"Ciolanelile" din spatele asociatiilor - Polemica

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 02 Sep 2011, 13:32

Mai baieti , nu fortati inchiderea topicului .
Cel putin pana nu aflam si noi de "ciolanelile" din culise . :oops:

Avatar utilizator
dr.pike
Moderator
Moderator
Mesaje: 707
Membru din: 25 Aug 2005, 19:04
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Mesaj de dr.pike » 02 Sep 2011, 15:37

In ritmul asta se cam inchide in curand ... :)

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 03 Sep 2011, 12:15

Nu inteleg de ce nu are succes un asa topic ....si pe celalalt e macel. :roll:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
miyagi
veteran
veteran
Mesaje: 656
Membru din: 03 Noi 2010, 23:17

Mesaj de miyagi » 03 Sep 2011, 13:07

Adelin scrie:Nu inteleg de ce nu are succes un asa topic ....si pe celalalt e macel. :roll:
Pentru ca ideea de ciolaneala e doar un balon de sapun care se vrea a intretine disputele individuale. Tiganie ce sa-i faci?! Trebuie sa te pricepi la ea sau sa-ti placa ca s-o intreti. Vorba cuiva: supa de broaste.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 03 Sep 2011, 23:38

miyagi scrie:
Marineros scrie:Adare fii atent aici ce scrie la data de Mar 08 30, 2011 6:23 pm

modigliani scrie:
In Clubul Dunarenilor de pe APC 21 ...... AI DREPTUL SA ADERI ( sa-ti exprimi intentia de-a face parte din acel club ) , ......
dar N-ARE NIMENI OBLIGATIA SA TE ACCEPTE doar in baza dorintei exprimate de aderare


Ce insemna asta ? Dupa ce te-au atras prin vrajeala ieftina in asociatia lor si ti-au luat banii (taxa permis +cotizatie) ,
urmatorul pas este o forma mascata de discriminare , asta in cazul in care este tare'n gura si vrei sa urmaresti traseul banilor tai, iti baga pe gat :
N-ARE NIMENI OBLIGATIA SA TE ACCEPTE doar in baza dorintei exprimate de aderare . Daca esti mai fraier si taci , esti acceptat , dar,
cosntati intr-un final ca n-ai avut nimic de castigat din diverse motive . ori te-ai trezit prea tarziu cand deja se organizase excursiile ,
ori locurile au fost ocupate , ori motoarele defecte ...etc

Asta nu se numeste ciolanie ? nu se numeste furt ? nu se numeste prosteala pe fata ?
Nu , in cazul in care esti "membru" la staff sau bagator de seama pe langa ei

Eu la ce data am adus in discutie problema cu asociatiile ? Ai vazut cum se incerca prosteala pe tata ? Cine a adus in discutie primul asociatiile ?

Deci asta este un subiect tabu , nu are nimeni dreptul sa conteste , trebuie inghitita minciuna oficiala

Acum intelegi Adar de ce au marsat pe ce-am spus eu cu asociatiile ? Au crezut ca lumea-i proasta si o manipuleaza ei ca sunt destepti !

Indiene , vezi ca m-ai amenitat public fara sa spun nimic la adresa ta, iti spun un singur lucru
: Ai grija ce vorbesti ca pleci pe cursa , esti pasibil de mandat "greu" !
Ai instituit teroarea pe acest forum si ma ameninti pe mine , pe Adar si familia lui , deja esti incadrat la 193 cp si 278 cp
Continua tu aici, si mai vedem la ce te incadrezi


Adare , cand te gandesti sa faci o plangere penala imi spui . Te constitui parte vatamata in proces civil si ceri pagube materiale
pentru traumele psihice si fizice produse de teroare si amenintari ,facute asupra ta si a familiei tale, Daca n-ai avocat , iti spun eu ce sa faci si unde sa mergi .
Adeline observ aici o disimulare si o incercare a baietilor astora doi de a-l proeja pe Gerula & CO. Poti te rog macar postarea asta sa o muti dincolo pe topicul de ciolaneli ca sa urmarim si noi subiectele cum trebuie? Sau lasam tiganeala sa se dezvolte urmand sa aiba loc si inevitabilele banari?
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
miyagi
veteran
veteran
Mesaje: 656
Membru din: 03 Noi 2010, 23:17

Mesaj de miyagi » 04 Sep 2011, 00:16

Mersi Adelin!
Acu` Marineroescule ia dezvolta tu frate putin unde-i treaba cu ciolaneala exact ca si eu sunt membru al aceleasi asociatii dupa cum zicea si Rada si ma intereseaza si pe mine.

Scrie răspuns