Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de pikeman » 14 Iul 2014, 23:54

MD-ule, stai chilau, nici el nu a evoluat, atacul l-a persoana e "discutia lui preferata despre pescuit" :lol: :lol: :lol:
- Ma pis pe nick-urile voastre diabolice ! Alde "Lucifer" , cu trei de 6 in coada , "Diablo" , .... sau alte kkt-uri d-astea ieftine cu care v-ati botezat ridiculoid ..... aka ..... sa epatati , sa dea "prostimea" pe spate cand va citeste inerptiile agramaticaloide !
Oblete , ti-o cauti cu salaii care stiu sa ...... scrie ? :D :D :D
Doar sa-mi zici ! Te rezolv "instant" !
Altele nici nu mai zic, e ciudat omul, macar povesteste fain la Povestirile alea, d'aia zic ca e ciudat, acu pare de treaba, acu se ia de unu gratis :lol:
P.S. MushcaMD eu te gasesc oscur si obtuz :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de MuskMd » 15 Iul 2014, 04:34

Da macar ma gasesti mai obtuz ca data trecuta ? :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de anem » 15 Iul 2014, 10:02

MuskMd scrie:Da macar ma gasesti mai obtuz ca data trecuta ? :lol:
as numi-o evolutie :lol:

si tu Pikeman, ai renascut ... ca nu te-am mai vazut de ceva vreme pe aici pe forum si nici pe privat :lol: . somnii sunt tot aici :wink:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de pikeman » 15 Iul 2014, 12:46

auzi bre, tu incerci sa pari "ascutit" la minte, sperand ca daca zic eu ca esti mai obtuz, treci de 360 si devi ascutit. Iote nu e asa, ai ramas la fel de obtuz, dar mai obscur :lol:
@anem sunt pe aici, dar urmaresc mai mult anunturi :lol: fusai prin Belgia si la un pescuit in Suedia ... totusi ma cuget pentru la anu :d

nasolu
veteran
veteran
Mesaje: 1279
Membru din: 25 Mar 2009, 19:54

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de nasolu » 15 Iul 2014, 23:15

Salutare,nu mai apar informatii pe site,poate si datorita unora ca tine,mai jos te citez:
costin_s scrie:Apropos.. Cunosti si terasele de pe malul Budesei



Prietene , este foarte posibil sa cunosc Budeasa mai bine ca tine . Am dat la peste-n Budeasa de mi-a venit rau ( si culmea , am si dat cate ceva pe mal . Bucati , nene , nu .... asa , si un bucat mai rasarit ) . In gropanul ala mare , ala de 11 m dintre debarcader si stufi , daca te scufunzi , daca ai cum , vei gasi un Yamaha de 4 cp . L-am scapat acu' fro 4 ani ( faceam drifturi cu barca ) . Dau io o bere la treaba asta ( la terasele alea de-ma-ntrebi daca stiu de ele ) . Cu sonaru' am dat de el , da' n-am avut cum sa-l ajung . Probabil l-o fi luat dracii de cand sta-n apa . Si-or fi facut bucatii lu' Ally cuib in el ( cu doi de ,, L " si cu ,, igrec " , ca .... deh , doar cunoastem toate literele , naibii ! )

Citeste acum,poate esti mai intelept si o sa-i ceri scuze lui costin_s pentru ofensa adusa atunci,oricum,am fost mai multi carora nu ne-a picat bine ceea ce ai scris atunci,dar,deh,te-am lasat in pace si ne-a fost noua rusine de rusinea ta!

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de SF » 16 Iul 2014, 01:09

johnnybravo scrie:informatia utila/de baza, demna de luat in calcul (adica din 5 mesaje 4 erau la subiect cu un plus de informatie, nu ca acum cand doua din 3 mesaje sunt mistouri), s-a scris in perioada 2004-2006, reeditata de cateva ori in decursul anilor. Pe atunci se dadea din casa la greu, cei care stiu sa caute gasesc adevarate "comori" in paginile forumului, intre timp lumea ori s-a plictisit, ori nu apuca sa gaseasca un subiect interesant de mesajele de la bazar care reprezinta 90% din noutatile "ultimelor mesaje" :)
Am prieteni care au renuntat sa mai scrie pe net pt ca (si aici le dau oarecum dreptate), de cand acest internet a devenit popular, s-au imputinat atat pestii cat si dimensiunile acestora, lucru invers proportional cu aparitia de noi pescari de spinning.

