catre johnnybravo

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: catre johnnybravo

Mesaj de bradypus » 19 Ian 2016, 00:11

johnnybravo scrie:dezbateam japca in ultimele mesaje mutate, nu mai aveau legatura cu subiectul asta, nu?
asa iti place sa interpretezi ?

iti clarific... ,
nu ma !
nu discutam japca !

ci discutam despre felul tau de a modera

japca a iesit la iveala in contextul continutului scris de Gigi
el sa plins ca regulamentul nu e pus in aplicatie si ca a fost facut japcar mincinos si prost

CA MODERATOR... INTREBAREA E DE CE PE ALEA NU LE-AI MODERAT IAR RASPUNSURILE MELE DA ?
eu nu am dreptul la replica ?

io doar i-am iexplicat cum stau lucrurile

uite mesajul lui...
citeste cu atentie si citatele care le da

da click si pe link ca sa vezi la el cum respecta regulamentul
in special alea 2 puncte
limbaj si atitudine


semlecangheorghe scrie:Consider ca ''rine'' este un om lipsit total de caracter .Ca sa fii modrator trbuie sa fii si cat de cat obiectiv si sa respecti parerea altuia chiar daca este gresita..Ori episodul de mai jos denota extrem de clar carcaterul ''domnului'' rine
Mesajde rine » Mar Noi 11, 2014 9:15 pm

semlecangheorghe scrie:
Eu prind foarte bine cu lansete fast ori extrafast de carbon.


ce inseamna'foarte bine'?...

tinanad cont de restul postarii ,nu pot dacat sa trag concluzia ca esti un om prost.
ai talent la boblere, iti respect talentul si munca ,nu contest ca si mie imi plac cum arata, nu contest ca sunt prinzatoare...nu contest ca esti un pescar bun!
dar, ca OM....
dupa ce-i cinci ani de "cunoastere "forumistica...dupa cele peste 10000 de postari ale tale( le includ si pe cele sterse din "greseala')......


pot sa spun cu mana pe inima( cu toate ca nu-mi sta in caracter...esti premiera si aici...) ca esti un prost!
de fapt ,esti cel mai prost om de pe forum-ul asta!

:wink:
http://www.rapitori.ro/forum/discutii-v ... -2390.html

Dap, daca mi-am exprimat o parere,buna sau rea...''sunt un prost''...

Evident cerintele forumului sunt destul de clare..
3. Trebuie pastrat un limbaj civilizat, si mai mult decat atat, o atitudine amicala si prietenoasa fata de ceilalti participanti la forum.

5. Daca un user considera ca a fost jignit, ironizat, sau ca a fost tratat necorespunzator de catre un alt user, acest lucru va fi adus la cunostiinta moderatorilor sau Site admin-ului si nu vor fi starnite polemici, discutii contradictorii, certuri, etc

Dan R. citeste te rog doua trei pagini in urma contextul acelei discutii.Subiectul este woblere handmade,topicunde am pus imagini cu woblere de ale mele si capturi cu acestea.Nu sunt singurul care face acest lucru..

In ciuda faptului ,am fost ridiculizat de catre aceasta haita, si acuzat ca am indesat naluca in gura pestelui..Cand am postat imaginile, nu am comentat despre niciunul dintre acesti useri,de fapt in orice postare al acelui topic am incercat sa fiu cat mai la obiect....daca as fi putut..

Dar poti...???
Mesajde rine » Mar Noi 11, 2014 2:07 pm

Foca scrie:
Multi frustrati pe forumu asta, da multi rau .... va rog eu frumos nu mai infectati forumu asta cu tampeniile voastre .... la orice scrie omul asta voi gasiti nod in papura .... macar la dumnealui vorbesc pozele ... nu il cunosc, dar sincer eu ii citesc cu placere si curiozitate postarile

V-au rugat mai multi sa incetati ca nu aveti haz,


altu-l care-i habarnist pe forumul asta!
tipu', de-i citesti cu placere si curiozitate postarile ,s-a luat de-a lungul timpului ,rand pe rand de fiecare pe care acum ,Ii numeste "haita".
uita-te in urma la postarile lui..
cat 'misto" a facut de fiecare care a sustinut "inhalarea"nalucilor de catre pesti. cat misto a facut de ce-i care au sustinut ca trebuie o anume caracteristica a firului sau lansetei tocmai pentru acest comportament.
acum , nalucile lui sunt "inhalate' corect .
din asta se-ntelege ca si el a invatat de pe aici :)
pacatul lui ,este ca vinde castraveti cu-i nu-i trebuie :)
mai sunte-ti? :lol1:

Deci daca userul ''Foca''-pe care nu-l cunosc si nu stiu cine este, a sesizat ca '''nu mai infectati forumu asta cu tampeniile voastre '''.....userul'' rine'' il numeste
altu-l care-i habarnist pe forumul asta!
..Deci aduce in discutie o polemica mai veche ,ignorand in mod clar cele doua puncte citate ma sus din regulament..

