Lacul Morii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Re: Lacul Morii

Mesaj de stefanflorin » 17 Iun 2014, 06:38

La pasteur e fix canci, pana nu mai scade un pic apa (testat).
Urasc atarnatorii!

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Morii

Mesaj de Mihai Epcs » 18 Iun 2014, 17:21

nea Didele parasutele alea au efect in mal....eu pe lac nu mai ies decat cu gonflabila....adevarat ca la Pasteur nimic...am bagat barca in stuf...nadit la greu...locuri deosebite care promit dar...oha. am inteles ca rosioara e plina de icre inca...poate de aceea nu pune botu`. Actiune cat de cat pe langa insula...50 m de maluri cam asa....dupa ora 10 dimineata ca in cada dai....Sanatate

Obletele
veteran
veteran
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2013, 18:05
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lacul Morii

Mesaj de Obletele » 13 Iul 2014, 11:36

sunt multi parasutisti care pierd parasute in apa si cand pescuiesti de pe mal te incomodeaza , agati in ele... in cazul unei barci nu cred ca mai ai probleme. doar sa nu dai de plase :) peste este mult pe lac, cel putin biban la greu. dar se scoate zilnic cu halaul zeci de kile de biban cat hamsia... cat degetul mic. sa le stea in gat :) sa nu mai zic ca se prinde si mult strapazan si lumea il baga la traista.

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Morii

Mesaj de Mihai Epcs » 03 Oct 2014, 15:34

A scazut apa peste 2 metri fata de acum o saptamana...apa e super limpede....se preteaza la o bibaneala. Am asteptat sa se mai raceasca apa sa vedem poate pica ceva. Acum o saptamana mare razie...ANPA plus Jandarmeria ...masini,barci cu motor la apa...au scos plase la greu dar din ce am vazut erau goale. Altcineva a mai iesit ?

Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Re: Lacul Morii

Mesaj de stefanflorin » 03 Oct 2014, 20:55

Curioasa treaba cu scosu plaselor, pt ca se baga zi de zi scule, numai sapt. asta am iesit de 3 ori, si se bagau scule. Nu stiu und au intrat aia cu barcile dupa plase, dar parerea mea e ca nu fac razie cand trebuie. Baietii o ard dupa lasarea intunericului, iar pana la ziua, au plasele impachetate si pestele e deja spre client.
Urasc atarnatorii!

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Morii

Mesaj de Mihai Epcs » 03 Oct 2014, 21:49

Au scos niste plase bagate pe langa stuf la Pasteur....erau goale....eu eram la spinn in barca dar nu m-au bagat in seama...au vazut prin binoclu ca dau la naluci si nu altceva. In seara asta am dat 1 ora pe langa insula...nu am vazut nimic suspect,exceptie 2 "parasutisti" care somau. Nu stiu sincer ce peste mai e pe lac :( abea din barca sa mai ai o sansa la un bibi sau un strap mai imbracat

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Lacul Morii

Mesaj de Gogol » 03 Oct 2014, 21:52

Ce le mai cade la braconieri in plase? Ai vazut?

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Morii

Mesaj de Mihai Epcs » 03 Oct 2014, 22:05

Cel putin plasele care le-au scos de pe langa stuf erau absolut goale....nu mai este peste :wallbash: cand ies cu barca acum trebuie sa dau 2 ore ca sa am 3-4 atacuri cum trebuie si daca scoti unu macar....acum 2-3 ani era alta treaba....dar eu ma incapatanez sa ies aici pentru ca fac 10 min. pana pe lac si.... :?

Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Re: Lacul Morii

Mesaj de stefanflorin » 04 Oct 2014, 06:57

N-am vazut ce le cade in plase ca le scot probabik spre dimineata, dar am gasit solzi de caras si albitura pe mal. Mai mult ca sigur ca ia si altceva in plase, luarar apa la bord sau la plamani...
Urasc atarnatorii!

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Re: Lacul Morii

Mesaj de DidelPro » 21 Apr 2015, 11:42

Astazi, au sosit "rindunelele" si "politistii" pe lac. Cele bune. Prohibitie usoara .

Scrie răspuns