Tara lu clanu spranceana

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Mesaj de tudor » 30 Oct 2007, 18:29

Din pacate vin si singuri ca ma tot lovesc de ei cam peste tot unde e pasaj mare.
Si o parte din francezi ii numesc romani ceea ce imi face o deosebita placere. Altii ii numesc romi, dar spun ca trebuie sa fim intelegatori cu ei pentru ca au fost asupriti si mentinuti in mizerie in Romania. Le-au dat si apartamente moca, cica vor sa-i integreze in societate. :evil: Asta in timp ce oameni care muncesc abia au bani sa-si plateasca o chirie.
Eu am propus in loc de integrare o dezintegrare :twisted: dar am fost tratat imediat de rasist si altele si mai si. Dar cand platesc impozite ca sa dea astia porci si apartamente moca la romi atunci sunt baiat bun ! :evil:

Avatar utilizator
miaitza_peskriciu
junior
junior
Mesaje: 36
Membru din: 09 Noi 2005, 00:18

Mesaj de miaitza_peskriciu » 30 Oct 2007, 19:08

danr scrie:las ca -i bine

romii nu sunt romani, sune nomazi care au venit in europa
UE ar trebui sa-si asume aceasta situatie
eu propun sa se redistribuie populatia roma in mod egal in toate statele europene
si mai credeam ca UEmai inseamna si libera circulatie a persoanelor, nu numai a bunurilor
vad ca deocamdata inseamna numai libera circulatie a bunurilor, de la ei catre noi
http://www.trilulilu.ro/octavc/623ffd75f945e5

Muzica este chiar buna dupa ceva vedre de vin..... :lol:
...nu stiu de ce ni-i pun noua in "carca" ?....
Astia nici buleftine nu au fratelo(si am vazut ca nici nu vor)....nici cercefecate de nastere....de unde reiese ca sunt din Romania?....poate s-au nascut in Germania.....
Sunt satul de lamentarile unei comunitati europene care se vrea unita si care-si arunca "pisica moarta" peste gardul proaspat daramat tot de ea.....

moderare Ionut: stiu, suntem fustrati dar totusi sa pastram o limita a bunului simt. multumesc :)
Dau pace la amici si Kpace la paKlici

Avatar utilizator
miaitza_peskriciu
junior
junior
Mesaje: 36
Membru din: 09 Noi 2005, 00:18

Mesaj de miaitza_peskriciu » 30 Oct 2007, 19:45

Ambasadorul Franţei la Bucureşti, Henri Paul, a descoperit cu surprindere, în timpul unei vizite efectuate luni, că romii din Timiş, expulzaţi din ţara sa acum un an şi jumătate, au mâncat porcii pe care Guvernul francez îi oferise ca ajutor. Romii ar fi trebuit să înfiinţeze ferme şi să dezvolte microafaceri. Dar romii au sacrificat animalele, iar acum spun că vor să se întoarcă în Franţa.
Pe bune Ioane ce credea ambasadorul asta al Frantei ca vor face tiganii cu porcii?
..... ferme ecologice de crescut porci francezi?....
Pune un os de pui in fata unui caine de "rasa" :lol: si zi-i: " Nu-l manca caine ca te doare burta"....
Dau pace la amici si Kpace la paKlici

Avatar utilizator
dr.pike
Moderator
Moderator
Mesaje: 707
Membru din: 25 Aug 2005, 19:04
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Mesaj de dr.pike » 30 Oct 2007, 20:41

Cred ca una din legile de capatai a Uniunii Europene ar trebui sa fie cea de-a 11-a porunca (nepromovata de popi din motive obscure :D ):
Omul este ALB! Cred ca unii dintre voi imi dau dreptate chiar daca ma dezaproba oficial :)))

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5743
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 30 Oct 2007, 21:23

:lol:
Domne' eu nu's rasist deloc :P , dar mi-e un dor de unul de parca il chema Antonescu...Legionar mic ce esti...Unde zmei te-ai ascuns?! :lol:

PS:Doamne ce frumosi erau comunitarii astia , asta vara , prin Roma... :cry: :cry: :oops: :twisted:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 30 Oct 2007, 21:26

zamfi scrie::lol:
Domne' eu nu's rasist deloc :P , dar mi-e un dor de unul de parca il chema Antonescu...Legionar mic ce esti...Unde zmei te-ai ascuns?! :lol:
e implicat in constructia unei plute de mari dimensiuni :twisted: bineinteles tot din carton :lol:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5743
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 30 Oct 2007, 21:38

Zici?! :lol: Asa o fi...
Pana la urma ce aveti domne cu oamenii astia?Ce daca au mancat si ei acolo niste porci?Pai ce sa faca cu ei ? Sa-i impaieze :shock: ?Bine ca au evoluat de la lebede...Povesti!
Si daca va golesc buzunarele, ce-i rau in asta ?Scapa-ti de griji... Ca mai ne dau in cap? E la moda!Un viol mic? Se poarta , ca prea e destrabalate gagicele astea...O crima mica? Suntem prea multi oricum si uite ce cazuri/necazuri fac unii din MI...Vezi cazul de la BV...Deci? Care-i problema?Si sa nu uitam ca au inventat maneaua...Cred...In concluzie sa cantam cu to(n)tii :"Totul va fi bine!/Mainile in aer si striga cu mine!"

:cry: Vai de ...lupa noastra!Adica de amarata aia de lupoaica! :P Mai dar chiar suntem rai!Rusinicaaaa.... :oops: :lol:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
miaitza_peskriciu
junior
junior
Mesaje: 36
Membru din: 09 Noi 2005, 00:18

Mesaj de miaitza_peskriciu » 30 Oct 2007, 21:49

dr.pike scrie:Cred ca una din legile de capatai a Uniunii Europene ar trebui sa fie cea de-a 11-a porunca (nepromovata de popi din motive obscure :D ):
Omul este ALB! Cred ca unii dintre voi imi dau dreptate chiar daca ma dezaproba oficial :)))
in traducere ce zice omul stiuca :
El se lamenteaza ....ca toti "neoeuropenii" astia dealtfel...'ce ca noi suntem rasisti daca spunem ca tiganii nu sunt ai Romaniei sau nici macar ai Europei....
Comunitatea Europeana pe de alta parte aloca fonduri grele pentru a "asaeza" aceasta "natie"intr-un loc pe Pamant(ROMANIA de EX.).....
Ce nu inteleg eu... este faptul ca EI sunt nomazi si se simt bine asa......de ce trebuie sa-i inregimentam?......sau sunt eu anarhist? :lol:
Dau pace la amici si Kpace la paKlici

Avatar utilizator
miaitza_peskriciu
junior
junior
Mesaje: 36
Membru din: 09 Noi 2005, 00:18

Mesaj de miaitza_peskriciu » 30 Oct 2007, 22:05

Pana una alta,ca sa fiu clar, pe mine ma deranjeaza faptul ca italienii,de ex,in momentul in care vorbesc despre faptele unor infractori folosesc cuvantul "ROMAN"......si asa dupa aia ca si cand nu ar fi deloc important folosesc si cuvantul:"TIGAN".....
Sa nu aud textul ala cum ca toate natiile au uscaturile blablabla......mergeti intr-o zi de vizita la o puscarie oarecare sa vedeti cate fuste cu flori stau in parcarea penitenciarului......
INFRACTOR=TIGAN
nu m-ar mira ca in scurt timp sa inventeze astia ceva "gen tip model" :lol: ANTISEMIT.....adica avem noi toti ceilalti ceva cu EI......nu ca EI ar fi facut ceva....
Dau pace la amici si Kpace la paKlici

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 31 Oct 2007, 10:08

eu m-as bucura sa plece toti romii in franta, italia, belgia, si unde le-o mai placea lor. sa nu mai ramana niciunul aici!!!! :lol:
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Scrie răspuns