Arges - Neajlov

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
D2O
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 23 Feb 2012, 22:24

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de D2O » 10 Mai 2012, 18:47

fac un drum pana la comana special sa vad idiotenia asta. nu este singurul lucru facut fara cap in tara asta.

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de ANDREI RIGA » 10 Mai 2012, 21:13

corradi scrie:
leowb scrie:Salut ,sa va mai dau o stire de ultima ora.La Comana sa facut un Baraj si ca sa tina apa in baraj tampitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a oprit apa 90 la suta deci aproape ca nu mai curge.Se distruge si partea asta a Neajlovului atat de frumoasa o sa ajunga ca Argesul fara peste.............Deja sa POSTROVOLIT toata apa si nu mai e peste,gata l au distrus si pe asta sa i f.............................Ce rau superb credeti ca mai urmeaza?????daca mai e vreunul.Tocmai veneam de la pescuit din alta zona a Neajlovului,am avut o partida super dar cand am vazut ce sa intamplat mi a stricat ziua,seara ,noaptea,tot.Ce putem face noi pescariiiiiiiiiiiiiii ca doar noi putem ajuta pesti si bineinteles placerea noastra de a pescui..............Doamne trezeste i din prostie ca ajungem de nu ne mai revenim......................... :respekt:

si pt ce mama masi au facut barajul ala ..... ca sa inunde terenul de football al comanei ? ca am trecut pe acolo si se vedeau doar portile .... offf in tara asta totul este pe invers ... nici pana acuma mie nu mi-a iesit permisul de pescuit stau cu chitanta in portofel ... pe astia nu ii mai controleaza nimeni nu exista si pt ei lege ... doar pt noi cand pescuim la dunare de vin 100 de politisti de forintiera pe cap

Se cheama "refacerea ecologica a Baltii Comana". O cretinatate ! Ecologic cu diguri de beton.

CosiPirvulescu
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 14 Feb 2013, 11:55
Localitate: Bucuresti

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de CosiPirvulescu » 14 Feb 2013, 14:21

Pe Neajlov in zona Crevedia Mare(GR) sau pe Arges la km 36 a fost cineva de curand?

CosiPirvulescu
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 14 Feb 2013, 11:55
Localitate: Bucuresti

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de CosiPirvulescu » 16 Feb 2013, 11:33

Nu a fost nimeni in zona sau merge prea bine si nu vreti sa dati detalii? :lol1:

CosiPirvulescu
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 14 Feb 2013, 11:55
Localitate: Bucuresti

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de CosiPirvulescu » 21 Feb 2013, 08:03

Pana la urma am luat info din alta parte...Asadar pe una din baltile de langa arges merge stiuca la peste viu,cateva rateuri de salau si stiuca la spinning,mult aer curat si mult noroi...revin in seara asta cu mai multe date...poate si ceva poze cu capturi :mrgreen:

nila
senior
senior
Mesaje: 416
Membru din: 16 Sep 2010, 06:51
Localitate: bucuresti

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de nila » 25 Feb 2013, 14:56

La km 36 sunt balti cu stiuca si salau ??!! Daca nu-i secret da-mi te rog niste detalii pe mp . Multumesc.

CosiPirvulescu
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 14 Feb 2013, 11:55
Localitate: Bucuresti

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de CosiPirvulescu » 24 Mar 2013, 13:51

N-a fost nimeni in zona????

hannibal
senior
senior
Mesaje: 382
Membru din: 04 Noi 2012, 15:35
Localitate: Bucuresti sector 6
Contact:

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de hannibal » 02 Apr 2013, 23:11

am fost eu ieri pe arges la Tantava, sunt niste balti langa balastira lafarge si nu am prins nimic . am dat dupa stiuca, cu voblere cu gume cu rotative dar nimic , ca mi a zis un coleg de serviciu ca a prins acolo stiuca dar eu nu am vazut o la fata si nici ceilalti pescari, trei la numar, nu au prins nimic. cred ca o sa mai incerc dar trebuie sa mai caut ceva balti pe langa arges in zona aia . la km 36 inafara de baltile alea din apropierea barajului din stanga podului nu stiu altele. anul trecut se laudau unii ca au prins stiuca la 6 kg pe una din baltile alea dar cine mai crede in povestile pescarilor.

CosiPirvulescu
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 14 Feb 2013, 11:55
Localitate: Bucuresti

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de CosiPirvulescu » 11 Apr 2013, 13:02

Eu am fost weekendul trecut vreo 10 min pe Neajlov in zona Crevedia Mare(GR).Debit ultracrescut,tulbure rau si peste...pauza :).Revin cu detalii din zona.

hannibal
senior
senior
Mesaje: 382
Membru din: 04 Noi 2012, 15:35
Localitate: Bucuresti sector 6
Contact:

Re: Arges - Neajlov

Mesaj de hannibal » 23 Mai 2013, 15:08

am fost ieri pe neajlov la Bulbucata. in padure la spinning nu am gasit un loc adecvat nici nu am cautat prea mult desi se putea sa gasesc ceva locuri, la capatul padurii dupa ce treci de sat nu am ajuns la apa, ca nu poti ajunge cu masina si nu am riscat sa o las langa sosea , vis a vis de comuna 2 ,3 locuri ocupate de niste oamani in varsta cu undite si multa vegetatie in apa si altele nu am gasit pe tot malul pana la padure . de pe mal nu prea aveai acces la apa sa dai la spinning din cauza tufisurilor si copacilor si a malului abrupt desi locuri pentru pescuit stationar
erau promitatoare asa ca daca la spinning nu era nimic de facut am plecat in lunca argesului in satul Posta . si aici am dat la tot la spinning, cu voblere, cu gume ,cu lingurite si rotative si nimic nici macar o trasatura. am luat baltile de la balastiere la rand, balti in care intra argesul nu sunt separate de rau. degeaba. incet, incet incep sa ma conving ca pe langa bucuresti in rauri si balti naturale nu prea mai e stiuca .poate asa din noroc chior sa dai peste vreuna. ma gandesc sa incerc o balta consacrata de rapitor cu plata sa prind si eu ceva, ca degeaba mi am luat o gramada de scule .

Scrie răspuns