Mergem la referendum?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
iovys
veteran
veteran
Mesaje: 566
Membru din: 24 Dec 2009, 19:32
Localitate: zalau
Contact:

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de iovys » 03 Aug 2012, 19:47

:lol: Dupa 15 sept incepe sa miste stiuca si salaul :lol:
Ceea ce se intampla la ora actuala in politica din Romania, este de tot rasul. Toti cetatenii au drept de vot, si fiecare face ce vrea. Daca vrea voteaza, daca nu, nu! Si daca voteaza, e problema lui cu cine voteaza Cand voi simti ca cineva doreste sa reprezinte interesul romanilor, o voi face. pana atunci nu! Nu voi merge la vot, sa aleg niste gunoaie care ulterior sa-si bata joc de cei care i-au ales, lafaindu-se in salarii de parlamentari, senatori, avand tot felul de prime, neparticipand la sedintele din parlament, pe nu stiu ce motive, dar banii intrandu-le in conturi, incalcand si schimband legile dupa bunul lor plac, astfel incat ei si clica lor sa nu poata fi niciodata trasi la raspundere. Cand aud teoriile cu "cei care nu merg la vot nu au drept sa comenteze" ma apuca dorul de duca, macar sa nu mai figurez nici eu pe listele lor. Daca au facut referendum, de ce nu si-au actualizat listele?. Daca vor actualiza listele(alte cheltuieli, doar de asta avem nevoie) si se va dovedi ca tot nu ating procentul de 50+1, oare ce vor mai cere?

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de adiwolf » 03 Aug 2012, 22:50

Razvan V. scrie:
Zamfi scrie:
Razvan V. scrie: Sunt 100% sigur ca oamenii ar iesi in strada, dar trebuie un impuls.
Ntzz! E perioada de concedii , e cald ,e soare ,berea e rece...De prin 15 septembrie s-ar putea! :lol: :lol: :lol:

Ps:serios vorbind , de 22 de ani nu au fost miscari de strada in perioada asta !Si nu cred ca vor fi...
Poate sa fie o perioada mai buna dupa 15 septembrie, dar tind sa cred ca multi dintre cetatenii tarii au cam ajuns la limita
o polaaaaa!!
cetateni??!! :shock:
care cetateni??!!
aia de sunt profesori, cadre didactice si acuma sunt cu totii in concedii, se bronzeaza, stau la soare, salariul merge si in septembrie ameninta cu neinceperea anului scolar sau cu inghetarea anului si care scot pe banda rulanta analfabeti, cretini si idioti cu drept de vot ??!!
aia de sunt doctori, medici, asistenti(te), cadre medicale din sistemul de sanatate al tarii si care sustin cu ardoare coplata, suprataxarea actului medical, aia care au cate 4 ore de program in clinica spitalului, dar ei lucreaza maxim 1.5ore si alea doar pe bani, cash de la pacient, pacient care musai sa fie si asigurat, sa plateasca de doua ori pt.........................nimic (defapt platim pentru bataie de joc)
aia de sunt politisti, militieni, cadre MAI si care nu au voie sa faca nici un fel de politica dar fac(fuck), care fura si incalca legea mai rau decat un amarat care fura de foame, care au organizat adevarate clanuri si le conduc din umbra??!!
aia care sunt........................................................................etc,etc, etc..........
:evil: :evil: :evil:
la care cetateni te referi?? :evil:
din punctul meu de vedere, natia asta e putreda pana in maduva ei si din pacate nu cred ca se mai poate vindeca, cancerul societatii noastre a ajuns in metastaza
sperante??
eu unul nu le intrevad nici macar intr-un viitor indepartat :evil:
tineti minte cat l-am injurat pe Brucan cu cei 20 ani ai lui?
merita sa il mai injuram odata ca s-a inselat si nu a estimat bine, poate un 50- 100ani era mult mai realist :twisted:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de Zamfi » 04 Aug 2012, 08:18

Asa prietene ,asa ! Negru pe alb! Stii ceva? Esti enervant deja ,deoarece chiar m-am saturat sa-ti dau dreptate ! :(

Exemplu:clinica din Cluj, joi la ora 12. Programul de lucru este pana la ora 15 pentru tovarasii doctori si tovarasele doctorite ,dragele de ele :twisted: Normal ca nu mai era NIMENI in clinica care sa elibereze niste rezultate pentru o externare ... :wallbash:

Exemplu 2:vin din vacanta ,fac ceva km pe afara ,nimeni nu ma deranjeaza cu nimic pe sosele , ajung in Aiud si ma amendeaza un militian ca m-a prins cu 62 km la ora ...Deci fuck si militienii ceva ! Pun in aplicarea legea in litera ,nu in spiritul ei ...Normal ca eu am gresit ,dar am avut eu asa un sentiment de vanatoare... :evil: Stiti ce nasol e sa stai toata ziua la umbra si sa amendezi soferii?

