Arena, singurul topic de polemici.

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de Adelin » 28 Noi 2012, 13:25

MuskMd scrie:Eu zic ca e clar pt toata lumea ce si cum a deranjat :lol: .... si ca intradevar se pune problema de aere de superioritate.....nu m-am lamurit inca ale cui :twisted: ....Dar ma fac eu mare si am sa inteleg ... :lol:
:
Hai ca mai iti dau una poate pe asta o vezi:
vgb scrie:iti zic ca am dat destul de mult la spinn (ba ma mai spurc inca), da' fly e pasul urmator. n-ai cum sa intelegi pana nu pui manutza sa incerci ... s-ar putea sa ramai surprins ... sau sa-ti dai seama ca baitcastu' e maxim ce poti :mrgreen: noroc ca se mai schimba omul, mai invata :lol1:

Sau nici asta nu e superioritate?! :roll:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de ranga » 28 Noi 2012, 13:28

ULK scrie:Nu pare ca va simtiti superior in timp ce ii reliefati greselile altora? ...Dand impresia ca stiti mai bine? Nu e un comportament tipic "io-s mai destept" ? Si daca o faceti mai alambicat ascuns sub mistouri "fine"( foarte relativ termenul,depinde de la subiect la subiect)....o faceti sau ati facut-o ....sa nu va mire deznodamantul acum.
Am extras doar textul asta , restul fiind total paralel cu subiectul , parerea mea.

Ce legatura are ca unu' isi ia suturi in koor pentru greselile sale(pe drept) cu un club si insinuari despre acesta ? :roll:

La o adica...n-ati avut nimic de comentat , decat v-ati lins pe rani si cand v-a trecut ati trecut la capitolul 2. :) Daca n-ati fost capabili sa platiti cu aceeasi moneda , ati pus mana pe bolovani . Voua de acolo vi se trage toata buba , ca Gigi a picat rau cu kurisorul in stanga si n-ati stiut cum sa-l scoateti. Tipic baietilor de la discotecile din catune . Cand nu-i duce memeaca , rup sipci din gard si tabara..

(nu ma refer strict la tine , ci la toti)

tavistan
veteran
veteran
Mesaje: 1168
Membru din: 27 Mar 2012, 08:15

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de tavistan » 28 Noi 2012, 13:40

Mah, eu topicul ala nu l-am urmarit ... Recunosc ca poate fi un motiv poluarea unui topic care la inceput n-are nici in clin nici in maneca cu fly-ul dar iaca de pe unde a deviat:
http://www.rapitori.ro/forum/stiuci-la- ... 11-70.html
Gigi, no offence, e doar o coincidenta... :lol:
Oricum, nu vad unde e superioritatea dar cu siguranta sunt subiectiv (nimic nou, toti suntem). Pe de alta parte off-topicul acolo putea fi oprit fara prea mari probleme... daca se dorea... dar din ce vad Adelin a inceput cu afirmatiile la adresa fly-ului ceva mai devreme. In esenta, treaba sta cam asa: pescuitul la musca artificiala este urmatorul nivel pentru cine si doar pentru cine crede chestia asta - din ce a postat Tavi asta era mesajul si nu e nimic jignitor in chestia asta; si nici infatuat.
Dar de aici si pana la a descalifica o comunitate de pescari pentru faptul ca nu-s in stare sa produca dovezi... e ceva cale! Chiar si pe un forum rafuielile ar trebui pastrate la nivel personal; cu atat mai mult cu cat esti moderator!

