Arena, singurul topic de polemici.

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
tdum
veteran
veteran
Mesaje: 1288
Membru din: 30 Ian 2016, 22:34
Localitate: Reşiţa

Re: Frumusetea e in ochii privitorului.

Mesaj de tdum » 20 Dec 2019, 19:41

alin2019 si adi G prin ultimele lor postari sunt reprezentativi pentru acea categorie a colegilor nostri de forum care sunt gata oricand sa duca offtopic o discutie, fiindca nu au nimic de postat in corelare cu subiectul topicului, dar il considera o oportunitate pentru a se face remarcati prin postari zeflemitoare pe orice alta tema. Placerea lor perversa de a duce discutia acolo unde le place, se poate materializa fiindca si moderatorii si ceilalti colegi de forum le permit tacit asta, dar si fiindca in situatia de fata le-am raspuns cu seriozitate si lux de detalii, ca si cum ar fi meritat sa fie tratati asa, cand de fapt trebuia sa-i ignor din moment ce abordarile lor nu aveau legatura cu subiectul topiclui.

Dupa cum s-a vazut, au postat nu doar fara legatura cu topicul dar si fara legatura cu realitatea. Au inaintat supozitii false, ca as fi prins prea mult peste (15kg chiar) dupa calculele lor, apoi, daca n-au fost prea mari ca au fost prea multi, apoi ca ar fi fost prea mici, apoi prea urati si in final, daca toate aceste nascociri ale lor n-au stat ,,in picioare", atunci au mai ,,sapat" si au gasit nu stiu ce inadvertente (de date) la o fotografie pe care nici n-am facut-o publica, sugerand ca sunt mincinos caci poza ar fi veche, din ianuarie 2006. De fapt, e data de fabricatie a camerei foto, care probabil e in relatie cu multe din fotografiile mele, fiindca de fiecare data cand schimb acumulatorii, dau ok la ora si data care apare, caci nu stau sa le mai actualizez. Dealtfel, lacul Secu arata total diferit in ianuarie, iar modelul de barca din poze (sportyaak) nu cred ca exista in 2006. Nu este nevoie de talent de investigator, ci doar de ratiune pentru a fi intelese aceste lucruri simple. Nu am mintit si nu am gresit cu nimic decat cu bunavointa pe care am aratat-o acestor doi oameni, cand de fapt trebuia sa-i ignor. O voi face insa de acum si sunt deja ambii pe lista de ignorare (persoane neagreate) iar postarile lor nu le voi mai vedea si nu voi mai avea tentatia de a le raspunde. Sigur se vor manifesta malitios in continuare, fiindca asa sunt, le place asta cu orice pret si li se permite. Nu-mi mai pasa!!!

Nu stiu daca cei doi erau deja nascuti la revolutia din 89, dar nu conteaza foarte mult, din moment ce au ajuns sa inteleaga asa respectul fata de semeni si libertatea de exprimare. E si acesta un aspect al democratiei pentru care acum 30 de ani am fost alaturi de liderii revolutiei resitene si m-am lasat filmat de securitate fara a cunoaste deznodamantul, pentru niste idealuri ce pareau greu de atins dar in care am sperat. Dumnezeu sa-i odihneasca pe prietenii care mi-au murit impuscati acum 30 de ani. Am refuzat ulterior certificatul de revolutionar, fiindca convingerile le port in suflet nu pe hartie si nu am nimic de demonstrat, iar cele mai aspre pedepse atunci cand gresesc le pot primi de la constiinta mea.

Pe toti ceilalti, stimati colegi de forum, va salut cu respect si va urez Sarbatori Fericite!

T.D. Rew.
[editat de jb]

Avatar utilizator
tdum
veteran
veteran
Mesaje: 1288
Membru din: 30 Ian 2016, 22:34
Localitate: Reşiţa

Re: Frumusetea e in ochii privitorului.

Mesaj de tdum » 20 Dec 2019, 19:51

P.S.

Am dat deja drumul la postarea mea anterioara si am observat abia dupa aceea ca un moderator s-a implicat si a facut curatenie pe acest topic in timp ce eu am redactat respectiva postare. Va multumesc pentru reset si intoarcerea la normalitate. Fiindca acum postarea mea de mai sus nu-si mai are locul aici va rog mult s-o mutati si pe aceasta unde le-ati dus pe celelalte.

Numai bine tuturor!

T.D. Rew.

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: Frumusetea e in ochii privitorului.

