Bancuri

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabitoi
veteran
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 31 Aug 2009, 19:46
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Bancuri

Mesaj de gabitoi » 29 Dec 2013, 19:33

In strada de un barbat tanar se apropie o femeie frumoasa:
-Scuzati-ma, intamplator nu sunteti tatal unuia dintre copiii mei?
Tipul cu groaza: -Eu?!
-Linistiti-va, sunt invatatoare.

=================================

Doua blonde hotarasc sa mearga in padure sa-si caute brad de Craciun. Dupa cateva ore de cautare, una dintre ele ii spune celeilalte: -Asa nu mai merge! Eu propun sa luam primul brad pe care il gasim… indiferent daca are globuri sau nu!”

================================
Am invatat ca oricum ai taia, orice lucru are doua fete.

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Re: Bancuri

Mesaj de luci_t » 29 Dec 2013, 20:57

Când și-a luat Mercedesul ăla foarte scump cu cutie automată, Patriarhul Daniel a mers pe principiul că Dumnezeu îți dă, dar nu îți bagă și în viteză.

Ca să se deplaseze mai rapid în trafic, popii ar putea să-și pună pe mașinile lor de lux câte o candelă, pe post de girofar.

Popii ăștia au ajuns atât de bogați că dacă-și unesc forțele ar putea să-L dea jos și pe Dumnezeu.

Nu știu dacă ați observat, dar mai nou popii își fac semnul sfintei cruci după modelul logoului Mercedes.

De ce se îmbracă popii în negru? Ca să se asorteze la limuzine și la ochelarii fumurii.

Ușor-ușor, popii ar trebui să renunțe la crucea de pe turla bisericii și să pună în loc ceva mai sigur – un paratrăsnet.

sursa http://www.kmkz.ro/de_ras/texte/absolut ... e-popilor/

Avatar utilizator
gabitoi
veteran
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 31 Aug 2009, 19:46
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Bancuri

Mesaj de gabitoi » 30 Dec 2013, 16:39

Legea mecanicii – Imediat dupa ce ti se murdaresc mainile de vaselina, o sa inceapa sa te manance si nasul.
Legea gravitatiei – Orice surub, cui sau unealta, atunci cand va scapa pe jos, se va rostogoli pana in cel mai inaccesibil loc.
Legea probabilitatii – Probabilitatea de a fi vazut este direct proportionala cu gestul penibil pe care il faci.
Legea numarului aleator – Daca formezi un numar gresit, n-o sa sune niciodata ocupat si o sa raspunda cineva imediat.
Legea alibi-ului – Daca ii spui sefului ca ai intarziat la birou pentru ca ai avut pana, dimineata urmatoare chiar o sa ai pana.
Legea variatiei – Daca esti in trafic si schimbi benzile de mers, cea de pe care te-ai mutat o sa mearga mai repede decat cea pe care te afli.
Legea baii – Atunci cand esti cufundat cu tot corpul in apa, o sa sune telefonul.
Legea intalnirilor neprevazute – Probabilitatea de a intalni pe cineva cunoscut creste dramatic atunci cand esti cu cineva alaturi cu care nu vrei sa fii vazut.
Legea rezultatului – Atunci cand vrei sa demonstrezi cuiva ca un aparat nu functioneaza, o sa functioneze.
Legea biomecanicii – Nivelul mancarimii este invers proportional cu posibilitatea de a ajunge la locul de scarpinat.
Legea teatrului/cinematografului – De fiecare data, oamenii care au locurile cele mai departate de scara, vor ajunge ultimii si vor fi cei care se vor ridica de cateva ori pentru a merge sa-si ia mancare, bautura sau la toaleta si care vor pleca inainte ca spectacolul sa se termine. Cei care stau langa punctele de acces, vin devreme, nu se misca deloc, au picioare lungi sau burta si stau pana la finalul spectacolului si poate chiar mai mult.
Legea cafelei – De indata ce te-ai asezat in fata unei cesti calde de cafea, seful tau te va ruga sa faci ceva care va dura pana cand cafeaua se va raci.

=============================================

O tipa super eleganta si frumoasa foc iese dintr-un bar cu un indice de alcool in sange foaaarte ridicat.
Merge leganandu-se spre masina ei, un BMW scump ca naiba si incearca sa deschida usa cu cheia, dar starea ei de ebrietate o impiedica si pica in fund langa usa masinii.
Cu picioarele desfacute si fara chiloti, isi observa “pasarica” si cand o recunoaste incepe sa-i vorbeasca:
- Din cauza ta am masina…. din cauza ta am bijuterii… din cauza ta am bani… din cauza ta am barbatul pe care il doresc… din cauza ta am…
Deodata incepe sa se pishe si spune duios:
-Nuuuu, nu plange mai, ca nu te cert!!!

=============================================
Am invatat ca oricum ai taia, orice lucru are doua fete.

Iujin
veteran
veteran
Mesaje: 1462
Membru din: 11 Ian 2005, 13:29
Localitate: Cluj Napoca

Re: Bancuri

Mesaj de Iujin » 09 Ian 2014, 09:58

Un barbat merge la psihiatru:
- Domnule doctor, soţia mea e infidelă. În fiecare seară, merge la barul pescarilor şi agaţă bărbaţi. Chiar mai rău, se culcă cu oricine o întreabă! Înnebunesc! Ce crezi că ar trebui să fac?
Doctorul răspunde:
- Relaxează-te, respiră adânc şi încearcă să te calmezi. Acum spune-mi, unde mai precis e barul acesta?
Dragostea e oarba, dar casatoria ii reda vederea!!!