Si pentru ca haosul sa fie complet ,trebuie ca in discutii sa se amestece si ''bradypus''
de bradypus » Mar Noi 11, 2014 7:43 am

mishto plantat Sugiluru...,
il are in gura
:D

si brusc ancora nu... :D

aia ca in triunghiu bermudelor ..... n-a subto... :D :D :D :D

culmea nici pe nas n-a traso :D :D :D :D

ci dupa citeva zile... ma combatat fix pe mine ... :D :D :D :D

probabil stiuca in cauza citeste forumul si subictul DISCUTII VOBLERE HOME MADE !! :D :D :D :D

restul urmeaza... poze... dovezi ... alea alea :D :D :D :D

adica nah... pesti maninca boblere nu si ancore... alea´is neimportante... ca si la JAPCARI pot fi pe dinafara :D :D :D :D
Nah ca sa vezi..acuma e clar sunt si ''mincinos'' si ''japcar''...Calificat de catre cine??Pai de catre ''bradypus'' da' cine este ''bradypyus''??Cumva asta..??
Mesajde bradypus » Mie Ian 13, 2016 11:01 pm

toate moderarile lui sint incorecte.

se pare ca il protejeaza pe Jiji
...era vorba de J.B.

Deci sunt facut in public mincinos si jepcar si tot el se plinge ca moderarile lui JB sunt incorecte si ma''protejeaza''...

Ca si ultim aspect pe acre doresc sa il mentionez aici,este faptul ca ''bradypus'' este clona lui ''kuintauti'' alias Dumitru Stanga, banat aici pentru
jigniri si injurii aduse in public,aici, impotriva userului ''chef''-Cristi Serb..Banat, insa apoi tolerat in mod misterios in continuare..Ori dupa cum zice si Tavi,''campeonul''echidistantei..
de Tavi » Sâm Ian 16, 2016 10:32 am

johnnybravo scrie:
... adica devieri de la regulamentul scris, iar sunt agreate in mare in functie de vechimea celui ce posteaza...

Aici e problema.
Un regulament trebuie aplicat pentru toata lumea, nu cu devieri in functie de vechimea userului sau de alte criterii.
...chiar asupra membrilor din propriul club,musca 13,nu-i asa Tavi draga..

Concluzionand , dupa meciurile interminabile cu ''haita'' am ales sa ''ingrop securea'', ia ghiciti la sfaturile cui??..ale lui J.B.asta de il blamati voi,haita..m-am tinut de cuvant..si o perioada am postat strict la subiectele care ma intereseaza pe mine-haita nu a fost capabila sa faca acest lucru-dovada topicurile mai sus mentionate..

Din aceasta haita ,''rine'' face cu onor parte...pe el vreti sa il pune-ti moderator??Pe unul care jigneste in fata??Si ca sa stie toti care citesc aici care este motivul aversunii lui...intr-o polemica(mai stie naiba care) am avut o exprimare nefericita in urma careia omul s-a simtit lezat..Nu am facut-o intentionat..acum nici nu mai imi amintesc exact ce am zis..dar imi amintesc ca mi-am cerut scuze si in public si pe privat..mai mult nu puteam sa fac..sepuuku nu face parte din cultura in care am crescut..in ciuda faptului,nu ezista nici o secunda sa nu mute ,adinc..Deh,omul are ''caracter'' si este ''obiectiv''...