Crap.ro si rapitori in primii doi ani poate au fost absolut pescaresti dupa aia pescuitu o devenit consumism pur , in ziua de azi ii scarbos ce se intampla si se numeste pescuit , am scarba de reviste , de bloguri , de asa zisi frontmeni si cam de 99 la suta din ce iese pe net cand cauti pescuit .
Pur si simplu s-a stricat tot , insa ii ceva absolut normal fiintei umane se pare , vezi festivalurile pe la mare cum erau inainte , si in general tot ce se naste natural si frumos ajunge in scurt timp(asta datorita netului si mobilului )ceva urat si comercial .
Am vreo 30 de ani de pescuit in spate , stiu de unde am plecat , si mi-as da toate nalucile , lansetele si mulinetele , firele si nodurile , ca sa pot simti acel fior care-l simteam cand fugit de la ore observam tremurul plutei de cocean pe vreun canal de irigatii , in asteptarea vreunui lin , caras sau crapcean .
Pescuit in ziua de azi inseamna altceva .
Cred ca mai bine ramaneam prosti si needucati , la cocolos , rama sau peste viu , decat sa stim atata cat stim acuma .

Modigliani , is sanse mici sa vorbesti pescuit pe aici , nu mai este .....cred ca ultimu era Dumitru , sau mai ii :)

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de geppetto » 16 Iul 2014, 05:56

SF, nu-mi dau seama la ce te referi dar mie mi se par fără legătură cu pescuitul chestiile astea:

Industria echipamentelor promovată de pescari îmrăcați ca la război sau formula 1?
Faptul că nu mai ai loc de atâția profesioniști. Bine, când aud de profesioniști, eu mă gândesc la ăștia:
Imagine
...dar cred că știi la ce mă refer.
Atitudinea de „dai un ban dar stai în față” ... până ajunge la rubrica de anunțuri nouă, în cutie, sau respectiv cu folia pe cotor.
Bișnița cu produse luate la reducere de pe e-bay și vândute pe forum.
Triliardele de fomiști care s-ar face de râs dacă n-ar veni cu pește acasă, să mai dea eventual și la vecini. Ăștia nu stau pe forumuri, îi vezi de fiecare dată pe malul apei. Și sunt mulți. Mai mulți decât membrii forumului ăsta cu tot cu spammeri și boți.

Prea multe scule și bani dați aiurea și prea puțin pește? (bine, am înțeles că pe unde ești tu încă nu a dispărut)

Soluția mea chiar a fost asta:

Pescuit cu lanseta la plută, momeli naturale, scaun d-ăla pliant, saltea sau deloc, pălărie de paie. Mi-am luat recent și vreo 30 de pene de gâscă să-mi fac niște plute. Merg la pescuit cu drag cum mergeam și acum 25 de ani, doar echipamentul e mai finuț.

Mai aud câte unul care mă sfătuiește să pun fir de 0.4 și parașută la capăt, că de ce nu pescuiesc cu mai multe lansete etc.
În ultima vreme îi mai întreb câte lansete au.
„zece? păi tu ești de zece ori mai pescar ca mine, respectele mele” :lol:

Oricum, pescuitul la plută cu naturale are și el chichițele lui, n-ar trebui să consideri că am rămas pescar prost și needucat. :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de Zamfi » 16 Iul 2014, 11:09

Pur si simplu s-a stricat tot , insa ii ceva absolut normal fiintei umane se pare , vezi festivalurile pe la mare cum erau inainte , si in general tot ce se naste natural si frumos ajunge in scurt timp(asta datorita netului si mobilului )ceva urat si comercial .
Am vreo 30 de ani de pescuit in spate , stiu de unde am plecat , si mi-as da toate nalucile , lansetele si mulinetele , firele si nodurile , ca sa pot simti acel fior care-l simteam cand fugit de la ore observam tremurul plutei de cocean pe vreun canal de irigatii , in asteptarea vreunui lin , caras sau crapcean .
Pescuit in ziua de azi inseamna altceva .
Cred ca mai bine ramaneam prosti si needucati , la cocolos , rama sau peste viu , decat sa stim atata cat stim acuma .
:respekt:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

agabi
veteran
veteran
Mesaje: 646
Membru din: 26 Mar 2013, 10:35
Localitate: TMures

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de agabi » 17 Iul 2014, 22:38

..eu cred ca se simte sevrajul dupa ,,bibanul solzos''... :wink: ...de aia nu mai au discutiile substanta.. :idea:

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: Ati mai dat click pe "ultimele mesaje" ?

Mesaj de Adi G » 18 Iul 2014, 07:32

@agabi: cand te-au rapit extraterestrii, au facut cumva si experimente sexuale cu tine? adica ti-au introdus sonde sau alte aparaturi pe undeva, cumva? :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns