Arena, singurul topic de polemici.

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 08 Sep 2011, 11:59

1.
- Nu te supara...(roseste) aaaaa (ii curge din gura) aaaa (ii transpira palmele) ...dansteezi? (peruca) pardon... dansezi?
Duduia il masoara din cap pana-n picioare, vede ca tine in mana un obiect ciudat, slipicios, pare sa fie o undita dar e cam prea colorata si e cu morisca aia pusa invers... Doamne, dar de ce morisca e vopsita asa? a mai vazut pescari dar nu aratau asa...
- Nu ma lasa mama!
- Oricum noi nu dansam si nici nu e dorim sa danseze cineva cu noi! De ce am dori asta?
2. Stim, noi dansam cu femeile, nu intre noi.
3. Voi stiti cum e cu asortatul
4. Spin e altceva... :twisted:
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 08 Sep 2011, 12:04

Tavi scrie:1.
- Nu te supara...(roseste) aaaaa (ii curge din gura) aaaa (ii transpira palmele) ...dansteezi? (peruca) pardon... dansezi?
Duduia il masoara din cap pana-n picioare, vede ca tine in mana un obiect ciudat, slipicios, pare sa fie o undita dar e cam prea colorata si e cu morisca aia pusa invers... Doamne, dar de ce morisca e vopsita asa? a mai vazut pescari dar nu aratau asa...
- Nu ma lasa mama!
- Oricum noi nu dansam si nici nu e dorim sa danseze cineva cu noi! De ce am dori asta?
2. Stim, noi dansam cu femeile, nu intre noi.
3. Voi stiti cum e cu asortatul
4. Spin e altceva... :twisted:
1. ba daca insisti , data viitoare te invit la dans ....da io conduc :D
2. Cum le deosebiti de voi :D :D :D ?
3. Ce e aia asortat ?
4. da , fata de flai e altceva ...e pescuit :D .....da hai raspunde nu te da lovit la operatie :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 08 Sep 2011, 12:05

ticairlandezu scrie:Gerulaaaa...nu fi "sisi" la cap :lol: ...de unde dreaq ai inteles tu ca e vorba de copilul meu :shock: ....este vorba intradevar de un copil, dar nu de al meu.
Asa ca modifica-ti postarea..... fi si tu odata un gentleman!!!!
rationament absurd, aparent logic dar bazat pe asocieri aberante si premise subiective => rezultat incorect.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 08 Sep 2011, 12:35

1. Conduci prost, m-am lamurit vreau cu altcineva :lol:
2. Fac mancare
3. Haida de, tu ai zis ca "merg" mulinetele la palarii
4. bah nu pot sa raspund daca pedeapsa e sa dau la bait toata viata :lol:
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de T.Adrian » 08 Sep 2011, 12:41

si ca sa fie mai multe subiecte de dezbatere, implic pentru a evita sa ne "aprindem" pe un singur subiect, vreau sa il sumonez pe Mr. Ryobi si sa-i dau putin la gioale :D

Cum se face Mr Ryobi ca a trebuit sa treaca 1 an ca sa scazi pretul unei mulinete ZX de la 300 la 250 de lei, si asta dupa 1 an in care Cabelas a scazut pretul pana la incredibila voalare de....40$

Cred ca ai multi scotieni pe arborele genealogic :lol: :lol: :lol:

Si o glumita pe acelasi topic...
Un scotian bea o bere intr-un bar. Dupa un timp, doreste sa mearga la toaleta. Fiind aglomeratie in bar, lasã un biletel langa bere: "Am scuipat in ea". Revenind, gaseste alt biletel: "Si noi".
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 08 Sep 2011, 12:45

Gerula scrie
Mars Javra


P.S. Nimic nu depaseste insa prostie chestia asta



semlecangheorghe scrie: Evident,cleanofagul,sustine ca aici se contorizeaza masluit,adica in plus

Ca sa vezi,cine vorbeste.Nu ca la el pe pirt.info,ar folosi aceeasi metoda,nu,doamne fereste.El are una mult mai subtila.Dati-mi voie sa explic-daca vrei sa intri la el pe un topic care are mai mult de o pagina,trebuie sa dai click de doua ori,chiar daca topicul este primul la sectiunea respectiva.Deci ,ca sa citesti ultimele postari,dai doua clickuri ,in loc de unul

Asadar,cifra de 600 si ceva vizualizari de la topicul ”abisal”este,paradoxal, si adevarata si falsa in acelasi timp,si asta deoarece tot ceea ce a trecut de prima pagina s-a accesat dublu...
Si ca sa nu fiu rau,cred ca in jur de 400 de accesari,ar fi o cifra corecta...Si hilara la maxim in acelasi timp,avind in vedere data deschiderii acelui topic-12iunie2011 400 si ceva de vizualizari,in aproape 2 luni..



Tot e bine ca, incercand sa ma acuzi pe m,ine, ai recunoscut ca rasulescu masluieste statisticile "Aceeasi metoda" zici mai Adelina?



Cretinel ,unde am scris eu despre masluirea statisticilor ca si despre un fapt demonstrat???

Eu am scris ca tu ai sustinut asta.Asta nu inseamna ca asa si este.

Daca aveai I.Q.-ul peste medie ,asa cum sustii,ai fi observat ca si la arena se contorizeaza tot ca si la tine.Adica intri la prima pagina si apoi trebuie sa dai inca un clic pt. a vedea ultimele postari.

Totusi ,chiar si asa,arena a facut in mai putin de o sapatmina cu mult mai multe vizualizari decit a facut rahatu tau de topic :lol: :lol: :lol:
in aproape doua luni

Ma asteptam la o replica mai inteligenta din partea ta,da se vede ca treaba cu”IQ-UL peste medie”este reclama pura...sau depinde care medie,...poate a melcilor...whatever :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Si inca ceva,sefii tai de la Agerpress,stiu ca in opinia ta cuvintul ”mine” se scrie asa,”m,ine”???Si mai zici ca lucrezi toata ziua cu cuvintul tiparit??
Io cred ca se contureaza unul dinmotivele pentru care ai plecat de le ”Gindul”....iute ca gindul :lol: :lol: :lol: :lol:
Ca asa-i cind te angajezi ”recomandat” de mamica si nu pe baza de aptitudini..

Asadar ,unde sint postarile pentru care m-ai banat??Zi-i mai ,le-ai ascuns in fundul topicului??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Mesaj de ticairlandezu » 08 Sep 2011, 13:34

miyagi scrie:
ticairlandezu scrie:
semlecangheorghe scrie:Brae,io pun pasiune in tot ce fac :lol: :lol: :lol: Daca nu am pasiune sa fac ceva ,mai bine nu ma apuc...asta e. :lol:
Brae,tu ejti elegantu,mai frete...nu ejti ghertoi de "bucurestiu"... :wink: :wink: :wink:
Ce misto ca nu se mai pot modifica postarile dupa ce s-a dat un raspuns.
Ziceam si eu ca prea se bate moneda cu banatu` si ca nici io nu-s Mitic insa stand aici de atata timp si lucrand, intemeindu-mi o familie si-o situatie, uneori, cand diaspora isi cere drepturile, ma cam simt ghertoi de Bucuresti. Daca tot vreti sa incepeti de undeva, vorbesc de cei vechi care v-ati invatat cu niste stereotipi ce-ar fi sa incepeti sa va corectati reciproc ca de la felul vostru de a va intepa din orice a inceput totul.
Aprind si eu butonul pentru Tica.
Cum tind lucrurile sa intre in normal cum se da cu batu-n balta!
In acceptiunea oricarui moderator atacul la persoana vizeaza improscarea directa a unui individ cu tot felul de abjectii. Exact cum am facut noi inainte sa se dileasca topicul. O spun si in calitate de moderator. Ma rog! Nu moderez site-uri de pescuit si nici nu cred ca o voi face vreodata. In momentul in care consideri ca faci parte dintr-o comunitate si spui ca cei din Bucuresti sunt ghertoi, pentru cine nu cunoaste termenul iata explicatia din Dex ghertoi : dex online, definitie, explicatie, cuvant
gherțoi, gherțoi s. m. (peior.) 1. bădăran, țopârlan. 2. (er.) penis. 3. eșec. 4. timp pierdut / irosit. 5. masturbare.
Invariabil.......
......... sau din oricare alta comunitate, dar te mai ridici si cu pretentii atunci nu stiu despre ce mai e vorba in chestiunea asta!!!!!!!
Mister Miyagi-san, pe cine, ce, unde si cum ? ...a-ti prins dumnavoastra aici ca, nu-nteleg...ce are comun postarea ta cu a mea...de unde rezulta din postarea mea ca...mitic=ghertoi=bucurestean :?: Va rog nu-mi puneti in "gura" cuvinte pe care nu le-am zis.Multumesc.

