Interviu incendiar despre limba romana !

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Interviu incendiar despre limba romana !

Mesaj de semlecangheorghe » 24 Mai 2013, 21:45

Ghiboartze,daca vrei sa faci dactilografie pe tastatura computerului,eu n-am nimic impotriva,da sa stii ca personal am un anume automatism..,cind citesc un text ce musteste de cretinisme,automat sar pagina,ca nu ma incarc cu timpeniile tuturor debililor ,asta asa la modul general.. :wink:

In rest mai fac cite un rebus,domnule,''manipulat in esenta"'... :D Pa..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: Interviu incendiar despre limba romana !

Mesaj de biban solzos » 25 Mai 2013, 13:14

semlecangheorghe scrie:Ghiboartze,daca vrei sa faci dactilografie pe tastatura computerului,eu n-am nimic impotriva,da sa stii ca personal am un anume automatism..,cind citesc un text ce musteste de cretinisme,automat sar pagina,ca nu ma incarc cu timpeniile tuturor debililor ,asta asa la modul general.. :wink:

In rest mai fac cite un rebus,domnule,''manipulat in esenta"'... :D Pa..
De o vreme incoace, gura nu-ti mai tace ...Vad ca ai setate "olfactivele " pe sub coccisul meu ....Orice, oriunde, cu orice ocazie , te doare-n gat de inotatoarea ( corect, @ rine ? ) mea anala ...Daca tac, macini intr-una...daca-ti raspund, faci ca zeflemistul de serviciu : nu cititi, nu va intereseaza, dar va racaie si va "trepideaza" ca va dati seama ca forumul e peste IQ-ul maxim (si ala excitat cu link-uri de pe google ) pe care-l puteti voi etala ! In naivitatea ta , ai impresia ca internetul reuseste sa-ti mascheze "fisurile ' educationale , "porii " bunului simt sau "mucegaiul " tupeului de care dai dovada ...
"...cind citesc un text ce musteste de cretinisme,automat sar ...".... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol1: :headbash: :wallbash: :wallbash:....Am citat din furnirul identic natural :mrgreen: ....Te-ai descris exact : automat sari :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ....Acuma , ca sari ca te arde-n talpa sau ca esti tu, asa, mai elastic, nu stiu...fizicul te recomanda pt modelaj la liceele de arta , clasa olarit :P :lol: :D , nicidecum ca material didactic la lic. sportive , clasa de atletism :wink: :wink: , grupa sarituri ... :o :o ...
Si inca ceva ..."asa, la modul general " ...Ma gandesc sa te ajut, inca nu-i tarziu sa-ti revii la "lumina " ! : Vezi ca ceea ce faci tu, nu-i ''rebus " ...sunt doar simple integrame , la nivelul responsabilului cu adapatul viteilor din grajdul trei ...Pana ajungi tu sa finalizezi un rebus ( asta-i minunea ce prevesteste sfarsitul lumii ! ) , trebuie intai sa intelegi termenul...Dar, cum ziceam : IQ = responsabil adapat vitei= clasa 1 , nefinalizata = dezlegator de integrame= hopa mitica pe orice topic pica !

Oricum , ai reusit sa termini, prin tupeul , nesimtirea si perseverenta demna de-o cauza mai buna, doua topicuri de la "cafenea" ...
Tu, de regula, nu prea ai nimic de spus . Esti omul "link" sau "copy paste " ...cand te-nghesuie cineva, dispari tiptil si apari pe alt topic ...Grija mare ...Se anunta canicula vara asta ...Cu stresul de-a fi prezent peste tot, sa nu te dezhidratezi prea tare ...minim 2 litri/zi ... :wink: :wink:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Interviu incendiar despre limba romana !

Mesaj de semlecangheorghe » 25 Mai 2013, 23:46

Oricum,tot manipulat in esenta esti... :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: Interviu incendiar despre limba romana !

