imigranti,refugiati,musulmani&stuff

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de tudor » 07 Dec 2015, 07:24

Pentru ca aici le da cetatenia franceza repede si nu mai sunt considerati imigranti. E de ajuns sa te plimbi pe strada ca sa vezi ca e o mare diferenta, mai ales ca in Spania o mare parte dintre imigranti provin din Europa, iar aici din Africa.

Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de Jedi » 07 Dec 2015, 13:45

Am intrebat doi din maroc daca Spania acorda vize la marocani si nu stiu nici unul despre asa ceva...Fostele colonii franceze prefera Franta si Quebec din cauza limbii si nu au lucruri rele de zis despre perioada de dominatie...Treaba proasta e ca nu se pot detasa nici un moment de religie si chiar am unul care se cadreaza perfect pentru un atentat ....si nu eu am observat primul treaba asta...Nascut natural retard, credul, complexat mai rau ca negrii, frustrat si cu o mare ura pentru toata lumea...in afara de sef pe care l-ar linge in ***, de care i-e frica de moare dar stiu sigur ca-l injura in limba lui..ca deh, vocabularul marocan de baza l-am invatat si eu.. :lol:
Unde-s multi putoarea creste.....Pestisorii se rareste.

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de bradypus » 10 Dec 2015, 09:14

si asa zisa " integrare "... voi ce credeti ? se doreste asta ? ca o parte din vidoourile postate cam asta zic... caci strainezi nu vor sa se integreze...

ce credeti ? poporul nativ... ala de rind... isi doreste sa iti fie tie romanule egal ?ca aia ar fi integrare ! mah al draqu... de ia palit pi iei galantonia... asadar iti accorda sanse asa zis " fair "

puah covor de flori nu astern ? :D

am 25 de ani de renolandia... , n-am oxervat asta !

adevarul e ca ne fac viata cit se poate de grea la orice pas !

si noi o alegem pt ca ni se pare noua ca oricum e mai buna ca aia de acasa

acasa inseamna Romania !

treaba e olea complexa..., au nevoie de noi ... dar nu ne vor ! ce rahat iese din ecuatia asta ?

Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de Jedi » 11 Dec 2015, 04:12

http://genieoilgas.com/about-us/strateg ... ory-board/
Niste englezoi cu fler zic asa:...O companie sub tutela guvernului Israelian (Genie OilGas) va primi chipurile dreptul de exploatare a petrolului Sirian, de la un guvern de marionete instaurat dupa inlaturarea lui Bassad...Pe lista sint oameni care au avut functii cheie, au stabilit relatii si au impus ce se dorea la momentele oportune.
Mosi psihopati in pragul mortii, ca Rotschild si Murdoch, cu averi inestimabile, vor sa devina din miliardari triliardari ( zice ca Rotschild deja e ),apoi poate chiar patrupediliari, lista Forbes cu bogatii e lectura pentru copii de la scolile ajutatoare.
Io nu stiu...nu-i un guvern in masura sa le gauresca scafarliile si sa ne cumparam toti Shimano Stella 2014 de banii lor? 8)
Acum Donald Trump (alt psihopat) latra impotriva tuturor, probabil nu l-au primit cu ei in trupa la combinatia asta si incearca sa ajunga presedinte improscind stiga-dreapta cu kkt, ca Vadim . Daca, fereasca Dumezo , va fi ales de rednecks ,sa-l vezi pe ala ce face sa-si rotunjeasca bocceluta..
Unde-s multi putoarea creste.....Pestisorii se rareste.

Avatar utilizator
DEM
veteran
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 27 Iun 2012, 15:57
Localitate: bucuresti

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de DEM » 11 Dec 2015, 10:18

unul il saruta pe spate pe celalalt la care replica vine imediat: BAI, FARA GESTURI DE BULANGII
Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 12 Dec 2015, 15:08

Jedi scrie:Am intrebat doi din maroc daca Spania acorda vize la marocani si nu stiu nici unul despre asa ceva...
Contract de munca egal viza , is la greu in zona din sudu Spania , zilieri marocani . Odata ajunsi au cateva metode de a reusi sa ramana si dupa aia reintregirea familiei .

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 12 Dec 2015, 15:33

Jedi scrie:http://genieoilgas.com/about-us/strateg ... ory-board/
Niste englezoi cu fler zic asa:...O companie sub tutela guvernului Israelian (Genie OilGas) va primi chipurile dreptul de exploatare a petrolului Sirian, de la un guvern de marionete instaurat dupa inlaturarea lui Bassad...Pe lista sint oameni care au avut functii cheie, au stabilit relatii si au impus ce se dorea la momentele oportune.
Mosi psihopati in pragul mortii, ca Rotschild si Murdoch, cu averi inestimabile, vor sa devina din miliardari triliardari ( zice ca Rotschild deja e ),apoi poate chiar patrupediliari, lista Forbes cu bogatii e lectura pentru copii de la scolile ajutatoare.
Io nu stiu...nu-i un guvern in masura sa le gauresca scafarliile si sa ne cumparam toti Shimano Stella 2014 de banii lor? 8)
Acum Donald Trump (alt psihopat) latra impotriva tuturor, probabil nu l-au primit cu ei in trupa la combinatia asta si incearca sa ajunga presedinte improscind stiga-dreapta cu kkt, ca Vadim . Daca, fereasca Dumezo , va fi ales de rednecks ,sa-l vezi pe ala ce face sa-si rotunjeasca bocceluta..
Vezi ca asta inseamna teoria conspiratiei dupa unii , din pacate ii o chestie reala :oops:
Practic lacomia ii marea problema a omenirii , fanatismu religios ii undeva departe rau , la o adica pot trimite o bomba atomica , sau doua , si se termina , insa cine dracu mai merge dupa aia sa scoata bogatiile tarii ....Zau , ii chiar pervers !
Repet , ata vreme cat sant votanti care inghit chestiile prezentate la tv si le iau drept sfinte astia o sa continue , si daca nu , oricum , o sa gaseasca o cale sa jefuiasca , adevaru ii ca europenii au intrat in Asia , Africa , America (amandoua ) , Australia si la cele doua poluri .....si aici planeta se termina ! Urmarile ..........pai le vor doar pe alea bune !
Ii marele terorist planetar , pentru istoria omenirii , cine altcineva o terminat cu civilizatii sau specii animale , cine are nevoie de aur , petrol , diamante ?
Cine are nevoie de fildes pentru pian , o fi negrii din jungla , sau aborigenii australieni , nu , is bosorogii putrezi europeni , sau de descendenta europeana .
Vin "salbatici" peste Europa , fugiti , fugiti ...

IQZero
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 24 Noi 2015, 11:00

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de IQZero » 18 Dec 2015, 13:53

In ciuda faptului ca teroristii extremisti sunt preponderent islamisti, nu e o regula. Nu toti sunt la fel, nu trebuie judecat un popor pentru o mana de oameni.

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 10 Ian 2016, 23:08

Guten Abend liebe Angler und Damen!

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de bradypus » 11 Ian 2016, 14:36

geppetto scrie:Guten Abend liebe Angler und Damen!
of..., ai dat peste un om cu principii si suflet bun ? :D

Scrie răspuns