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: catre johnnybravo

Mesaj de bradypus » 19 Ian 2016, 00:35

semlecangheorghe scrie:
bradypus scrie:
https://www.youtube.com/watch?v=QxI6JtpjJGA

mdah... si nu e prima data cind te impusti singur in picior... se vede clar ca pestele nu are nici o tripla agatata din gura spre iexterior ci doar deasupra buzelor din iexterior catre interior... asadar e luat la JAPCA ... fie ea intentionata sau nu...

mnah... bun bobler... drog nu altceva... il traje pe nas ... :D

ce mai... ? iexemplu relevant :D

aia nu e captura legala ... oricum trebuia s-ai dai drumu !
deci nah... mare om de caracter... ai leberat ce oricum trebuia sa eliberezi plus ca te mai dai si pescar laudindute cu asemenea " captura " :D

So impuscat mata in picior..Cat da prost tre sa fi, tolomacule, sa nu stii ca la somn si-o trage cand inhaleaza naluca , ori in coltul gurii ,ori in cap..din punctul meu de vedere imi este foarte clar ca ai prins somni la artificiale cum am prins eu balene cu harponul..Macar taci dracului din gura si vezi-ti de votca ta, nu mai borai tampenii pe aici..''Tripla din gura spre exterior'' :lol1: :lol1: :lol1: prostovane, in realitate nu-i ca si pe calculator..
poftim... asta e raspunsul lui...

nu mai zic ca zice de mama... uitete la atitudine si limbaj
apoi pune in cintar ce am zis io acolo si daca reactia lui e pe masura sau intrece masura

asta tot la subiect e !

e legat de moderarea ta .

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: catre johnnybravo

Mesaj de semlecangheorghe » 19 Ian 2016, 06:55

Merita o clona pusa pe scandal ,un altfel de limbaj??

Cum sa nu iti sara tzandara cand vezi ca o clona ca tine isi face de cap ??

Regulamentul nu este pt. toata lumea??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: catre johnnybravo

Mesaj de semlecangheorghe » 19 Ian 2016, 07:00

:lol: ..dumitre, ce te agiti asa?? :lol: :lol:
ai grija sa nu iti trosneasca o vena ceva ca o sa ajungi sa bei votca cu paiu' fixat de reveru' de la halat :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: catre johnnybravo

Mesaj de semlecangheorghe » 19 Ian 2016, 07:59

danr scrie:vrei si tu sa fii moderator pe o sectiune ?
poti sa incerci sa aplici impartial regulile forumului ?

Tocmai ca in aceste conditii nu poti sa moderezi acest forum.

Sunt membru pe inca doua forumuri ,unul de spining si unul de pescuit la somn.
Acolo nu am avut niciodata show-uri de genul astora de aici.Acolo oamenii vorbesc despre pescuit,sau glumesc insa in limitele unui bun simt.Chiar daca au o polemica nu se ajunge pina in situatii ca si acestea..

Daca doresti ca forumul sa fie curat de astfel de mizerii trebuie sa te implici personal si sa moderezi.Un singur moderator care incearca sa faca treaba asta nu este suficient ,si acesta ajunge o ''tinta'' ,dovada in acest sens fiind deschiderea acestui topic la adresa lui J.B.

O dovada intre multe altele ca implicarea admin-ului este benefica o reprezinta si o marunta intimplare sesizata de catre mine intr-unul dintre momentele mele de ratacire(acu vreo 2 ani) pe cand incercam fly-ul si cautam info. in domeniu.Ajunsesem pe foumul musca 13 ,unde unul dintre admin. este Tavi..Si era acolo o polemica intre Ene si cineva ,nu mai stiu cine..nici cu privire la ce..tin minte insa ca admin. a inchis subiectul ,insa numai dupa ce Ene l-a spurcat bine pe ala de o indraznit sa ii conteste ''judecatile'' cu privire la nush ce blank..what ever.. :lol: Concluzia o fost ca repede,repede or inchis subiectul ca sa mentina forumul curat..Hmm,insa nu acelasi lucru se multumeste sa faca Tavi pe ...alte forumuri..Pe alte forumuri maestrul Tavi ii place sa bage paie pe foc, amuzandu-se copios...normal, ca mizeria nu-i la el in curte.. :mrgreen: Ce abil face pe inocentul...
Mesajde Tavi » Lun Ian 18, 2016 11:51 pm

Ma scuzati, nush despre ce anume vorbiti..
... :D saracu'...cata inocenta..Maica Tereza cu clop si cucheri :D ..ca dupa aia urmeaza esenta...
de Tavi » Lun Ian 18, 2016 11:51 pm

Ma scuzati, nush despre ce anume vorbiti, am pierdut sirul...dar asta e de pus in rama:
bradypus scrie:
daca erai destept...
dar tu nu esti in pericol...
aici ii dau dreptate lui rine si altora :D
puteai sa zici ca stiuca o supto printre dinti :D
sau ca e e o iluzie... stiuca e de fapt zargan si naluca o fo din lina si io ramas incurcata in dinti :D


