plictis

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
crisp
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 254
Membru din: 10 Dec 2004, 15:34
Localitate: Bucuresti

plictis

Mesaj de crisp » 18 Mar 2009, 12:05

Este normal dreptul moderatorilor sa-si exercite potenta, dar mi se pare un pic incorect modul in care se blocheaza topicurile pe acest forum. Sa ma explic, pe un alt topic am facut o afirmatie referitoare la un anumit produs. Intrucat nu mi-am facut un scop in viata din a urmari mondenitatile nici macar cele referitoare la flyfishing, chiar nu m-am gandit ca lovesc intr-un mare campion. Totusi, eu nu m-am referit la toata gama de produse ci doar la un anumit produs. Din pacate generatiile actuale sunt prea importante si nu trebuie sa-ti permiti sa le atingi nici cu o adiere. O alta caracteristica este interesul personal si ultima (dar nu cea din urma) caracteristica este memoria scurta. Astfel, de unde in alte posturi erau recomandate incepatorilor numai lansete de la 3-400 de euro in sus acum brusc lansetele de 100 de euro sunt fabuloase, ultimate flyfishing rods. Din pacate ipocrizia este o trasatura foarte adang infipta in mentalitatea imuabila acestui popor care se lauda a fi extrem de inteligent (si chiar este, fara tagada) dar din pacate ii lipseste ratiunea si bunul simt. In acest sens, ca sa nu spun context, domnia sa, campionul, s-a simtit dator sa treaca la atacuri personale. Very well, ar spune indianul, o caracteristica tipica pentru politicienii romani, nu tu solutii reale si explicatii obiective ci "la gioale cat se poate", deci iata draga domnule inca un domeniu in care puteti excela. Ideea este ca am vorbit si "in cunostinta" si "in constiinta" pt ca nu imi place sa vand gogosi. Nu am afirmat ca toate aceste produse sunt proaste si am relevat cateva "coincidente", bine acum este posibil ca posesorii acestui produs sa aiba fetisuri paguboase pe timp de criza.
Deci draga domnule imi cer scuze daca am ofensat produsele pe care cu atata dezinteres si placere le promovati si deoarece uneori munca devine destul de plicticoasa fara polemici fara legatura cu ea, eu va las libertate deplina.

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 18 Mar 2009, 14:33

fara a-mi exercita potenta, te intreb: cine si cu ce te-a suparat?
de ce ai initiat topic cu supararea ta la sectiunea fly?
la sectiunea "cafenea" avem topicul "arena" unde fiecare poate sa-si verse nervii sau plictisul.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 18 Mar 2009, 14:49

on topic (plasat gresit sau nu , nu e treaba mea) si eu ma cam plictisesc cand vad vremea de afara si cotele Dunarii.

rog sa se consemneze! :D
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
crisp
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 254
Membru din: 10 Dec 2004, 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crisp » 18 Mar 2009, 16:23

Cred ca este f bine plasat topicul, chiar langa cel pe care l-ati blocat. Nu cred am vazut recent altele blocate. In fine, puteti sa-l stergeti, probabil ca ovidiu are dreptate, e din cauza vremii .... si a vremurilor.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 18 Mar 2009, 17:11

cruisp, vrei sa fii putin mai concret
cu cine ai avut divergenta si cine consideri ca a comis un abuz, mai ales in ce anume consta abuzul ?

Avatar utilizator
crisp
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 254
Membru din: 10 Dec 2004, 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crisp » 20 Mar 2009, 11:28

La asta:

Shoco
Crisp, vad ca vorbesti 'in cunostinta' de cauza.
Nu o sa incerc sa iti explic teoria chibritului, dar daca tot au facut "trosc" acele lansete, ma intreb de ce nu a ajuns si la urechea mea, de vreme ce eu ma ocup de service-ul lor si lansetele au garantie pe viata.
Cunosc un singur caz in care un 3Zone s-a rup si asta a fost din vina lui Genu care a cazut pe ea. Citat:
La noi in tara sa dai aproape 100 de euro pe o mulineta mi se pare absurd, nu ai ce pesti sa tii cu ea, toti pestii ii vei scoate tragand de fir si nu de mulineta.

Crisp,hmda aici 'ai mare dreptate'.... .O sa imi arunc toate mulinetele mele si o sa incep sa imi bat cate doua cuie in maner si sa infasor snurul pe ele.
Pe acelasi principiu, n-ai nevoie nici de o casa cand poti trai in gara intr-o cutie de carton, n-ai nevoie nici de masina cand poti umbla pe jos, si n-ai nevoie nici de minte cand iti deschizi gura.

PS : Te rog nu te obosi sa imi dai replica ca oricum nu iti mai raspund.Nu o sa ma implic in polemici si replici acide.Multumesc


---- oricum cu concursul moderatorilor acest forum a devenit cam partinitor/subiectiv, nu inteleg de ce trebuie blocate anumite topicuri doar pt ca se intra in polemici, atat timp cat in ele nu este folosit un limbaj trivial. Dar este optiunea dvs..
Am raspuns deoarece mi-am insusit ceva mai bine dacat unii cei 7 ani de pe acasa (nu TV) a caracterului si nici nu i-am uitat. Ce sa fac, pe vremea aia erau doar 2 posturi tv nationale si unul pe la bulgari. :wink:

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 23 Mar 2009, 10:43

poate ca intr-adevar topicul trebuia curatat si nu inchis
asta este moderatorul a ctionat asa cum a crezut

oricum cu concursul moderatorilor acest forum a devenit cam partinitor/subiectiv
in ce consta treaba asta ca nu-mi dau seama
forumul in sine este partinitor fata de ce si subiectiv fata de ce ?

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 23 Mar 2009, 11:24

not my buissnes :roll: ...dar moderatori au devenit partinitori cu unii useri :roll:

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 23 Mar 2009, 14:47

pai foarte rau :)

mai concret ?

Scrie răspuns