imigranti,refugiati,musulmani&stuff

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de bradypus » 11 Ian 2016, 14:47

IQZero scrie:In ciuda faptului ca teroristii extremisti sunt preponderent islamisti, nu e o regula. Nu toti sunt la fel, nu trebuie judecat un popor pentru o mana de oameni.
hai sa fim seriosi... un popor ie mai multe... tu probabil ai vrut sa zici religie...
dar in rest cred ca un idealist ar fi d´acord cu tine...

culmea e ca romanii nici macar nu sunt ciori... , si totusi o intrega lume ne confunda si ne judeca precum am fi... ca deh... le-a convenit asa si-au facut un obicei din asta

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 11 Ian 2016, 20:46

bradypus scrie:
geppetto scrie:Guten Abend liebe Angler und Damen!
of..., ai dat peste un om cu principii si suflet bun ? :D
Ca tot locuiesti tu printr-o tara din aia cu oameni naivi, la voi n-au ajuns inca bietii refugiati sa va felicite de Revelion?

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de bradypus » 11 Ian 2016, 22:28

ba da...
atita doar ca astia nu sint naivi
aici mediul inconjurator... climatul e pe putin spus infectat rau
astia se considera rasa pura si resping restul
ar fi fo mai usor intr-un conglomerat de natii si rase :D

de acu peste 24 de ani mi-am dat seama ca astia nu vor straini
sau nah... ma rog... vor doar cind au nevoie de ei la anumite chestii ...
adica la de alea care nu is ei in stare sa faca sau nu le face placere :D

aici ... acu sa ajuns ca-si creaza artificial motive sa faca ce vor cu straini si prin tertipuri incearca sa manipuleze populatia pt a obtine suportul ei
deh prin intelegeri la nivel international au niste obligatii pe care nu vor sa le absoarba dind vina pe situatia adversa la nivel local :D

mnah... alt iexemplu iritant pt bastinasi... odata " integrat " aici unii considera ca au niste drepturi... ailati nu vad lucrurile asa si uite asa apar conflicte :D

media si formatorii de opini sunt alesi pe sprinceana
adica dupa convingeri politice

ghici cum sa interpretat la tv chestia de mai sus... " precum ca straini provoaca reflexele alea " :D
adica daca iti ceri drepturile si o iei peste nas e vina ta... ai cautato cu luminarea deci o meriti :D

sa chizdit rau treaba ! sunt f ingrijorat pt copii mei
vezi tu... , astia is nascuti aici ceateni... dar nu sint acceptati de astia pt ca asta e educatia lor de acasa

ura pt straini se vede peste tot
chiar si la magazin sau in metro

ghiolbanu nu stie daca esti tu cetatean sau nu... te vede strain te uraste din start
brusc daca iese gilseava are motiv... iesti strain...prin iexistenta ta... l-ai provocat ... :D

se maninca rahat mult la tv despre asa zise patrule de cartier
care s-au format initial in localitati unde exista camp pt refugiati
astea sint formate din skinheads si alte tipuri de rasisti carora le convine sa te considere suspicios

he he he ... la un moment data prin mas media se incuraja apelurile la numar de urgenta daca te auzea pe strada ca vorbesti alta limba
zau !

suspicios ce naiba inseamna ? suspiciosi ei sint pe toti strainii !

legat de patrulel civile ei recunosc la tv ca alea nu au autoritate pt a participa prin forta fizica
dar le prezinta intodeuna asociindule cu alte incidente intimplate in alte tari unde chipurile politia locala nu poate intra in anumite cartiere

ce naiba poti sa intelegi ?
le anuleaza legalitatea la forta dar le de apa la moara pe fata ?

aia sunt atrasi de violenta provenita din ura si sunt nescoliti
animale

cam aici sa ajuns

mnah... naivi...