:lol: :lol: :lol: :lol1: :lol1: :lol1:
Am citit pe undeva asta cu zarganul si lana, nu mai stiu unde... :lol: :lol:
Tre sa-ti mai trimit o tuica pentru asta. :P
I count stuff all day at work, why would I do th

Poi nu-i clar..??Cuvantul ''tuica'' o fost mesajul subliminal care odata ajuns in cortexul ahtiat dupa alcool al moldoveanului finlandenizat o provocat o furtuna de injurii si de atacuri de o umplut o pagina din 2 postari.. :lol: :lol: Cred ca o zburat acoperisul de la iurta ,asa o tastat la calculator.. :lol1: :lol1:

Tabloul e clar..''alfa'' din haita dau comanda si javrutzele executa.Daca o fac cum trebuie, primesc ''o tuica'' :lol: ..pa criza asta e bun orice :lol:

Ei bine, in tot cadrul asta ...sa fac eu moderare??
Sincer,nu am cum.Chiar daca nu ar fi asa, si haita ar sta cu botul pe labutze,am bunul simt sa imi amintesc ca nici eu nu am fost si nici nu sunt ,usa de biserica si eu m-am enervat si am raspuns inapoi,motiv pentru care nu pot cere altuia sa respecte ceva ce eu nu am respectat..

Spre deosebire de rine am bunul simt si demnitatea ca nici macar sa ma gandesc la asa ceva..

Daca vrei un forum curat trebuie sa te implici personal.Eu am dovedit ca pot sa imi vad de treaba, haita nu.Haita considera ca ''roata trebuie sa se invarta mai departe''..pt. propriul amuzament..pt. ca tot ei sa se plinga retoric ca vezi doamne au fost ''abuzati'' de moderatori..saracii..am o lacrima in coltul ochilor.. :D
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: catre johnnybravo

Mesaj de MuskMd » 19 Ian 2016, 08:30

gigel, get a life ....


revenind la poveseta cu moderarea treaba e simpla : regulament clar + moderatori care sunt evaluati periodic. asta daca vrea cineva sa pastreze forumul intr-o anumita stare de curatenie. sau nu :lol: ....

se poate in o gramada de forumuri si comunitati , de ce oare aci nu se poate ? :D
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: catre johnnybravo

Mesaj de bradypus » 19 Ian 2016, 08:42

semlecangheorghe scrie: in cortexul ahtiat dupa alcool al moldoveanului finlandenizat o provocat o furtuna de injurii si de atacuri de o umplut o pagina din 2 postari.. :lol: :lol: Cred ca o zburat
eu am provocat atacuri ?
care atacuri ?

care injurii ?

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: catre johnnybravo

Mesaj de semlecangheorghe » 19 Ian 2016, 08:51

...n-am coraj sa iti spun ca iarasi faci ca si trenu' si n-as vrea sa patesti ceva.. :D
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: catre johnnybravo

Mesaj de bradypus » 19 Ian 2016, 08:54

zi mai bine ca n-ai ce sa mai zici

bradypus
veteran
veteran
Mesaje: 1643
Membru din: 15 Noi 2007, 18:27

Re: catre johnnybravo

Mesaj de bradypus » 19 Ian 2016, 08:55

semlecangheorghe scrie:Merita o clona pusa pe scandal ,un altfel de limbaj??

Cum sa nu iti sara tzandara cand vezi ca o clona ca tine isi face de cap ??

Regulamentul nu este pt. toata lumea??
semlecangheorghe scrie::lol: ..dumitre, ce te agiti asa?? :lol: :lol:
ai grija sa nu iti trosneasca o vena ceva ca o sa ajungi sa bei votca cu paiu' fixat de reveru' de la halat :lol:
@ johnnybravo

asa e cum zice asta ?

ti-o sarit si tie tzandara ?
ma consideri alcolist
tolomac
clona care isi face de cap si is pus numai pe scandal ?

aia e ?
merit ... ?
mie poate sa-mi zica Gigi de mama de nush cite ori pe forum
regulamentul protejeaza pe Gigi dar nu e si pt mine ?

asta e si parerea si motivele tale sa-mi stergi / muti / moderezi mie mesajele in mod automat ?
ca tu asta ai facut constant cin a fost vorba de Gigi

Închis