Tara lu clanu spranceana

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5744
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 04 Noi 2007, 13:03

@pikeman
Hmmmm...Nu stiu ce sa zic...Este periculos in ambele situatii:cu pistol dar si fara!Acum vreo 10 ani purtam ,inca, cutit de vanatoare la curea .Nu-l mai port!Am forfecute, unghiere, briceag mic ,orice dar nu cutit!Si asta pentru ca am fost nevoit sa ma apar de vreo 4 tigani pe o insulita pustie, pe Mures, seara...Si m-am trezit ( nu mai vedeam decat negru in fata ochilor de nervi!) alergand un tigan ...In mana aveam ceva de vanatoare...Norocul lui (si al meu!) ca nu l-am ajuns deoarece a sarit in apa...Ceilalti s-au speriat si ei cand au vazut ca-s mai nebun ca ei!Treaba era simpla:primul care ajungea langa mine...Eram eu sau ei! Noroc ca sunt lasi de obicei! :lol: Dar am realizat cum puteam intra in puscarie pentru niste ...niste ce? :evil: Asa ca...Acum ma bazez pe suta de kg , personala, pe ceva arte mai martiale de pe vremea lui Ceasca si pe noroc!Al meu sau al lor :lol:

PS:se intra foarte usor in puscarie pentru o lovitura "ghinionista"... :cry:
La Aiud sunt suficiente exemple ca sa fiu extrem de atent!
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 04 Noi 2007, 14:07

Corect, Zamfi.
E o regula printre baietii care de regula isi continua studiile pe la Universitatea Aiud :lol:
Daca scoti cutitul, foloseste-l!
Daca-l scoti numa sa faci impresie risti sa o patesti urat de tot.
Daca-l folosesti ajungi cu bursa la Aiud.
Cu pistolu e si mai nashpa.

P.S. Zamfi, da vad ca la aruncatoru de grenade n-ai renuntat :lol:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5744
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 04 Noi 2007, 17:26

:lol:
Apoi draga Tavi macar prin avatare sa stam si noi mai "blindati"!Ce sa faci...puterea obisnuintei! :lol: Adevarul e ca aruncatorul meu este chiar simpatic si mi-as dori ca toate aruncatoarele din lume sa fie folosite ca acesta!

In topic , din pacate: se pare ca problemele continua in Europa ca si in tara de altfel... :cry: :oops: :evil:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4626
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 04 Noi 2007, 22:09

da,si in Italia sunt probleme grave,am vazut la stiri ca un individ s-a suparat pe viata si a iesit cu pusca la vanatoare de oameni.si i-a reusit. :(
de cazul asta, numai zice nimic justitia si politichia italiana?? :explode:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 04 Noi 2007, 23:42

cipic scrie:Pt un cioropan din asta daca il impusti in legitima aparare tot tu te duci la parnaie!!!Ma batea si pe mine gandu sa-mi iau un trancan dar pana la urma cred ca o sa-mi achizitionez unul pe gaz sau pe aer comprimat,dar am inteles ca astea pe aer sunt mai greu de achizitionat!!!
Oare ce acte iti trebuie de la politie sa intri in posesia unui astfel de ''prieten'' care nu te-ar lasa la greu?! :D
Depinde ce intelegi tu prin autoaparare....va spun eu, treaba cu armele e mult mai complicata decat pare...si nu numai in Romania... credeti-ma pe cuvant...Daca nu ma insel legea romaneasca spune ca se considera autoaparare daca riposta nu este superioara atacului...adica daca ala vine cu bata sau sabia la tine tu nu ai voie sa-l impusti... :lol: acuma fiecare intelege ce vrea.... sunt purtator de arma de 12 ani si cateodata asta poate sa atraga dupa sine numai belele...

Scrie răspuns