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 15 Ian 2016, 15:26

bradypus scrie:ba da...
atita doar ca astia nu sint naivi
aici mediul inconjurator... climatul e pe putin spus infectat rau
astia se considera rasa pura si resping restul
ar fi fo mai usor intr-un conglomerat de natii si rase :D

de acu peste 24 de ani mi-am dat seama ca astia nu vor straini
sau nah... ma rog... vor doar cind au nevoie de ei la anumite chestii ...
adica la de alea care nu is ei in stare sa faca sau nu le face placere :D

aici ... acu sa ajuns ca-si creaza artificial motive sa faca ce vor cu straini si prin tertipuri incearca sa manipuleze populatia pt a obtine suportul ei
deh prin intelegeri la nivel international au niste obligatii pe care nu vor sa le absoarba dind vina pe situatia adversa la nivel local :D

mnah... alt iexemplu iritant pt bastinasi... odata " integrat " aici unii considera ca au niste drepturi... ailati nu vad lucrurile asa si uite asa apar conflicte :D

media si formatorii de opini sunt alesi pe sprinceana
adica dupa convingeri politice

ghici cum sa interpretat la tv chestia de mai sus... " precum ca straini provoaca reflexele alea " :D
adica daca iti ceri drepturile si o iei peste nas e vina ta... ai cautato cu luminarea deci o meriti :D

sa chizdit rau treaba ! sunt f ingrijorat pt copii mei
vezi tu... , astia is nascuti aici ceateni... dar nu sint acceptati de astia pt ca asta e educatia lor de acasa

ura pt straini se vede peste tot
chiar si la magazin sau in metro

ghiolbanu nu stie daca esti tu cetatean sau nu... te vede strain te uraste din start
brusc daca iese gilseava are motiv... iesti strain...prin iexistenta ta... l-ai provocat ... :D

se maninca rahat mult la tv despre asa zise patrule de cartier
care s-au format initial in localitati unde exista camp pt refugiati
astea sint formate din skinheads si alte tipuri de rasisti carora le convine sa te considere suspicios

he he he ... la un moment data prin mas media se incuraja apelurile la numar de urgenta daca te auzea pe strada ca vorbesti alta limba
zau !

suspicios ce naiba inseamna ? suspiciosi ei sint pe toti strainii !

legat de patrulel civile ei recunosc la tv ca alea nu au autoritate pt a participa prin forta fizica
dar le prezinta intodeuna asociindule cu alte incidente intimplate in alte tari unde chipurile politia locala nu poate intra in anumite cartiere

ce naiba poti sa intelegi ?
le anuleaza legalitatea la forta dar le de apa la moara pe fata ?

aia sunt atrasi de violenta provenita din ura si sunt nescoliti
animale

cam aici sa ajuns

mnah... naivi...
Geppetto, Guten Morgen :wink:

Din fericire pentru ei , emigranti finlandezi din ani 30 in Sudamerica nu au fost tratati la fel ! Cum ar fi daca toti "salbatici" ar scoate de pe teritoriul lor pe europeni ?Sau pe americani , practic aceasi europeni :wink:

Turcia si Siria se tin de cap de vreo cativa ani , acuma ii bai , la fel ca-n Franta , dupa ce bombardeaza Siria urla la cer ca si-au luat-o acasa , bietii nevinovati de la Bataclan , de parca copii , batrani si femeile care mor intre bombele lor nu-s nevinovati , insa deh , din varfu patului cu patura-n cap se vede altfel :oops:
De ce nu pun la stiri victimele bombardamentelor copioase , nspe conta unu , zau , in orice crima rasiala in Europa au fost cativa contra mai putini ,arieni vs colorati , de ce nu ar fi in asa zisa lupta impotriva terorismului international (ca sa ai aprobarea publicului ) la fel !

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 15 Ian 2016, 15:51

bradypus scrie:
legat de patrulel civile ei recunosc la tv ca alea nu au autoritate pt a participa prin forta fizica
dar le prezinta intodeuna asociindule cu alte incidente intimplate in alte tari unde chipurile politia locala nu poate intra in anumite cartiere


mnah... naivi...
Chestia asta cu politia de nu intra in anumite cartiere ii o legenda locala prin multe zone din Europa , atata vreme cat unii inca cred in zane si balauri inca o sa tina , in absolut orice stat european plus Rusia , politia controleaza tot !

Prin zona la mine au descoperit ca politia incasa taxe de protectie la baruri si restaurante , au eliminat (si primit medalii pentru asta ) pe Hell Angels si alti smardoi ca sa se ocupe ei de negot ! Inclusiv luau taxe de la curvele de strada !

