Gest

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 17 Noi 2011, 11:54

de acord, initiativele de genul asta trebuiesc sprijinite.
sincer eu pe langa cel cu donatii cred ca ar trebui sa facem unul cu vanzari caritabile :D...adica io am doo bete acasa pe care nu le folosesc, le facem bani si banii merg intr-o directie "pozitiva" :D

Toata treaba e sa gasim chiar oamenii aia care au nevoie :)
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 17 Noi 2011, 12:14

MuskMd scrie: Toata treaba e sa gasim chiar oamenii aia care au nevoie :)
Buna ideea ta cu vanzarea. Cine nu are ce vinde, poate dona in schimb.

Oameni sunt destui, noi sa fim sanatosi. :wink: Cei mai multi sunt in mediu rural. Fac exceptie la puturosi, betivi si lepre. Chiar exista oameni cu probleme. Eu am ramas mut cand vedeam oameni fara membre si munceau mai bine decat un om normal. Multi dintre ei ne-ar da clasa in multe domenii.
Pe aia i-as ajuta din toata inima.
Optez intre acestia si aceia care sunt bolnavi si n-au bani sa se trateze. Sunt constient ca nu-i putem ajuta pe toti, insa acolo cat putem si cu ce putem.

Acum 4-5 ani am descoperit un copil. Era adoptat de o familie saraca. Fratele lui vitreg avea un handicap care pana la urma i-a curmat suferinta..
Acest copil avea 10 pe linie. M-a impresionat inteligenta lui si vorbele de "om mare". In timpul liber avea un hobby: SCRIA POEZII. :shock:
Se ruga de mine sa-l plimb cu motorul. Singura conditie a fost sa-mi zica macar o poezie scrisa de el.
Mi-a spus viata lui si a familiei lui, in POEZIE. Avea vreo 9ani. Invatatoarea i-a cules toate poeziile lui si incerca sa-i faca o carte. De atunci nu mai stiu mare lucru de el.
Faptul ca umbla in haine primite de la alti copii, manca el stie ce, m-a facut sa ma gandesc serios la "neegalitatile" dintre noi. Foarte putini ca ei.
Astfel de cazuri merita o sansa.

Poti cauta pe youtube clubul Silver Pistons din Ploiesti(club de motoristi satanisti si roakeri). Daca la altii se platea intrarea la festival cu 10-15ron, acestia au impus o singura regula si anume: "Cate o jucarie de persoana" . In asta consta intrarea la festival.
Dupa 3 zile de chefuri cu membrii din toata tara, adunam remorci cu jucarii si haine pentru copiii din orfelinate. Valea Screzii este doar una din locatiile unde clubul si-a pus amprenta.

O sa revin.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 17 Noi 2011, 13:49

Misto.
Cum procedam ?
Propune cineva cate un caz din acesta, discutam olea, si dupa aia incep donatiile? Ce e de vandut se vinde, ce nu, se trimite direct pe adresa....

Cool ?
io pun la bataie o mulineta Okuma cu frana pe spate. Nu e f folosita, o am de pe vremea cand ma manca sa dau la stationar :D functioneaza ok.
Si mai bag la bataie 10 streamere pt o specie, la alegere. ( Le leg de acum daca trebe ca restul mustelor le-am donat deja :D )

Daca e ok, io zic sa ii dam drumul....caut si io rajnita pe acasa, si incepem licitatiile:D
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

charly 33
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 30 Iun 2008, 19:29
Localitate: Bucuresti

Mesaj de charly 33 » 17 Noi 2011, 14:22

Daca tot spui ca vrei sa faci streamere,se pot face unele dintr-un material mai flocos,sa nu se scufunde prea repede,cu greutate macar 5-6 gr imbibate cu apa? Pot avea si peste 10cm.Vreau sa stiu daca se pot lansa cu un UL sau L
Ii rog pe muscari sa nu rada :D

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 17 Noi 2011, 14:27

:lol: io pot sa rad ca nu-s muscar :P
se pot face tot felul, dar mai bine discutam pe privat, sa nu stricam treaba aci . Merci
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
draqdevil
veteran
veteran
Mesaje: 2178
Membru din: 06 Mar 2007, 12:59
Localitate: Pe Ape
Contact:

Mesaj de draqdevil » 17 Noi 2011, 15:12

Multumesc pt donatie musk:)

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 17 Noi 2011, 15:58

ranga scrie: ps: Ma gandeam ca in fiecare luna sa facem un gest nobil pentru diferite persoane cu handicap. Cine vrea da, cine nu, nu. Nu este nimic obligatoriu pentru nimeni. :idea:
.
Eu cand am fost mic am cazut in cap,de mai multe ori.Prima oara a fost mai naspa,apoi a inceput sa-mi placa :lol:Asta apropo de handicap,asa ca vreti sa fiu eu primul care se bucura de Mos" Rapitor"? :lol:


ps:faina ideea. :wink:

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 17 Noi 2011, 17:16

elias scrie: Eu cand am fost mic am cazut in cap...
....Asta apropo de handicap...
las' ca altii cade si acu', mari. :lol:

@Muscule, daca vrei sa vindem diferite obiecte pentru un scop caritabil, deschidem un topic special.
Toate veniturile din vanzarea acelor obiecte, se vor strange(apropo, unde?) pentru o cauza nobila. Asta putem incepe de acum. Fiecare vinde ce vrea/are si banii merg la donatie.

Cam asta ar fi ideea cu donatia. Cine doreste, doneaza direct bani sau depinde de caz, haine sau alte obiecte.

Daca te referi la cadouri de Mos Rapitor , pe astea le poti face cui vrei tu.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 17 Noi 2011, 17:26

Cool. Aia cu vanzarea caritabila e simpla. Io vand scula, ala de o cumpara pune mandat banii catre "cazul social" :D....
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Mesaj de geppetto » 17 Noi 2011, 17:42

Uite special pentru tine 'ranga' fac pe dracu-n patru si gasesc niste vouchere la o clinica de tratament pentru Tourette. Si pentru inca vreo doi pe care nu i-am retinut inca.

In rest... am 2 voblere daiwa de dat cadou de craciun si o gramada de reviste. In principiu pentru tineri si batrani. Noi astia mai intre varste ne facem destule cadouri si singuri.

Scrie răspuns