bucuresti si imperjurimi

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 22 Sep 2008, 12:28

[quote="dream_fishing"]Pe lacul Titan a pescuit cineva? E ceva acolo..sau doar apa? :D[/quote]

dream fishing pe lacul I.O.R. se da stiuca dar nu am mai fost de mai bine de 3 ani pe el merge bine la twister verde cat mai mare si cu 2 cozi culori verde fluo sau galben, la oscilante galbene tip piscot cu solzi sau tzac,
la vobler nu pescuiam pe vremea aceea dar erau mai multi care dadeau si rezultatele erau nesemnificative,
acum taxa ar fi de 15 ron pe zi dar nu stiu ce se mai prinde

adrianc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 258
Membru din: 09 Aug 2006, 12:00
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de adrianc » 22 Sep 2008, 13:23

am fost eu acu' vreo luna, si in afara de niste rosioare sanatoase care se dadeau la vobler si rotativa nu am prins nimic. Nici urma de biban sau vreo marlita...nu prea recomand lacul.

Mi-ar parea bine sa ma contrazica cineva, sa vina sa posteze o poza cu stiucanul de 3-4 kile :)

TaLEnTu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 08 Mai 2008, 12:07

Mesaj de TaLEnTu » 29 Sep 2008, 17:59

Salutare !

Intrebare : pe Gostilele stie cineva daca se prinde , ce se prinde cat se prinde , cum etc etc ms anticipat (am intrat pe site la ei dar nu cred ca sunt tarifele actualizate)

Sau macar o idee de o balta pt rapitor in jurul Buc. 50 -100 km nu are importanta ... vreu sa merg joi 2.oct 2008 si nu sunt hotarat .

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 29 Oct 2008, 15:17

TaLEnTu scrie:Salutare !

Intrebare : pe Gostilele stie cineva daca se prinde , ce se prinde cat se prinde , cum etc etc ms anticipat (am intrat pe site la ei dar nu cred ca sunt tarifele actualizate)

Sau macar o idee de o balta pt rapitor in jurul Buc. 50 -100 km nu are importanta ... vreu sa merg joi 2.oct 2008 si nu sunt hotarat .
nu ne-ai spus unde ai fost la pescuit si daca a miscat ceva

Avatar utilizator
crystianoo
veteran
veteran
Mesaje: 730
Membru din: 04 Noi 2008, 00:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crystianoo » 04 Noi 2008, 00:38

sall sunt nou peaciulea si cred ca va pot da niste informatii cat de cat,din 1 octombrie am tot pescuit la rapitor prin mai toate lacurile din si de langa bucuresti,cele mai bune rezultate pot sa zic ca le-am avut pe Vadul lui Mosu(Com berceni) acum 3 zile la stiuca,am luat 3 bukati de 1,2;1,8;2,5 kg insa am si platit cu pretul a 7 sau 8 linguri,balta agata in draci,insa unde agata sunt si stiucane...am mai pescuit in IOR,Moara Vlasiei(salbatica),Tineretului,Vacaresti,Valea Vlasiei din barca si as vrea duminica care urmeaza sa incerc Caldarusaniul...in afara de vadul lu Mosu nu am avut rezultate desi am insistat mai toata ziua pe diferite naluci...va voi tinela curent...ma intereseaza si pe mine lacul Morii ca are biban destul din cate stiu eu...poate facem o data o intalnire peacolo sa ne cunoastem mai bine...va salut... :D

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 04 Noi 2008, 09:36

crystianoo scrie:sall sunt nou peaciulea si cred ca va pot da niste informatii cat de cat,din 1 octombrie am tot pescuit la rapitor prin mai toate lacurile din si de langa bucuresti,cele mai bune rezultate pot sa zic ca le-am avut pe Vadul lui Mosu(Com berceni) acum 3 zile la stiuca,am luat 3 bukati de 1,2;1,8;2,5 kg insa am si platit cu pretul a 7 sau 8 linguri,balta agata in draci,insa unde agata sunt si stiucane...am mai pescuit in IOR,Moara Vlasiei(salbatica),Tineretului,Vacaresti,Valea Vlasiei din barca si as vrea duminica care urmeaza sa incerc Caldarusaniul...in afara de vadul lu Mosu nu am avut rezultate desi am insistat mai toata ziua pe diferite naluci...va voi tinela curent...ma intereseaza si pe mine lacul Morii ca are biban destul din cate stiu eu...poate facem o data o intalnire peacolo sa ne cunoastem mai bine...va salut... :D
Ne poti spune si noua cum ajungem la Vadul lui Mosu si cat e taxa si daca se da de pe mal sau din barca
Multumim

Avatar utilizator
crystianoo
veteran
veteran
Mesaje: 730
Membru din: 04 Noi 2008, 00:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de crystianoo » 04 Noi 2008, 23:23

Depinde unde stai....ai doua iesiri din bucuresti catre balta...1 pe centura pana la intersectia cu comuna berceni,intri in comuna si la iesirea din comuna pe partea dreapta este balta,ai grija ca la iesirea din comuna berceni mai este o balta da mai mica(mamina)nu aia mai mergi circa 200 de metri pana la un pod in dreapta ai vadu lu moshu,taxa 20 ron nu se pescuieste din barca...ATENTIE:agata foarte rau...si a doua varianta ar fii prin iesirea aparatorii patriei catre comuna berceni si se urmeaza acelasi traseu... :)

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 05 Noi 2008, 09:15

crystianoo scrie:Depinde unde stai....ai doua iesiri din bucuresti catre balta...1 pe centura pana la intersectia cu comuna berceni,intri in comuna si la iesirea din comuna pe partea dreapta este balta,ai grija ca la iesirea din comuna berceni mai este o balta da mai mica(mamina)nu aia mai mergi circa 200 de metri pana la un pod in dreapta ai vadu lu moshu,taxa 20 ron nu se pescuieste din barca...ATENTIE:agata foarte rau...si a doua varianta ar fii prin iesirea aparatorii patriei catre comuna berceni si se urmeaza acelasi traseu... :)
multam fain
o sa incerc si eu
fire smucite

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 12 Noi 2008, 13:21

nimic nou pe langa bucuresti la rapitor?

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 24 Noi 2008, 15:48

se pare ca nu a mai iesit nimeni la pescuit!!!!!!!!!!
:D:D:D:D:D

Scrie răspuns