Propunere Indecenta Vodafone

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de pikeman » 11 Apr 2014, 10:33

Tavi scrie:Eu sunt client Connex-Vodafone de prin 1999, o perioada scurta pe cartela si pana in prezent pe tot felul de abonamente, inclusiv centul. :D
Nu am avut astfel de aventuri cu ei, am avut cartela la inceput si apoi mi-am luat abonamente la promotii sau negociate la sange dar fara scandal.
Nu mi-au incarcat aiurea factura, am vorbit cat am avut nevoie si am platit sume rezonabile. Cred ca cel mai mult am platit vreo 500 de lei pentru ca m-am dat o tara pe net in roaming. :lol:
Prin 2007 sau 2008 am sunat la call-center si le-am spus ca plec de la ei. A urmat o negociere (de fapt asta era ideea :P ) din care m-am ales cu un abonament de vreo 10 eur (sau 15...) care includea vreo 800 de minute in retea, 100 nationale si geva trafic de date care imi era suficient.
Acum am o varianta si mai buna. :lol:
Maaaaa, tu ai folosit numarul meu in toata perioada asta? :lol:
Eu acum am ajuns la 50 de lei - 1000 de min nationale si vro 250mb de net ... pe care nu le vorbesc / consum :lol: asa ca ie greu sa ma articuleze extra
si cum tarifele de roaming o sa pice cat de curand :twisted:
Faza mai faina ii ca in tinerete am lucrat la *222 si am ramas cu ceva cod de angajat si nu ma freaca la plata facturii daca intarzii :lol:

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de MuskMd » 11 Apr 2014, 11:22

pikeman scrie:
Faza mai faina ii ca in tinerete am lucrat la *222
tu erai ? :twisted:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

tavistan
veteran
veteran
Mesaje: 1168
Membru din: 27 Mar 2012, 08:15

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de tavistan » 11 Apr 2014, 12:30

pikeman scrie:...
Faza mai faina ii ca in tinerete am lucrat la *222 ...
Te-au angajat minor? :mrgreen:

Astia te articuleaza cand depasesti minutele alocate in abonament si ai un pomelnic lung de numere diferite apelate in luna respectiva... Se bazeaza pe faptul ca singurul mod in care ai putea sa verifici ar fi sa suni la numerele pe care nu le conosti si sa intrebi "cine-i acolo?" - nimeni nu face asta! :lol: Si stiu ca se umfla facturile de la un fost angajat de esalon 2 de la un operator; acuma ca omul doar vroia sa-i denigreze din razbunare pentru statutul de "fost"... nu stiu! dar am avut si eu ceva facturi "bizare" (bizare in sus, nu in jos... :roll: ). Principiul este "ii poti pacali pe cativa din cand in cand dar nu-i poti pacali pe toti tot timpul"...

Dar bulangii te captusesc cel mai bine cu telefoanele la oferta la reinnoirea abonamentelor; daca-ti doresti prea mult un telefon te fac sa inghiti un abonament cu "bonusuri" scumpe de care n-ai nevoie si de care daca te-ai lipsi, cu diferenta de abonament ti-ai lua 2 telefoane d'alea in cei 2 ani de contract... sa le tot inmoi in Porumbacu'! :headbash:

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de ULK » 12 Apr 2014, 23:43

Mersi Pictore inca odata pentru povestire, mai ales ca (si) din cazua ei m-am dus peste ei(Cosmote) azi si m-am ales cu nelimitate in orice si oriunde pentru 15 E(TVA inclus)..mult mai putin decat ce plateam pana acum cu depasirea minutelor. :respekt: :respekt: Sa-ti dea D-zeu sanatate !!
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de kleniacul » 13 Apr 2014, 16:11

ULK scrie:Mersi Pictore inca odata pentru povestire, mai ales ca (si) din cazua ei m-am dus peste ei(Cosmote) azi si m-am ales cu nelimitate in orice si oriunde pentru 15 E(TVA inclus)..mult mai putin decat ce plateam pana acum cu depasirea minutelor. :respekt: :respekt: Sa-ti dea D-zeu sanatate !!
Eu negociez acum cu Vodafone si Cosmote,la 15 euro dau nelimitat minute nationale ,Vodafone da 2 gb trafic,Cosmote 1gb, pretul la telefoane e mai bun la Cosmote,trebuie sa mai negociez putin,au scazut tarifele de interconectare si de roaming,deci pot si ei sa mai scada tarifele la abonament.Daca a folosit cineva net la ambii operatori il rog sa posteze impresiile despre viteza si acoperirea retelei,mujltumesc anticipat.

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de ULK » 13 Apr 2014, 19:19

Tot 2 Gb mi-au dat si Cosmote. Si nu se taxeaza daca depasesc, doar scade viteza mult. Eu sunt multumit de viteza lor si acoperirea e foarte ok.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
Ionut Petrea
veteran
veteran
Mesaje: 627
Membru din: 24 Dec 2008, 21:39
Localitate: Bucuresti

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de Ionut Petrea » 15 Apr 2014, 10:21

Eu am 2 gb la viteza nu stiu care la Cosmote si dup-aia scade la nu stiu cat, dar sa fiu al naibii daca de cand am abonamentul asta am reusit sa depasesc mai mukt de 500 mb. Abonamentul se numeste Free L promotional, a costat 15 euro, mi-au dat si o jucarie de aia de telefon de 1 leu, si am minute nationale nelimitate, international nelimitat(pe fix... cine mai suna pe fix???) In retea nelimitat, sms nelimitat.
Inainte de asta aveam un abonament de 12e aproape chel, mai depaseam cu inca vreo 10 euro lunar. Ma ducea factura peste 100 de lei(oare cum se face calculul?). Cand am primit prima factura de la ei pentru noul abonament sa cad in fund... Doar 65 lei in conditiile in care doar sa suni la linia care frige mai faci costuri suplimentare.
Intotdeauna C&R

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de ULK » 15 Apr 2014, 19:16

Exact asa am "patit" si eu, acum la jumate de suma am nelimitat....naspa rau :). Viteza e pana in 43Mbs daca nu ma insel primii 2 Gb, pe care si daca vrei si ai activat 3G-ul(inca nu am 4G)permanent nu poti sa le depasesti, dupa care scade viteza drastic, dar tot netaxabil ramane netul. Minutele internationale( tot nelimitate) sunt de zona 1 adica fix in Europa si fix si mobil in State( pot sa ii sun eu de cate ori vreau, nici ei nu au asa un abonament bun in SUA). Deocamdata mi se pare un vis..un fel de Caritas..nu cred ca va fi ceva vesnic..sper ca macar cei doi ani de contract sa fie pe bune :). Bravo Cosmote!! :respekt:
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de adiwolf » 15 Apr 2014, 21:28

baieti, ce draqu v-a platiti cosmote-ul sa faceti reclama?!
nu intelegeti ca fix aceleasi abonamente exista si la concurenta, recte Vodafone si Orange?!! trebuie doar sa CERETI si vi se va da ! :D
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de ULK » 16 Apr 2014, 08:26

Eu doar ziceam de bucuros ce sunt acum :)..Nici o reclama. Concurenta am inteles si eu ca s-a luat dupa exemplul dat tot de Cosmote.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Scrie răspuns