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14613
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Re: Bancuri

Mesaj de sorinB » 09 Ian 2014, 16:07

Ion:
- Marie, sa stii ca io n-am sa te pot iubi niciodata pe cat meriti...
Marie:
- Pai ma Ioane, atunci de ce nu-l aduci si pe Gheorghe?

Avatar utilizator
gabitoi
veteran
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 31 Aug 2009, 19:46
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Bancuri

Mesaj de gabitoi » 09 Ian 2014, 21:01

8 motive sau ipoteze pentru care Victor Slav va divorta de Bianca Dragusanu:
1.O manevra marsava a lui Traian Basescu pentru a abate atentia de la adevaratele probleme ale Romaniei.
2.Victor Slav a fost inspirat de urmatorul proverb: ” Din cocos nu faci gaina, nici din cu.rva gospodina “.
3.Victor Ponta: “Tizul meu Victor Slav este o noua victima a tiraniei lui Traian Basescu.”
4.Legenda spune ca dupa despartirea apelor facuta de Moise, urmatoarea despartire istorica va fi a lui Slav de Bianca Dragusanu.
5.Pentru ca…automobile.
6.Catalin Botezatu ar fi facut presiuni asupra mariajului lor acesta dorind sa se intoarca la cea mai mare iubire a lui, Victor Slav.
7.Pentru ca expira contractul de marketing incheiat intre ei si tabloide.
8.Desi Victor Slav platise excursia la Paris pentru sotia sa, Bianca i-a cerut sa ii plateasca biletul si lui Cristea.

========================================
Am invatat ca oricum ai taia, orice lucru are doua fete.

Lemi
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 28 Iul 2013, 18:38

Re: Bancuri

Mesaj de Lemi » 10 Ian 2014, 17:30

Un milionar american îşi aminteşte cum a devenit el milionar:
– Cînd am fost băiat, am venit în America. În buzunar nu am avut decît 2 cenţi. Am cumpărat 2 mere murdare, le-am spălat, şi le-am vîndut cu 4 cenţi fiecare. Apoi am cumpărat pe aceşti bani 4 mere, şi le-am vîndut cu 8 cenţi fiecare….
– Şi ce-a urmat după aceasta?
– După aceasta a murit mătuşa mea şi mi-a lăsat o avere de 1 milion de dolari!

Avatar utilizator
ravenheart
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 15 Iul 2005, 09:51
Localitate: Bistrita
Contact:

Re: Bancuri

Mesaj de ravenheart » 14 Ian 2014, 20:26

Cand m-am trezit eram la spital.Medicii mi-au spus ca am fost agresat de o femeie.Atunci mi-am adus aminte.....
Eram in lift si ma uitam cu coada ochiului la sanii unei doamne cand deodata mi-a spus: -Apasa 1.
Dark, morbid, a poet and singer, your death and my resurrection. I am a warrior, a shadow lord. I am the one who troubles your mind. I am the one that you always try to subdue, I am the moon frost, the superior race, the one you'll never achieve.

Avatar utilizator
DEM
veteran
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 27 Iun 2012, 15:57
Localitate: bucuresti

Re: Bancuri

Mesaj de DEM » 20 Ian 2014, 15:29

Un agent secret american merge în Rusia, într-o bodegă şi încearcă să demonstreze că nu va fi recunoscut.
Cere - în cea mai perfectă rusă - un pahar de votcă şi-l bea dintr-o înghitiţură.
Ruşii din bar se uită admirativ la el şi zic :
- Tu eşti spion american !
Americanul, înfuriat, ia o balalaică de la unul de pe scenă şi începe să cânte la ea, ca un meseriaş.
Barmanul şi ruşii din jur :
- Tu eşti spion american !
Americanul mai încearcă un truc. Cere orchestrei să cânte un cazacioc. Şi începe americanul nostru să danseze, ca un apucat.
Barmanul şi ruşii din jur :
- Tu eşti spion american !
Supărat la culme, americanul îl întreabă pe barman :
- De ce tot spuneţi că nu sunt rus ?
- Păi, de băut - ai băut ca un rus, de cântat la balalaică - ai cântat ca cei mai meseriaşi de la noi, iar de dansat cazacioc - n-am mai văzut pe nimeni să danseze aşa de bine...
- Şi atunci ?
- Păi, noi, în Rusia, n-avem negri !
Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Re: Bancuri

Mesaj de luci_t » 20 Ian 2014, 20:00

Un tip intra intr-un magazin:

- As dori si eu niste gulas
Vanzatorul:

- Sunteti ungur?
Asta se enerveaza:

- Si daca ceream strudel ma intrebai daca sunt neamtz, daca ceream pui
seshuan ma intrebai daca sunt chinez, sau daca ceream pizza trebuia sa fi
fost italian?!?
- Aaaa, nu !
- Si atunci de ce ma intrebi daca-s ungur pt. ca am comandat gulas?
- Pentru ca aici e magazin de electronice ..

Doi proaspat arestati discuta in celula:
- De ce ai fost arestat?
- Pentru concurenta.
- Adica?!?
- Fabricam aceleasi bancnote ca si statul…

Scrie răspuns