Cazare Delta.. dar.. eu vreau sa pescuiesc

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 24 Iul 2008, 20:16

Sa aiva ochii cit maslina!!!!!

brunetul
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 28
Membru din: 02 Iun 2005, 17:20
Localitate: iasi
Contact:

Mesaj de brunetul » 24 Iul 2008, 21:31

:shock:

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 06 Aug 2008, 20:26

Ma gindesc ce este in inimile lui Claudiu si Brunetul,acum.Sper ca au avut o vacanta reusita din T.P.D.V.Astept cu nerabdare vesti!!!

brunetul
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 28
Membru din: 02 Iun 2005, 17:20
Localitate: iasi
Contact:

Mesaj de brunetul » 07 Aug 2008, 10:39

Salut.Ce sa zic mai mult decat NASPA, pt. pescuit ma refer dar in rest a fost frumos.Branconaj la greu, nici seara nu poti dormi ca te misuna cu prostovoale sau ceva de genul asta nici eu nu stiu bine cum le zic. Cand am ajuns nici bine nu am aruncat o lanseta ca ei au aparut cu sacul dupa ei si au maturat tot malul cu prostovolul.Ce daca tu ai venit sa te relaxezi un pic ei arunca plasa peste firele tale nici nu-i intereseaza ca esti si tu. Altii au venit cu 3-4 masini cu zeci de lansete ca nu am vazut asa ceva si au ocupat 200 m de mal asta nu e nimic dar au bagat si plasa noapte si-au facut plinul si dimineata la 5 au plecat cu porbagajele pline. Noi de unde sa mai pescuim daca branconajul e in floare.Cat am stat acolo nu am vazut pe nimeni sa vina sa te intrebe de permis, macar un control de noapte ceva de unde daca ei sun mana in mana. Asta e peste ani de zile copii nostri nici nu vor sti cum arata pestele in Delta. Asta a fost experienta mea in delta m-am bucurat si eu cu 2 ciortanei pe care i-am aruncat inapoi poate ii vor printe copiii nostri peste ani de zile.Poate. :?:

brunetul
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 28
Membru din: 02 Iun 2005, 17:20
Localitate: iasi
Contact:

Mesaj de brunetul » 07 Aug 2008, 10:42

Am uitat sa zic am fost pe SG.

claudiu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 103
Membru din: 08 Noi 2004, 13:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de claudiu » 07 Aug 2008, 11:12

Ma faci sa nu ma mai duc in Delta :D
Si aveam "programare" pe 8-12 septembrie.

CatalinS
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: 25 Iul 2008, 21:48

Mesaj de CatalinS » 07 Aug 2008, 11:30

Salut,

Vreau sa merg pe la mijlocul lunii pe bratul Sf. Gheorghe, mai exact in zona complexului Cormoran. Daca este cineva care a mai pescuit in zona va rog sa-mi spuneti si mie ce pesti ati vizat, tehnici de pescuit, rezultate, etc. De asemenea... daca ati stat la Cormoran... la pensiune... as vrea sa aflu impresii.

Mersi!

Avatar utilizator
wilddanube
veteran
veteran
Mesaje: 1255
Membru din: 04 Aug 2004, 09:57
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de wilddanube » 08 Aug 2008, 08:51

Pana pe 17 iulie a fost bine. Dupa aceea s-a tulburat si a crescut. In zona Uzlina cu 70 cm.
De 5 zile apa a inceput sa scada, iar in cel mult 7 zile va incepe sa se limpezeasca.

RETINETI data de 17 august - incepe pescuitul la crap si salau

OFERTA SPECIALA - 18 - 24 AUGUST - O SAPTAMANA LA PESCUIT

800 LEI - Cazare si demipensiune( mic dejun, cina) - 7 zile/6 nopti
40 LEI - Transfer la locurile de pescuit din zona Uzlina - dus intors/ zi, pentru cei ce vor sta pe mal.

Garantat veti avea bucati

Va astept
Cristi 0722 680 402 http://www.wilddanube.ro/ro/fotografii.html
www.wilddanube.ro

MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 18 Aug 2008, 09:58

am fost la sg si am avut o dezamagire foarte mare, se baga plase si curent in ultimul hal.... pacat de loc nu cred ca voi mai ajunge pe acolo vreodata in 3 zile am luat 2 avati pe la kil in rest nika apa era cafea de neagra.... stiuca este istorie deja in toata zona.... am pescuit numai dupa rapitor si de pe mal si din barca cam in toata zona satului sfantu gheorghe la varsare in mare se lua strap de 3-400 de gr unde nu mai vedea din pacate drumul inapoi in apa...pacat...
in rest distractia a fost marea care era calda si festivalul filmului :)

Scrie răspuns