locuri pescuit pe dunare galati-braila

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
menumorut
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 10 Iul 2008, 10:46
Localitate: sf gheorghe
Contact:

locuri pescuit pe dunare galati-braila

Mesaj de menumorut » 13 Iun 2009, 11:13

buna ziua tuturor.vreau sa ma duc peste 2 zile la un pescuit la dunare in zona galati-braila si as vrea sa ma ajutati cu niste locuri linistite si nu prea bantuite de localnici,si sa pot pescui la stationar,si sa ajung acolo cu masina.am auzit ca ar fi niste locuri in zona gropeni dar nu am fost acolo niciodata.daca este cineva care ma poate indruma as fi recunoscator.sau poate vre-un partener de pescuit?va multumesc

bogdan_br
junior
junior
Mesaje: 98
Membru din: 06 Oct 2008, 15:41
Localitate: Braila

Mesaj de bogdan_br » 13 Iun 2009, 15:35

Nu vreau sa te dezamagesc, dar de vreo 2-3 ani nu se mai prinde peste in zona Chiscani - Gropeni - Stancuta, datorita ''electricienilor''. Am vorbit cu cineva din zona care mi-a spus ca sunt peste 60 de barci pe acest sector de Dunare, care braconeaza la curent. Pe cei cu monofilamente nici nu-i mai pomenesc, astia deja mi se par pasnici. Intr-adevar, se ajunge usor cu masina, dar in afara de ceva maruntis la undita, nu cred ca ai sanse. Si inca ceva, incearca sa eviti zona Gropeni in weekend, pt ca se umple de grayare si manele. Fir intins!

bogdan_br
junior
junior
Mesaje: 98
Membru din: 06 Oct 2008, 15:41
Localitate: Braila

Mesaj de bogdan_br » 14 Iun 2009, 12:03

Despre zona Tacau nu stiu deocamdata nimic. Nu am vorbit cu nimeni care sa fi pescuit anul acesta acolo. Daca vrei sa pescuiesti in Insula Mare a Brailei, incearca pe Dunarea Veche. Problema e ca trebuie sa lasi masina pe dig, in afara razei vizuale. De pe dig se fac rampe de acces catre mal, imposibil sa nu le observi. Acolo sunt si locuri mai bunicele de pescuit, dar o partida buna nu o poate garanta nimeni. Anul trecut rezultatele au fost foarte schimbatoare de la o saptamana la alta. Respect.

menumorut
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 10 Iul 2008, 10:46
Localitate: sf gheorghe
Contact:

Mesaj de menumorut » 14 Iun 2009, 16:44

ok multumesc pentru sfat .deja am stabilit si o sa mergem la peceneaga.peste 6 zile ma intorc cu impresii si poate si cu poze cu peste.

Scrie răspuns