Mesaj de Adi G » 20 Dec 2019, 19:52

tdum scrie:
20 Dec 2019, 19:51
Imi pare rau ca l-am initiat si nu cred ca mai am nimic de adaugat aici
T.D. Rew.
:lol: Sigur?

alin2019
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 27 Mar 2019, 01:34

Re: Frumusetea e in ochii privitorului.

Mesaj de alin2019 » 20 Dec 2019, 20:02

Deja aveti prea mult tupeu...
Din pacate Romania e plina de indivizi ca voi (tdum, moderatorul...) ipocriti, care se dau fete mari si de fapt sunt rupte peste tot... Vreti sa pun poza direct aici pe topic ca sa fie mai clar?
tdum, poate ca unii te apreciaza pentru ca le repari mulinetele, pentru mine esti doar un individ care nu se multumeste cu unu - doi salai si aia la 700 grame bucata (ce dracu' ti-a ramas sa m'anci dintr-un peste de 700 grame dupa ce l-ai curatat? sau i-ai mancat cu tot cu piele, solzi si mate?)... ci insira pe agrafe cat poate de multi pesti...
Si tu si cel care a sters postarile mele (si ale lui AdiG)sunteti niste indivizi de nimic... si cum spuneam, de dintr-astia ca voi e plina Romania...
Moderatorule care esti tu moderator, sper sa vada si altcineva (Dan Radulescu) cum moderezi tu... sterge si postarea asta si atunci voi pune si poza cu salaii lui tdum trasi pe sarma si facuti manunchi pe sfoara.... :!:

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de johnnybravo » 20 Dec 2019, 23:28

alin, daca nu ai nimic de spus in afara de jigniri si sa-ti vinzi sculele pe forum, o sa ne despartim. Am mutat discutia aici pentru a se continua la nivel de polemica fiind singurul topic tolerat dar jignirile (mai ales gratuite) nu sunt agreate.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Frumusetea e in ochii privitorului.

Mesaj de SF » 21 Dec 2019, 14:06

tdum scrie:
20 Dec 2019, 09:31


Au fost pesti regulamentari, verificati, fiindca am un etalon pe cotorul lansetei, dar cum am spus, totalul lor nu a depasit cele cinci kg permise de lege. Chiar e dificil de inteles? Nu am gresit cu nimic ca sa aveti dreptul sa ma trageti la raspundere.
Ai dreptate , esti legal . De ce nu vedem pozele ? Nu stiu ? Pe de alta parte , restu ii clar ca erau mici , pt. ca daca nu ar fi asa , ai fi retinut mai putini , nu-i asa ?

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Frumusetea e in ochii privitorului.

Mesaj de SF » 21 Dec 2019, 14:10

tdum scrie:
20 Dec 2019, 09:31
Adi G scrie:
19 Dec 2019, 21:38
Totusi... bag seama ca n-au fost cine stie ce frumosi salaii aia....
N-o bagati destul! Regulamentul forumului spune sa cititi ce s-a scris, apoi sa postati. Si asta s-a scris:
tdum scrie:
18 Dec 2019, 10:36
Va rog sa retineti ca nu sunt obligat sa va raspund ci o fac din bunavointa. Cu aceasta talie de salau, de cca 700 de grame sunt cel mai impacat cu constiinta mea in ceea ce priveste retinerea pentru consum. Legea e facuta ciudat, fiindca incurajeaza recoltarea reproducatorior mari. Se stie ca exista o relatie intre kg de masa corporala si numarul de boabe depuse.
Gandesc la fel in faza asta , ar trebui sa fie interzisa retinerea exemplarelor mari , putine , inaintea celor mici si multe :wink:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de semlecangheorghe » 03 Ian 2020, 19:37

SF-ule tu oricum nici d-astia mici nu esti in stare sa prinzi..eventual cate unu' din ala ratacit, la CD7 , ala de bate pe cadere))))
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de MuskMd » 09 Ian 2020, 06:35

2010-2020 - 10 years challenge. Nothing changed here I see :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de crapmaniacul » 13 Iul 2021, 14:12

Good point doctore. Vad doua explicatii. Cred ca ai setate niste asteptari usor prea mari ... Aici pe meleagurile acestea nu a fost , nu este si personal nu cred ca va fi curand pension de Elvetia sau Germania, efectiv am evoluat diferit pe alte ramuri ale istoriei. Porcaiala este endemica la un anumit nivel, mereu avem ceva de impartit , inventam ceva daca nu avem concret . In al doilea rand anonimizarea din spatele tastaturii si lipsa de repercursiuni rapide si concrete incurajeaza atitudini de acest fel al unor indivizi cu o rezistenta minima la frustrare, rataciti prin tranzitia de la adolescenta la maturitate , cu o busola stricata si harti gresite.

Scrie răspuns