Mergem la referendum?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adrian SB
veteran
veteran
Mesaje: 1152
Membru din: 15 Dec 2007, 19:44
Localitate: Sibiu

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de Adrian SB » 29 Iul 2012, 09:26

Ce vreau sa va spun, acum in miezul zilei de referndum, este ca ii stimez la fel pe toti, prieteni sau cunostine, indiferent daca merg sau nu la vot, indiferent daca voteaza da sau nu. La asa clasa politica, la asa campanie cu lovituri in cooie de ambele parti, dupa ce am fost condusi si de unii si de altii, cand singurul criteriu de departajare este " care a furat mai putin" nu cred ca mai conteaza daca mai sta sau nu basescu la putere, sau daca suntem condusi de usl sau pdl.
Singurul lucru bun in " rotatia cadrelor" este ura dintre alesi, ura ce duce la arestarea celor ce au parasit puterea si au bagat degetul in borcanul cu miere si ii face pe noii veniti sa fie mai atenti la ce semneaza si la cum fura, de frica ca dupa 4 ani, poate le vine randul .
Deci prieteni, nu conteaza ce faceti azi, ascultati-va inima.
:respekt:
Nu sta degeaba, ca degeaba stai!

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de Zamfi » 29 Iul 2012, 10:11

Adrian SB scrie:Ce vreau sa va spun, acum in miezul zilei de referndum, este ca ii stimez la fel pe toti, prieteni sau cunostine, indiferent daca merg sau nu la vot, indiferent daca voteaza da sau nu. La asa clasa politica, la asa campanie cu lovituri in cooie de ambele parti, dupa ce am fost condusi si de unii si de altii, cand singurul criteriu de departajare este " care a furat mai putin" nu cred ca mai conteaza daca mai sta sau nu basescu la putere, sau daca suntem condusi de usl sau pdl.
Singurul lucru bun in " rotatia cadrelor" este ura dintre alesi, ura ce duce la arestarea celor ce au parasit puterea si au bagat degetul in borcanul cu miere si ii face pe noii veniti sa fie mai atenti la ce semneaza si la cum fura, de frica ca dupa 4 ani, poate le vine randul .
Deci prieteni, nu conteaza ce faceti azi, ascultati-va inima.
:respekt:

:respekt:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de rine » 29 Iul 2012, 10:36

Adrian SB scrie: nu cred ca mai conteaza daca mai sta sau nu basescu la putere, sau daca suntem condusi de usl sau pdl.
din pacate, multi nu vad dincolo de numele Basescu.se duc la vot cu.... palarie :lol:
nu vad ce precedent periculos se contureaza.
viitorii presedinti marioneta ai Romaniei se "nasc" acum.
vesnic santajati cu suspendarea, daca au initiative sau nu promulga legi care nu convin parlamentarilor.
hotarari de guvern ....etc.
prim- ministrii intangibili , care n-or sa fie niciodata ,trasi la raspundere
pana acum a fost o gluma.
de acum incolo, sa vezi ce-s alea grupuri de interese.
ce opozitie, ce majoritate...
pace si prietenie.
ne raman cantecele de genul : DOAMNE ocroteste-I pe romani.
ca tare sun prosti, saracii :wallbash:

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de feugen » 29 Iul 2012, 11:12

Zamfi scrie:
Adrian SB scrie:Ce vreau sa va spun, acum in miezul zilei de referndum, este ca ii stimez la fel pe toti, prieteni sau cunostine, indiferent daca merg sau nu la vot, indiferent daca voteaza da sau nu. La asa clasa politica, la asa campanie cu lovituri in cooie de ambele parti, dupa ce am fost condusi si de unii si de altii, cand singurul criteriu de departajare este " care a furat mai putin" nu cred ca mai conteaza daca mai sta sau nu basescu la putere, sau daca suntem condusi de usl sau pdl.
Singurul lucru bun in " rotatia cadrelor" este ura dintre alesi, ura ce duce la arestarea celor ce au parasit puterea si au bagat degetul in borcanul cu miere si ii face pe noii veniti sa fie mai atenti la ce semneaza si la cum fura, de frica ca dupa 4 ani, poate le vine randul .
Deci prieteni, nu conteaza ce faceti azi, ascultati-va inima.
:respekt:

