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 174
Membru din: 23 Mai 2006, 13:55
Localitate: bacau

Mesaj de daedalus » 15 Apr 2007, 12:51

Mi-ar placea sa-l vad pe Vijelie (daca vrea) cu un articol in toata regula pe prima pagina (daca Dan e de accord) cu poze, cu scule, cu tehnici, cu loc,... asa ca la manual (cum preda el in particular). Eu cred ca am avea ce invata.

romanberti
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 9
Membru din: 07 Noi 2006, 14:53

Mesaj de romanberti » 15 Apr 2007, 15:33

stie cineva un site pentru pescari obisnuiti? fara vijelii si alte vanturi. sau vijelie e-n toate , si-n toate ce sunt :?:

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 15 Apr 2007, 19:54

cine nu are chef de vijelie ocoleste topicurile respective
poate unora ne e simpatic

domnii "un carcotas" si "romanberti" sunt invitati sa evite acest subiect, precum si subiectele de polemica, mai ales ca se mai intampla sa posteze de la acelasi IP si n-am vrea sa credem ca au chef de scandal si doresc sa ne paraseasca

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Mesaj de andrei-ovidiu » 15 Apr 2007, 20:05

danr scrie:cine nu are chef de vijelie ocoleste topicurile respective
poate unora ne e simpatic

domnii "un carcotas" si "romanberti" sunt invitati sa evite acest subiect, precum si subiectele de polemica, mai ales ca se mai intampla sa posteze de la acelasi IP si n-am vrea sa credem ca au chef de scandal si doresc sa ne paraseasca
:lol: :lol: , iar problema cu cineva cu doua usere :lol: si acelasi IP...va sfatuiesc sa nu-l suparati pe serifu' ca are rabdare, dar dupa aia nu mai vedeti rapitori.ro :lol: :lol:

Puiu.BZ
veteran
veteran
Mesaje: 794
Membru din: 05 Noi 2006, 12:13
Localitate: Buzau

Mesaj de Puiu.BZ » 15 Apr 2007, 20:09

1. Daca mai e vre-un loc in asociatia aia meseriasha, rog reprezentantul oficial sa ma inscrie si pe mine...aia la care a subscris si leba.\
2. Cu cat respect se cuvine, salut pe carcotasu si pe toashu' lui care "nu-l iubeshte pa Viji" si prin acest mesagi le aduc la conostinta ca sunt pasibili de ura lu' restu' de rapitori si sa faca bine sa-si dea seama la vorbe.
3. Caci: a fi domn e o-ntamplare, a fi om e lucru mare!
4. Stie careva dintre domniile voastre cum ii Dunarea zilele astea?

un carcotas
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 05 Apr 2007, 22:11

Mesaj de un carcotas » 15 Apr 2007, 21:24

Ultima postare.

carcotas - Intranz. A-şi arăta nemulţumirea; a cârti. – Din cârcotă.
1. Nu am avut intentie de a ma cearta, nu ma cert cu nimeni
2. Nu cunosc nici un pescar care sa nu aiba simtul umorului . Pe aceasta m-am bazat cand am carcotit
3. Acelasi IP, acelasi PC - persoane diferite (unul mai mult carcoteste iar celalalt mai mult prinde peste)
4. Stimati pescari, haideti pe balta! Daca taxele sunt platite, acolo nimeni nu te opreste (chiar sa carcotesti)
5. Nu trebuie sa fiu sictirit ca ma retrag si singur
6. Salut toti pescarii ! Nu va pierdeti simtul umorului
-Punct-

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 15 Apr 2007, 23:06

Pe mine chiar ma destind povestile lui Vijelie... Cui nu-i place sa nu deschida postarile lui.
Dar acum vb serios unde a disparut Vijelie??? Sau firele is atat de zbuciumate de nu mai are timp si de noi, prietenii pestilor?

Închis