Mesaj de biban solzos » 16 Ian 2014, 19:21

semlecangheorghe scrie:Oricum,tot manipulat in esenta esti... :lol: :lol: :lol:

DA, ase-i mai ! ...Da' ce-o zis Tutea? :

.." Un posibil raspuns la atitudinea ofensatoare a secuilor din Romania, care intotdeauna au incercat sa pretinda autonomia Tinutului Secuiesc sau chiar alipirea lui la Ungaria, ii apartine marelui ganditor si patriot roman Petre Tutea (1902-1991), care - intrebat despre pericolul maghiar - a pus lucrurile la punct, o data pentru totdeauna, printr-o declaratie monumentala: "CU UNGURII NU PUTEM AVEA PROBLEME MILITARE: DACA DAM DRUMUL LA TOTI CAII DIN ARDEAL, FARA CALARETI, IN DOUA CEASURI SE PISA IN BUDAPESTA".

Te pup, jijel...Daca nu primesti papica acasa, fluiera verde ....sosim cu sufertajul .... :wink:

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: Interviu incendiar despre limba romana !

Mesaj de biban solzos » 18 Ian 2014, 16:52

Daca tot faci "bucfentz" pe toate topicurile, nu vii si-aici , cu caii :?: Dupa un asa "efort" lichid ca sa inunde Rakoczi utca cu ceva "bio" , nu crezi ca au nevoie de abrac ?

Zai zai zai zai, abrac la cai :D :D /
Gigelul presh, tip "ghiocel"
Mananca tot, ca un pur ...sange !
Cureaua-l strange, pe pur..gel... :wink:
"abracul" nostru zis ....Cici :wink:-el :P

http://www.youtube.com/watch?v=gc-mKPOEZQM

Alea barnace mi-s dragi mie ...blondele, daca nu fug cand te vad, le poti scoate in oras ...Da' numa daca poti .... :wink:

sopvalentin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 103
Membru din: 03 Iul 2013, 14:57
Localitate: GALATI

Re: Interviu incendiar despre limba romana !

Mesaj de sopvalentin » 08 Feb 2014, 20:16

:lol: :lol:

Avatar utilizator
rapace
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 10 Sep 2012, 13:29

Re: Interviu incendiar despre limba romana !

Mesaj de rapace » 10 Feb 2014, 19:28

Mai Bibane lasăl să doarmă că nu de alta dar are mintea odihnită şi de o reveni pe topic iar ne scoate perle....

lipaz
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 21 Ian 2014, 14:15

Re: Interviu incendiar despre limba romana !

Mesaj de lipaz » 18 Feb 2014, 13:12

Subiectul poate exacerba nationalismul, dar fiind oameni avem constiinta si discernamant si atunci ar trebui sa se scoata la lumina adevarul. Nu putem sa mai lasam pe altii sa ne calce in picioare, suntem leaganul civilizatiei!!

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: Interviu incendiar despre limba romana !

Mesaj de biban solzos » 21 Feb 2014, 17:34

rapace scrie:Mai Bibane lasăl să doarmă că nu de alta dar are mintea odihnită şi de o reveni pe topic iar ne scoate perle....
@ rapace , te salut "roman " :!: ...Tu-mi dai aer :P ...Geolgaul de care vorbesti , e o ciudatenie ! Are nevoie de sare, piper proaspat macinat in mojar (nu d-ala praf , din supermarket ) , celelalte condimente cf preferintelor , si la "Antipa " ...E monument !!!...Ce-i interesant e ca are "ucenici " care-l iau sub prelata lor ! ....Sa spun ce sa faca cu el ? Nu zic ! Iar ma baga-n "prohibitie " :P :P

Avatar utilizator
rapace
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 10 Sep 2012, 13:29

Re: Interviu incendiar despre limba romana !

Mesaj de rapace » 22 Feb 2014, 12:10

Salutări Bibane ....oricât ai condimenta tot un gust de rahat va rămane ....si mai trebuie specificat pe brosură ”a se consuma in cantităti reduse dauneaza grav sentimentului patriotic” :twisted: :twisted:

Închis