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de ULK » 28 Noi 2012, 13:42

Mersi Musk,dar chiar nu vreau sa fiu superior nimanui, nici macar momentul nu consider ca el al meu :)

Eu sunt prea " cu batu'n ***" ca sa pot sa fac mistouri faine si stiu asta...recunosc dar nici macar asta nu inseamna ca sunt mai low sau mai next level...asa si in pescuit intre stiluri :)... Suntem diferiti atat...si asta genereaza conflicte cateodata...cine poate trece peste...ala chiar ca e la un nivel de apreciat...cine nu, ramane in categoria " au mai participat" :)
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

tavistan
veteran
veteran
Mesaje: 1168
Membru din: 27 Mar 2012, 08:15

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de tavistan » 28 Noi 2012, 13:49

ULK scrie:Mersi Musk,dar chiar nu vreau sa fiu superior nimanui, nici macar momentul nu consider ca el al meu :)

Eu sunt prea " cu batu'n ***" ca sa pot sa fac mistouri faine si stiu asta...recunosc dar nici macar asta nu inseamna ca sunt mai low sau mai next level...asa si in pescuit intre stiluri :)... Suntem diferiti atat...si asta genereaza conflicte cateodata...cine poate trece peste...ala chiar ca e la un nivel de apreciat...cine nu, ramane in categoria " au mai participat" :)
LIKE!

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de pikeman » 28 Noi 2012, 14:00

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hai ca m-am distrat, creca daca ma screm nitel gasesc io pe la baitcastori prin topice cum ii asta ultimul nivel , mai ales de cand piata ii saturata pe partea de spin si toti s-or dat la cast, ca acu la spin stie tot prostul :lol: :lol: :lol:

acu mai ramane sa caut un topic deschis de astia de la fly despre casting si ultimul nivel

si apoi daca zic 2 ca asta la musca ii ultimu nivel musai deschidem topic? poi la cate se debiteaza pe forum, minim 40 de topicuri pe zi trebuie deschise :headbash: :lol1: cam ca nebunu si piatra sta treaba acu

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de ULK » 28 Noi 2012, 14:16

:) ...ranga, fara rautate ...ai fii troll-ul perfect :)
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de anem » 28 Noi 2012, 14:17

ma tot intreb ce-o fi la iarna? :lol: :lol: :lol:

si da, baitcasting-ul ar putea trece ca un next-level ... pe unde ma intorc pe aici doar dintr-astea vad pe maluri, pe forumuri sau pe site-uri de vanzare-cumparare ... poate toti vor sa evolueze ...
Ultima oară modificat 28 Noi 2012, 14:19 de către anem, modificat 1 dată în total.
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de MuskMd » 28 Noi 2012, 14:18

Hai ma ca e misto si sa bati saua sa priceapa .... cine o pricepe :lol: In final pokemoane cum ai raspunde la intrebarea "cine e mai cu nasul pe sus in pescuitul asta ? " :lol:

@ Adelin : raspunsul meu e : Nu :lol: . Si ca sa imi intelegi pozitia in ce te priveste : Mi-am aratat la un moment dat o intentie si o deschidere pur constructiva si care ar fi putut fi chiar distractiva Pentru ambele parti . Raspunsul a fost clar . Dupa mine nu e nici o problema , ca nu trage nimeni de maneca pe nimeni , dar mie mi-ai facut clar dovada ca esti corect numai cand vrei si partinitor mai tot timpul...deci din punctul meu de vedere nu mai am ce idei sau pareri sa mai schimb cu tine. Mistouri , da , la liber, ca e democratie . Cu limite la insulta, normal :idea: ....
Asta e parerea mea ( aia superioara :lol: ) si daca nu-i convine cuiva nu pot decat sa fiu foarte indurerat :lol:

@ Anem : o sa fie same shit ....dar cu alti participanti ....
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Arena, singurul topic de polemici.

Mesaj de Adelin » 28 Noi 2012, 14:47

Leba scrie:Adelin, redeschide topicul cu flaiu, ai iesit pe usa din dos. :D
Ma io am tot repetat acolo sa vorbim de fly, ca doar de asta l-am deschis, dar in afara de abureala si mistouri nu au reusit baietii sa produca nimic in 150 de pagini. Misto se poate face si aici la fel de bine ca si acolo....nu vad de ce sa il mai deschid. Il las inchis pana iarna viitoare cand poate se mai invata baietii si la salau ca acu' nu prea este si cica de aia nu prind. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Scrie răspuns