Nu ar putea pune ordine unde vor si cand vor :!: :?:

Da no , ii mai bine sa mentii un fel de fantome , vezi doamne cat de greu ii , sa te plangi tot timpu ca nu ai deajuns personal sa pui ordine , adica sa sugi bani de la buget si dupa aia si de la particulari ! Minunea ii sa convingi publicu , opinia publica , ca ii greu , ca nu se poate intra in anume cartiere !

Bine ca zone in dictatoriale se pot mobiliza fortele de ordine si impartii cu maciuca , in asa-zisa democratie ii imposibil !

Adevaru ii unu simplu , homo sapiens corupe orice sistem ,zau , mi se pare mult mai crud decat orice atentat ca banca sa-ti ia casa , banii , si sa ramai si cu datorie , sa faca treaba asta la sute de mii de familii , decat zeci de victime al unui asazis terorism inceput tot de aia cu bani si vise de mai mult !
Cel putin in Spania s-au sinucis (casa nu vorbim de aiai care au ajuns in strada ) mai multe persoane care au pierdut tot cu conditiile bancii , sustinute de guvern , absolut dementiale ,decat in atentate teroriste (repet , daca vorbim de islamiste , spaniolii au lovit primu ).

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 15 Ian 2016, 19:40

Cica Gheorghe il ia de guler pe prietenul sau de-o viata, Janos:
-Ma, te omor!
-De ce sa ma omori Gheorghe, nu suntem prieteni, nu ne stim de atata timp?
-Voi l-ati omorat pe Gelou!
-Da asta s-a intamplat acum sute de ani.
-Da, da io de-abia acuma am aflat!

Deci tu consideri ca atrocitatile stramosilor tai sau a politicienilor tai te fac pe tine, pe mine, pe Gheorghe si pe Dumitru sau Tudor tinte legitime pentru islamisti pentru ca asa ne trebuie daca ne-am nascut in Europa?

Mai omule, tu nu prea faci echipa buna cu logica.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 15 Ian 2016, 20:07

geppetto scrie:
Deci tu consideri ca atrocitatile stramosilor tai sau a politicienilor tai te fac pe tine, pe mine, pe Gheorghe si pe Dumitru sau Tudor tinte legitime pentru islamisti pentru ca asa ne trebuie daca ne-am nascut in Europa?

Mai omule, tu nu prea faci echipa buna cu logica.
Omule , esti idiot :oops:

Scuze , is cumva statele din Orientu mediu alea care bombardeaza sau is statele din UE care bombardeaza , mai Geppetto , tu iti amintesti cand au bombardat ultima dat Europa , tu intelegi diferenta intre a bombarda sau a fi bombardat , zau , incep sa cred ca esti un nesimtit total , pentru ca zau , nu.mi explic situatia :oops: Ai toate amanuntele . stirile si tot la un click , tu insisti in subnormalitatea ta !

Vrei sa-ti repet , toti occidentalii sa se retraga total ?

Dute si te culca cu patura-n cap , sincer , m-ai dezamagit :cry:

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 15 Ian 2016, 20:23

Eu nu sunt `statele din UE`, eu sunt eu. Ce vina am eu?

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 24 Ian 2016, 12:53

geppetto scrie:Eu nu sunt `statele din UE`, eu sunt eu. Ce vina am eu?
DA , si tie personal ti-au facut ceva emigrantii , ai avut tu vreo experienta neplacuta cu ei , sau ai fost ca-n Berlin , ti-ai scos aparatele la aer , ti-ai oferit bucile , si dupa aia te-ai plans ca te-au atins :oops:

Mai Geppetto , faptu ca omu alb controleaza televiziunea , internetu si o gramada de guverne , nu inseamna ca are dreptate sau democratie , daca ar fi sa fie o democratie planetara astia albii ne-am duce pe pluta , la o adica in vechea Grecie democratie inseamna dorinta poporului , cu MINIMA atentie ca sclavii nu erau considerati popor , si prin urmare , chiar daca erau mai numerosi decat stapanii , nu aveau voce !

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 24 Ian 2016, 16:29

Dragă, oricine din lumea asta are şanse mai mari să trăiască mai bine după valorile democrațiilor occidentale decât în afara lor. Oricine. Indiferent de religie, sex sau culoarea pielii. Dacă nu-ți place şi vrei sharia, dacă te simți complexat că eşti alb şi privilegiat, dă o ultimă flegmă occidentului imperialist pe care oricum îl disprețuieşti şi pleacă la barbari.

Scrie răspuns