dunarea

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
serbanhbk!!
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 09 Sep 2008, 17:21
Localitate: BISTRITA

Mesaj de serbanhbk!! » 10 Mar 2011, 18:36

abia astept...nu mai am rabdare, ca peste 2 saptamani trebuie sa ajung si yo pe la dunare :roll:

Avatar utilizator
stradic
veteran
veteran
Mesaje: 2283
Membru din: 05 Iul 2010, 09:17
Localitate: SOMCUTA MARE

dunare

Mesaj de stradic » 10 Mar 2011, 20:28

esti si tu in gasca cu Ryobi??? :wink: :D
rapala the best vobler in the world

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de T.Adrian » 10 Mar 2011, 21:17

Maine plec la Dunare in zona Harsova. O sa ies si cu barca sambata.
Ceva sugestii pe ce merita insistat: stiuca, salau, somn?
Ce naluci ar fi mai atractive pe frigul asta?
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

dumi_id
veteran
veteran
Mesaje: 622
Membru din: 08 Sep 2010, 19:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de dumi_id » 10 Mar 2011, 21:41

Care frig? 12gr nu sunt putine daca compari cu saptamana trecuta. Daca ii gasesti, salaul si stiuca ar trebui sa miste.

grizzly
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 14 Feb 2005, 13:22
Localitate: Constanta

Mesaj de grizzly » 11 Mar 2011, 08:30

am fost eu ieri pe Dunare in zona Bistret. au muscat cateva marlite. din fericire pentru ele nu sunt foarte active, asa ca nu au inghitit ancorele. inarmeaza-te cu multa rabdare, nu e cine stie ce activitate.
salau nimic, insa cred ca era prea soare pentru domnia sa.

andreiu_32
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 139
Membru din: 06 Iul 2009, 17:41

Mesaj de andreiu_32 » 11 Mar 2011, 14:04

pe dunare acum merge dorada si arapaima la rama si tonul si pestele spada la carcalete,dar trebuie momit in prealabil.
niciodata lumea nu e multumita,cand e frumos afara nu pune botu salau ca e prea soare,cand e inorat ca nu e soare,ca e cald ba ca e frig

Avatar utilizator
taicanoe
veteran
veteran
Mesaje: 1477
Membru din: 17 Feb 2005, 10:33
Localitate: Reșița
Contact:

Mesaj de taicanoe » 11 Mar 2011, 17:23

andreiu_32 scrie:pe dunare acum merge dorada si arapaima la rama si tonul si pestele spada la carcalete,dar trebuie momit in prealabil.
niciodata lumea nu e multumita,cand e frumos afara nu pune botu salau ca e prea soare,cand e inorat ca nu e soare,ca e cald ba ca e frig
Pai nu sti cum e ?
Daca prindem ceva inseamna ca am prins datorita priceperii si indemanarii noastre.
Daca nu prindem inseamna ca nu mananca, ca e prea soare, ca e prea nor, ca e apa prea tulbure, ca e apa prea limpede ... dar noi n-avem nicio "vina" :lol:
S'altare și bunăstare !

grizzly
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 14 Feb 2005, 13:22
Localitate: Constanta

Mesaj de grizzly » 11 Mar 2011, 19:36

andreiu_32 scrie:pe dunare acum merge dorada si arapaima la rama si tonul si pestele spada la carcalete,dar trebuie momit in prealabil.
niciodata lumea nu e multumita,cand e frumos afara nu pune botu salau ca e prea soare,cand e inorat ca nu e soare,ca e cald ba ca e frig
pe dunare merge dorada si pe forum merg clarvazatorii si cititorii in taste. daca ti-ai dat seama cu propriile forte de faptul ca eu sunt nemultumit de partida, atunci nu e un lucru prea bun. daca te-a ajutat altcineva sa ajungi la concluzia asta, atunci spune-i ca nu se pricepe la ghicitul asta. pe de alta parte, oi pescui eu de ieri, alaltaieri, insa salaul pe soare chiar nu trage. nu stiu de ce, trebuie sa citesc o carte sau in cafea ca sa-mi dau exact seama.

andreiu_32
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 139
Membru din: 06 Iul 2009, 17:41

Mesaj de andreiu_32 » 11 Mar 2011, 20:27

se prind salai si pe soare si pe umbra si pe frig si pe caldura,numai sa dai de el

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Mesaj de modigliani » 11 Mar 2011, 21:33

Iertati-ma fratilor , nici n-am citit ce-ati mai scris p-aici ! Am intrat doar sa spun ca maine ...... sunt pe Dunare !!!

Naluci noi , vergi la fel de noi , mulinete la fel , sperante cat cuprinde , ...... alea-alea !!!

Va pupa tati !!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

( Doamne fereste , cate emotii ! Zici ca-s copil si plec in tabara ! Dracu' doarme la noapte ! :shock: :shock: :shock: )

Scrie răspuns