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 08 Sep 2011, 13:44

Leba scrie:...nu purtam veste kinky cu buricu gol...
:lol: :lol: :lol: tare asta!
Leba scrie:...noi punem barca, ne suim pe cotetz si rupem jalaii-n doua...
asta e diviziunea muncii, tu pui barca si altii rup salaii. Il stiu eu pe unul care are niste screenshot-uri din care orice om normal la cap intelege ca n-ai tu nici o treaba cu pescuitul salaului :lol:
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 08 Sep 2011, 13:48

1. noi baitcastorii nu dansam si nici nu ne dorim sa danseze cineva cu noi .....de ce am vrea asta ?
Corect...cine vrea sa danseze cu voi cand purtati batice :D
http://www.rapitori.ro/forum/album_page.php?pic_id=8949
2. Da , palarii nu poarta doar muscarii , ......poarta si femeile , cam in aceleasi culori ...si cu acleasi gesturi cochete
Corect din nou...gesturi cochete faceti tot voi cand puneti pesti sa se pupe (vezi link-ul de sus) :D
3. Mulinetele de baitacst mai fac uneori peruci , da uite ma gandesc ca vi le-am putea da voua , sigur v-ati bucura ....merg la palarii
Corect din nou...de aia purtati batic cand peruca va este la spalat? :D
(vezi linkul de sus )

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 08 Sep 2011, 15:45

Dacul :D ne spune:
"
Realitatea simpla e ca, fiind o sluga nenorocita a adelinei, ai incercat sa-i faci cumva galerie si amicului ei homosexual "

Pai stai sa ne-ntelegem:
1. sunt o sluga nenorocita a Adelinei si de-aia i-am spus pictor?
in cazul asta trebuie sa prezinti un rationament (fara asocieri aberante si premise subiective) ca sunt sluga nenorocita a Adelinei.
Chiar daca reusesti sa demonstrezi ca sunt sluga, apelativul "pictore" poate fi si ironic nu doar o forma de respect, chiar si din partea unei slugi. Deci nu poti afirma fara echivoc ca de-aia i-am zis.
sau
2. daca i-am zis pictor rezulta ca sunt o sluga?
Asta pica din start din mai multe motive:
- apelativul poate sa fie ironic, neutru sau de alint - cum sustii tu. in lipsa altor elemente care sa te duca la concluzia asta e conditie insuficienta
- i-am atras atentia de vreo doua ori pe probleme de limbaj, ceea ce ridica unele suspiciuni asupra variantei ca-l alint, deci cu atat mai mult nu poti s-o iei in calcul doar pe asta si sa le excluzi pe celelalte.
- si taicanoe i-a zis pictor, iar taicanoe s-a certat destul de urat cu el, deci se dovedeste insuficient si nerelevant doar acest apelativ pentru a trage aceasta concluzie

Imi e teama ca in lipsa altor elemente ne aflam din nou in fata unor rationamente absurde bazate pe asocieri aberante. Din pacate cu rezultat incorect, nu e nici de data asta ca-n banc. :D
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Scrie răspuns