:respekt:
:respekt:
Bucuresti

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de old_radu » 29 Iul 2012, 11:49

feugen scrie:
Zamfi scrie:
Adrian SB scrie:Ce vreau sa va spun, acum in miezul zilei de referndum, este ca ii stimez la fel pe toti, prieteni sau cunostine, indiferent daca merg sau nu la vot, indiferent daca voteaza da sau nu. La asa clasa politica, la asa campanie cu lovituri in cooie de ambele parti, dupa ce am fost condusi si de unii si de altii, cand singurul criteriu de departajare este " care a furat mai putin" nu cred ca mai conteaza daca mai sta sau nu basescu la putere, sau daca suntem condusi de usl sau pdl.
Singurul lucru bun in " rotatia cadrelor" este ura dintre alesi, ura ce duce la arestarea celor ce au parasit puterea si au bagat degetul in borcanul cu miere si ii face pe noii veniti sa fie mai atenti la ce semneaza si la cum fura, de frica ca dupa 4 ani, poate le vine randul .
Deci prieteni, nu conteaza ce faceti azi, ascultati-va inima.
:respekt:

:respekt:
:respekt:

100 % :respekt:

jackspinner
veteran
veteran
Mesaje: 712
Membru din: 03 Mai 2010, 20:18

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de jackspinner » 29 Iul 2012, 12:20


SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de SVF » 29 Iul 2012, 12:38

Zamfi scrie:
Merci.

Ps:eu merg la vot.
Chiar nu ma intereseaza ce vei face astazi(doar daca iesi la pesti :D ) si nu vad de ce-mi multumesti.Eu spuneam doar ce o sa fac eu.De ce aleg sa fac asta?Pentru ca nu am avut nici salariul nesimtit al unor bugetari cu atitudini arogante,nici nu am fost cadru militar sa iau indemnizatie si apoi pensie mare si nici revolutionar contrafacut sa pierd niste bani nemeritati.Ahhh da,si nici nu vreau like-ul pe forum.Poate nu am abilitatea de a stoarce din mine chestii siropoase,insa-mi place o vorba si incerc sa ma ghidez dupa ea,"ori alba ori neagra" .
Stii ce mi-a zis astazi soacra-mea?Mahh copile,desi si mie mi-a fost taiata pensia si am ramas doar cu 700 ron,tot nu merg sa-i votez pe hotii astia de comunisti.Intr-adevar,ea merita din partea mea tot :respekt:

BygDaddy
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 16 Mai 2007, 12:04
Localitate: Gera/Thuringen

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de BygDaddy » 29 Iul 2012, 15:02

daca o persoana este nemultumita de cum a condus un partid pana in momentul prezentarii la vot mie mi se pare normal ca sa aleaga pe altcineva.asa s-ar proceda intr-o tara civilizata.in cazul romaniei nu cred ca se poate aplica teoria asta
L-ati dat jos pe Ceausescu acu il vreti pe Gigi Becali!!!!

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de ranga » 29 Iul 2012, 15:24

BygDaddy scrie:daca o persoana este nemultumita de cum a condus un partid pana in momentul prezentarii la vot mie mi se pare normal ca sa aleaga pe altcineva.asa s-ar proceda intr-o tara civilizata.in cazul romaniei nu cred ca se poate aplica teoria asta
"asa s-ar proceda intr-o tara civilizata"

detest cliseul asta. mai mult de atat, n-are nicio legatura cu nemultumirea. cum adica? daca nu esti multumit de un sistem si nu te duci la vot, inseamna ca esti necivilizat? banuiesc ca tu nu locuiesti in Romania. mai bine! fii fericit acolo unde esti acum si acolo sa ramai ! tot binele din lume ti'l doresc ! :wink:

cand nu ai alta solutie mai buna, o accepti pe cea mai putin rea. asta se aplica acum in Romania.


ps: nu merg la vot si chiar ma simt bine!

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de ranga » 29 Iul 2012, 15:28

SVF scrie:Stii ce mi-a zis astazi soacra-mea?Mahh copile,desi si mie mi-a fost taiata pensia si am ramas doar cu 700 ron,tot nu merg sa-i votez pe hotii astia de comunisti.Intr-adevar,ea merita din partea mea tot :respekt:

Stii care'i buba? Ambele tabere sunt comuniste. Diferenta e ca basescu trage jarul pe turta lui fara tam-tam. Jigodiile celelalte, vor cu orice pret sa ia toata turta. Si nu ar fi problema ca ne arata doar noua, ci la toata Europa. Au riscat mult cu referendumul asta, ne-au pus latul de gat si mai rau. De aceea ma pis pe votul lor si pe referendumul lor!

Scrie răspuns