DELTA TISEI-UNGARIA

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: DELTA TISEI-UNGARIA

Mesaj de Adelin » 07 Oct 2013, 09:28

Poate ne lipim si noi la un rand. :roll:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

lupishor
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 159
Membru din: 26 Oct 2011, 15:40
Localitate: Deva

Re: DELTA TISEI-UNGARIA

Mesaj de lupishor » 07 Oct 2013, 20:00

Mergem la Poroszlo. Ar fi a treia oara deja. Chiar acum am facut rezervarea pt cazare. Voi?

uled
junior
junior
Mesaje: 37
Membru din: 15 Apr 2013, 20:25

Re: DELTA TISEI-UNGARIA

Mesaj de uled » 09 Oct 2013, 06:07

tiszanana ,cred ca asa se scrie.si noi mergem de vreo 2 ani tot in zona asta.preferam rapitor pe raul tisza. nu am pescuit la stiuca decit pe rau.

uled
junior
junior
Mesaje: 37
Membru din: 15 Apr 2013, 20:25

Re: DELTA TISEI-UNGARIA

Mesaj de uled » 11 Oct 2013, 16:25

sal,
a ti auzit cumva data la care se va goli lacul tisza to pentru iarna?am citit ceva evaziv ca pe 3 noe,daca e asa trebuie sa mai stam o saptamina.

merci

lupishor
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 159
Membru din: 26 Oct 2011, 15:40
Localitate: Deva

Re: DELTA TISEI-UNGARIA

Mesaj de lupishor » 13 Oct 2013, 19:54

uled scrie:sal,
a ti auzit cumva data la care se va goli lacul tisza to pentru iarna?am citit ceva evaziv ca pe 3 noe,daca e asa trebuie sa mai stam o saptamina.

merci
Salut!
Unde ai citit informatia asta? Multumesc!

uled
junior
junior
Mesaje: 37
Membru din: 15 Apr 2013, 20:25

Re: DELTA TISEI-UNGARIA

Mesaj de uled » 16 Oct 2013, 08:47

0745173747 :lol:

Avatar utilizator
adriand
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 12 Sep 2007, 10:53
Localitate: CLUJ
Contact:

Re: DELTA TISEI-UNGARIA

Mesaj de adriand » 17 Oct 2013, 09:27

Saptamana viitoare merg si eu la Poroszlo pentru o ultima partida pe anul acesta.
Din informatiile de acolo apa inca este mare si nu-i dau drumul decat dupa 3 noiembrie.
Stiuca s-a cam potolit si nu mai vad postari cu stiuci mari ca la inceputul lunii ,dar vom vedea.
O rata si un ciolan tot vom prinde.
Daca mai merge cineva dati-ne de stire POATE NE VEDEM LA O BERE.
Adrian
WHY WORK WHEN YOU CAN xxx?

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Re: DELTA TISEI-UNGARIA

Mesaj de kzoli » 19 Oct 2013, 09:43

Pe moment toate ecluzele sunt deschise ... pe majoritatea canalelor se fac lucrari de dragare,largire, curatire...in consecinta pe mai multe locuri apa este murdara... din 4 noiembrie incep sa regleze nivelul de iarna si in 2 saptamani va fi de 560cm la statia de masurare ... lucrarile de amenajare a albiei si a malurilor vor continua pana permite vremea...

Avatar utilizator
adriand
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 12 Sep 2007, 10:53
Localitate: CLUJ
Contact:

Re: DELTA TISEI-UNGARIA

Mesaj de adriand » 29 Oct 2013, 05:41

Am stat 4 zile la Poroszlo
Vremea a fost de vis , apa mare si curata,pestii mai bine decat alte dati , stiuci frumoase intre 1,2 si 2,5 kg 2-3 pe zi si cateva marlite.
Lume destul de multa. majoritatea la fixe cu pestisori.
am avut multe rateuri unele ne-au desfacut agrafele si au plecat cu linguritele , alta a rupt firul textil si cateva nu s-au agatat bine , am vazut 3 stiuci care sigur erau npeste 3 kg dar au plecat de langa barca.\
Cazarea a fost buna chiar linga birt unde din nou am mancat foarte bine .
Toate preturile sunt civilizate si la sfarsit tragand linia ai satisfactia de a constata ca ai primit ceea ce-ti doreai pentru banii cheltuiti acolo.
Dar vremea a fost incredibila ,asta fiind factorul principal pentru aceasta partida foarte reusita.

Adrian
WHY WORK WHEN YOU CAN xxx?

tibi101
junior
junior
Mesaje: 64
Membru din: 29 Mai 2013, 17:59

Re: DELTA TISEI-UNGARIA

Mesaj de tibi101 » 29 Oct 2013, 18:03

Scuzati ca intervin dar cum au desfacut stiucile agrafele ? ati folosit agrafe de clean ? La stiuca se merge cu agrafe serioase si fir gros nu cu ata dentara mai ales in locuri din astea unde sunt si stiuci mari . data viitoare mergeti mai pregatiti , nu o spun din rautate , daca vreti cazare in tiszafured este un domn care locuieste acolo si a zis ca da casa in chirie zice ca incap vreo 6-7 persoane (numai retin exact ) stie locuri de pescuit etc , pretul o zis 10.000 de forinti/noapte asta ar veni la 150 de lei imparitit la 5 persoane iese la 30 de lei /caciula , are si barca pe cine intereseaza pot lasa un nr de tel in privat , a si dansul stie si romaneste un avantaj pentru cei care nu stiu maghiara .

Scrie răspuns