Mergem la referendum?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de MuskMd » 23 Iul 2012, 07:22

regalist coane ? :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de Zamfi » 23 Iul 2012, 12:23

MuskMd scrie:regalist coane ? :lol:
Nu in mod deosebit.Insa cand ma uit ce presedinti a avut tara asta dupa al doilea macel mondial... :wallbash:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de MuskMd » 23 Iul 2012, 13:04

:lol:

deci suntem de acord ca perioadele corect administrate au fost putine in istorie :lol: ....ce asteptari sa avem acum ..... :roll:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de Zamfi » 23 Iul 2012, 16:42

Pai as putea spune ca am asteptari in ceea ce o priveste pe fiica mea ,ca eu nu mai sper ...Insa nu ar fi corect! Am asteptari si pretentii de la cei care se catzara in varful tarii! :twisted: Indiferent cum se numesc ei ...Si pe cine reprezinta ,ca pe mine nu! :evil: Sigur ca sunt ingrozit de faptul ca dupa Basescu urmeaza Antonescu ( ...escu) ! Are baiatul asta ceva ce inca imi scapa ! Nu am incredere in el! Insa ma consolez cu faptul ca este interimar , ca urmeaza alegeri si la presedentie si ca poate ,totusi, apare ceva ...Inca mai sper!

Stii cum e...speranta moare ultima! :respekt:

O seara buna Romanie !

Ps: nu pot sa ma abtin :lol: Am fost saptamana trecuta in Grecia si pe vaporul care ma ducea intr-o excursie eram romani,unguri,cehi,slovaci,sarbi si greci . La un moment dat ,pe o melodie greceasca ,ghida romanca incepe sa danseze ,superb, melodia greceasca. In ovatiile publicului si intr-o admiratie generala a spus simplu : "A nu ,nu sunt grecoaica! Sunt romanca si ...sunt mandra de asta!"

Oare are rost sa-ti spun cum m-am simtit? :respekt:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

dragos74
veteran
veteran
Mesaje: 778
Membru din: 01 Feb 2005, 21:15
Localitate: bucuresti

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de dragos74 » 23 Iul 2012, 21:43

Zamfi scrie:Base...Omul care l-a facut tradator pe regele Mihai...Deci nu ma simt reprezentat ca om si ca tara.
O seara buna.
...mda ... si gunoaiele astea din psd sunt aia care ani buni de zile dupa revolutie il alergau la propriu si il umileau pe rege urcandu-l cu japca in avion si gonindu-l din tara ca nu avea viza de la ei....adica gunoaiele de psd-isti erau mai romani decat cei carora le datoram in mare parte ca existam ca tara ...

....mi-e sila de porcariile scoase de basescu pe gura cu diferite ocazii , mi-e sila ca inteligentul popor roman a ales pe eba parlamentar european asa cum tot noi am ales pe becali si pe vadim ...(ce sa spunem de gunoiul de severin)... imi e sila de hotiile facute si pe timp de criza de pdl-isti ... insa niciodata nu am sa fac jocurile acestor gunoaie din usl care daca isi permit sa faca ce au facut in cateva zile cu constitutie legi si reguli ...etc... pe un om simplu ca mine sau ca oricare dintre voi il va strivi oricand ca pe un gandac chiar daca ar fi sa aveti toata dreptatea din lume de partea voastra , orice numai sa ramana mereu intangibili monstrii care ii conduc gen voiculescu , nastase ...etc

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de adiwolf » 23 Iul 2012, 21:58

Zamfi scrie:..........Sigur ca sunt ingrozit de faptul ca dupa Basescu urmeaza Antonescu ( ...escu) ! Are baiatul asta ceva ce inca imi scapa ! Nu am incredere in el! Insa ma consolez cu faptul ca este interimar , ca urmeaza alegeri si la presedentie si ca poate ,totusi, apare ceva ...
sigur ca da, este deja in ascensiune, sondajele il dau deja pe locul 2
si este un alt ...........escu,
Dan Diaconescu :twisted:

doamne in ce tara traim
cum draqu sa alegi intre acest gen de indivizi?
asa ceva este imposibil pt mine si refuz sa fac asta, asumandu-mi riscul.
de mai bine de 20ani tot schimbam si incercam sa gasim o cale, numai ca schimbam un rau cu altul si mai rau sau cel putin egal.
as da foc la toti, asta ar fi actul meu de legitimitate pe care l'as face pt ei :evil:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de luci_t » 23 Iul 2012, 22:01

Din pacate toti sunt mai mult sau mai putin... tradatori.
Mihai de Hohenzollern-Sigmaringen(sau cum se scrie) a facut destule greseli in anii '40 ca sa poata fi considerat tradator... sa nu mai vorbim de astia de dupa revolutie, incepand cu baba ioana, trecand pe la tzaposh ca sa ajungem la plutasul sef (marinar nu poate fi numit ca a vandut flota) si terminand cu antonescu care-si depune ponta, ca tot suntem pe un forum de pescuit
Singura solutie care ne ramane e stampila aia mica pe care scrie votat; dar pe cine punem in locul lor? Ca clasa politica pe care o avem e la fel... chiar nu vad pe cineva care sa-mi inspire incredere. Daca exista va rog sa ma luminati si pe mine

Avatar utilizator
moneytehnik
veteran
veteran
Mesaje: 644
Membru din: 04 Noi 2009, 21:03
Localitate: Dunărea

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de moneytehnik » 24 Iul 2012, 09:44

O zi în care nu rîzi, e o zi pierduta. (Charlie Chaplin)

Avatar utilizator
philiphito
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 216
Membru din: 30 Noi 2009, 11:06
Localitate: in sula R

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de philiphito » 24 Iul 2012, 14:37

dragos74 scrie:
Zamfi scrie:Base...Omul care l-a facut tradator pe regele Mihai...Deci nu ma simt reprezentat ca om si ca tara.
O seara buna.
...mda ... si gunoaiele astea din psd sunt aia care ani buni de zile dupa revolutie il alergau la propriu si il umileau pe rege urcandu-l cu japca in avion si gonindu-l din tara ca nu avea viza de la ei....adica gunoaiele de psd-isti erau mai romani decat cei carora le datoram in mare parte ca existam ca tara ...

....mi-e sila de porcariile scoase de basescu pe gura cu diferite ocazii , mi-e sila ca inteligentul popor roman a ales pe eba parlamentar european asa cum tot noi am ales pe becali si pe vadim ...(ce sa spunem de gunoiul de severin)... imi e sila de hotiile facute si pe timp de criza de pdl-isti ... insa niciodata nu am sa fac jocurile acestor gunoaie din usl care daca isi permit sa faca ce au facut in cateva zile cu constitutie legi si reguli ...etc... pe un om simplu ca mine sau ca oricare dintre voi il va strivi oricand ca pe un gandac chiar daca ar fi sa aveti toata dreptatea din lume de partea voastra , orice numai sa ramana mereu intangibili monstrii care ii conduc gen voiculescu , nastase ...etc
RESPECT PENTRU POSTARE!!!!""IOTE ACI""
http://www.digi24.ro/stire/Euronews-Pon ... niei_32178
VREO ASEMANARE????
http://www.youtube.com/watch?v=EuztbN1HjTA

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Mergem la referendum?

Mesaj de Zamfi » 25 Iul 2012, 11:29

"Doar boul este consecvent" -Traian Basescu
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Scrie răspuns