Lacul Morii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 26 Iun 2009, 06:56

..sal,astazi plec sa il"ologesc",cine stie!?,nimic,vegetatie multa ,s a luat din barca strap mic si bibi si mai mic...a inceput rar balos si caras pe la pasteur!
@fario,da frate eu sunt unul din "nebuni",cred in acest lac(am avut de patimit pe vremea aluia, din cauza amenzilor),am bagat somotei(de prin 92-93,arges),balos si rosioara (herastrau),acum 2 ani fro 200 platici (nu am auzit sa se fi prins macar una),caras,ciortanica,ten(citiva)de la spantov!asta e istoria,dar ca mine(noi)suntem mai multi!Ce este dramatic este ca :"gurile rele",spun ca, lacul va fi preluat de d....ont srl,pe insula, restaurant,barci,vaporas, alea,alea.........o sa ajunga un i.o.r de astazi!,basca ce se va construi unde au fost gradinile de legume,care acum se niveleaza(cei din cringasi stiu,ca acum sterg praful de 2 ori pe zi,minim)!
........this is!?vorba, unui roman de la tara!

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 04 Iul 2009, 06:07

Pe lac,saptamina asta sa prins(mai ales din barca ),la "zgirci"si la viu,mult(si mare) salau.Asa ca!?se merita incercat!
ps in delta(navigat, mult),slab la spinn!,insa este ca de obicei"MINUNATA"!

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 04 Iul 2009, 07:27

Informatia, se confirma, acum 1/2 ore erau 11 barci,"ca la Rogojesti"!!!

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 06 Iul 2009, 08:29

DidelPro scrie:..sal,astazi plec sa il"ologesc",cine stie!?,nimic,vegetatie multa ,s a luat din barca strap mic si bibi si mai mic...a inceput rar balos si caras pe la pasteur!
@fario,da frate eu sunt unul din "nebuni",cred in acest lac(am avut de patimit pe vremea aluia, din cauza amenzilor),am bagat somotei(de prin 92-93,arges),balos si rosioara (herastrau),acum 2 ani fro 200 platici (nu am auzit sa se fi prins macar una),caras,ciortanica,ten(citiva)de la spantov!asta e istoria,dar ca mine(noi)suntem mai multi!Ce este dramatic este ca :"gurile rele",spun ca, lacul va fi preluat de d....ont srl,pe insula, restaurant,barci,vaporas, alea,alea.........o sa ajunga un i.o.r de astazi!,basca ce se va construi unde au fost gradinile de legume,care acum se niveleaza(cei din cringasi stiu,ca acum sterg praful de 2 ori pe zi,minim)!
........this is!?vorba, unui roman de la tara!
Bravo Didele, felicitari! Ati facut ceva extraordinar pentru lac, pacat ca statul nu se implica nici macar cu paza decat sporadic. Lacul e prea mare ca sa fie gestionat de un srl sau asociatie de pescari. Toti se tem ca nu vor putea stavili braconajul coloratilkor din zona...dar macar sa se poata pescui cu permis ANPA, sa vina o data pe saptamana un inspector ANPA sa controleze ce si cum.
Ar fi tragic sa apara pe insula restaurant cu terasa, trebuie impiedicat acest plan cu orice pret! :evil:

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 11 Iul 2009, 13:10

Pe lac apa crescuta mult...capturi biban la stationar cu viermusi ....in rest slab...Didel tu ai ceva informatii din Militari?

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 12 Iul 2009, 13:07

Slab,a inceput bibanul,usor ,si mici!,in rest dupa furia "salaului"de acum 3 saptamini,se mai ia la "stejar" ff rar ,basca ca este ca pe "stadion",acolo!
ps ieri 2 pneumatice una cu electric si sonar sondau structurile+bucati,toate in "bradis"sau aproape...iar "baboii"...miliarde..ei stau numai cu "gura deschisa"..............."salaii"nu baboii!!

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 18 Iul 2009, 22:17

ceva noutati pe lac?

cu canicula asta cred ca si pestii mor de cald:D:D:D:D

fire intinse

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 19 Iul 2009, 06:40

Nimic..parca nu are peste!,singura bucurie "nu se prinde nici la setca"!Multa iarba..c am atit!

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 19 Iul 2009, 09:15

Salut baieti. Mai merge seara la taras dar e micut...unu la 1 ora mai rasarit. Ace mici cu un viermus pe el....restu stiti si voi...in plus e apa clocita...pana la canicula asta mai misca ceva.

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Mihai Epcs » 20 Iul 2009, 20:31

Salut. Pe lac dezastru......apa este neagra!! Nu stiu de la ce....de la vant poate ca a tulburat-o sau de la bradis....nu pune gura deloc....cred ca nu vede momeala atat de inchisa la culoare e... S-a prins azi langa insula o marlita de 1 kg maxim la twister alb....in rest pauza.

Scrie răspuns