Pentru profesori nici nu ma mai deranjez ca la astia rezultatele se vad cu usurinta ...

Clasa politica este in afara legii ,asa ca... Q.E.D... :headbash:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

danstiucaru
veteran
veteran
Mesaje: 1481
Membru din: 20 Apr 2009, 14:39

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de danstiucaru » 04 Aug 2012, 09:37

ciudati sunt ma astia,politicieni nostri
pe ei i doare in basca ptr ca cei care i stim in politica acolo sus deobicei sunt deja oameni aranjati ,adica cu viata asigurata,c mai doresc ei de acuma este sa isi tripleze averea
de aceea consider eu ca tara poa sa cada pe jos,pur si simplu,la noi oameni de rand se vede,inflatia e devastatoare,combustibili ,mancare,taxe toate te sufoca :cry:
la ei conteaza sa ajunga acolo sau dupa situatie sa raman acolo ,indiferent ce fac ptr asta
nu conteaza parerea noastra si nici ca le atrag atentia cei de afara ,nau voie sa se amestece
cand il vad pe ponta cat de senin(senil)este si basescu asa vehement
ducase dreq cu totu
dar
dar
dar de vina suntem noi ,ca suportam fara sa le demonstram ca nu ne lasam calcati in picioare,ca nu sunt cau nimik mai presus decat noi ,cei din clasa de mijloc
eu sincer leas rupe bot
cu tarnacopu
ma duc sami bag de 30 ron motorina sa merg la un pescuit aicea apropae ,ca mai mult nui voie
:cry:

BygDaddy
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 16 Mai 2007, 12:04
Localitate: Gera/Thuringen

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de BygDaddy » 04 Aug 2012, 09:42

scuze de off topic
co-plata in sistemul medical german s-a dovedit a fi ineficienta.scopul major al introducerii a fost pt a mai reduce din presiunea pusa pe sistemul medical de pacientii care se prezentau la camerele de garda si pt ca ii durea o unghie sau mai stiu eu pt orice prostie.au recunoscut in multe randuri ca prin analizarea cifrelor acest scop nu a fost indeplinit.in schimb au acumulat foarte multi bani si acum se cearta ce sa faca cu ei.in ro sistemul medical e subfinantat dar parerea mea e ca ar trebui mai intai inchise robinetele.mai multi bani in sistem inseamna de fapt un ciolan mai mare.beneficii nu o sa vada in curand pacientii
L-ati dat jos pe Ceausescu acu il vreti pe Gigi Becali!!!!

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de SVF » 04 Aug 2012, 10:34

Din ciclul"povesti cu bo...pardon,zimbrii"
http://www.evz.ro/detalii/stiri/poveste ... 95021.html

Avatar utilizator
vampyru_a1
veteran
veteran
Mesaje: 1419
Membru din: 29 Mai 2010, 17:38
Localitate: dr.tr.severin
Contact:

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de vampyru_a1 » 04 Aug 2012, 10:53

cum poti afla daca CNP-ul tau a votat :
http://www.apador.org/blog/cum-poti-ver ... fara-tine/

jackspinner
veteran
veteran
Mesaje: 712
Membru din: 03 Mai 2010, 20:18

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de jackspinner » 04 Aug 2012, 11:21

Multumesc. O sa trimit cererea .

Avatar utilizator
Razvan V.
veteran
veteran
Mesaje: 551
Membru din: 26 Dec 2010, 20:58
Localitate: Ludus/Mures

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de Razvan V. » 04 Aug 2012, 16:45

@adiwolf-poate gresesc, dar vreau sa cred ca mai sunt oameni de calitate in tara, oameni care vreau sa mearga tara bine. Vorba aia, speranta moare ultima. :bere:

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de adiwolf » 05 Aug 2012, 07:15

mai sunt, dar putini, din ce in ce mai putini pe zi ce trece
viata si vremurile pe care le traim din pacate schimba oamenii si caracterele lor sau mai bine zis scoate la suprafata adevaratele caractere, iar cand vezi zi de zi cum in jurul tau oamenii se schimba, cum esti mintit in fata cu nerusinare si culmea tot tie ti se spune ca esti mincinos, cum "prietenii" devin curve peste zi, normal ca ti se face lehamite si nu mai vrei sa auzi de nimeni si de nimic
sunt multi, extrem de multi in situatia asta care incearca sa isi conserve cercul lor de liniste si bunastare, fie ea spirituala sau materiala, numai ca nu au inteles ca deocamdata nu vor reusi decat luptand contra valului.
sa stii ca nu stiu cati din locuitorii acestei tari sau oricarei alte tari se gandeste la bunastarea ei, nu, omul se gandeste la bunastarea si linistea lui, dar implicit daca per ansamblu locuitorii acelei tari o duc bine si sunt multumiti si tara este prospera.
speranta?!!
tu nu stii ca este cea mai mare curva?!!! :twisted:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Scrie răspuns