Lacul Morii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 19 Noi 2008, 14:57

Mihai o sa rizi dar am prieteni care ii asteapta ca sa cumpere peste.Eu nu prea ma omor cu el dar pestele de pe Arges ,Dunare si lac are alt gust.A inceput vag pe la scari mai ales dimineata .Acum se poate ajunge la insula cu masina prin chiajna,asa ca ................a inceput sa fie loc.
PS minunea nu este minune am primit o adresa oficiala de la primarie, cica ei si milpolitia vor face ordine pina ingheata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...ei :balta,oricum minunile tin putin!

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 19 Noi 2008, 15:26

DidelPro scrie:Mihai o sa rizi dar am prieteni care ii asteapta ca sa cumpere peste.Eu nu prea ma omor cu el dar pestele de pe Arges ,Dunare si lac are alt gust.A inceput vag pe la scari mai ales dimineata .Acum se poate ajunge la insula cu masina prin chiajna,asa ca ................a inceput sa fie loc.
PS minunea nu este minune am primit o adresa oficiala de la primarie, cica ei si milpolitia vor face ordine pina ingheata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...ei :balta,oricum minunile tin putin!
didel si crezi ca chiar o sa faca primaria si 112 ce au spus , nu uita ca suntem in campanie .............si promisiunile curg ca apa care intra in lacul morii

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul morii

Mesaj de Fario_nebunu » 19 Noi 2008, 16:28

Mihai Epcs scrie:Salutare. Mai fratilor am fost de cateva ori pe lac intr-o saptamana si nu am luat mai nimic. O fi si de la vreme si de la fluctuatia nivelului apei dar cat despre PLASARI sa mai lase naiba lacul in pace ca l-au distrus! Chiar asa tupeu aveti?? Sa treceti cu barcile pline de setci pe tot lacul? Va promit solemn ca voi face o potera cu niste baieti care iubesc pescuitul si daca nu va rup eu capetele bine,bine! Adica eu am copilarit pe lacul asta si veniti voi acum sa luati zeci de kg de toate marimile ca sa il dati pe nimica toata? Ies la vanatoate :twisted: Pazea!
Mihai, iti inteleg bine furia, si eu pescuiesc de mic in LM si tin la el. Dar tu pui problema usor deviat - sugerezi ca esti suparat nu ca braconeaza ei ci ptr ca.....il vand pe nimica toata! Deci daca il vindeau in magazine la pretul pietei nu mai erau de condamnat? Eu zic ca si atunci merita sa ne transformam in Catalini Zmarandesti sa le rupem falcile la coloratii si necoloratii cu plase!
Cand vor scapa din mainile noastre o sa arate ca saracii oamenii astia!
http://www.youtube.com/watch?v=SS1dO0JC ... re=related

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 19 Noi 2008, 16:46

@Fario_ o sa rizi dar nu mai este nici un minoritar ,din contra sunt albi ca noi si au masini care ii asteapta cu toate cele.Cu bataia nu se face mai ales ca 2 au fost (s au mai sunt in evidentele)de la Balaceanca,asa ca!!??E adevarat ca sunt alegeri, dar aceeasi petitie am trimis o si cind au fost pt.primari si atunci nimica, deci"ceva s a miscat" basca ,am fost si sunat de un consilier ,care m a intrebat alea ,alea .De data asta cred ca se va intimpla ceva!!!!!!!!!!!!!!!
PS acum 1 ora unul era pe lac !!!!!!!!!!poate va fi, ultimul????

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Lacul morii

Mesaj de Mihai Epcs » 19 Noi 2008, 22:17

Salutare. Scuze Fario ....m-am exprimat gresit. Dar de nervi nu am fost atent cescriu. In fine...primul rau e ca braconeaza iar al doilea e ca am auzit ca il vand pe nimica toata. Asta am vrut sa spun. Nu am cum sa fiu de acord cu gunoaiele astea care isi spun OAMENI! A fii om e lucru mare. Daca va e foame fratilor puneti mana la munca ca am vazut ca sunteti ditamai oamenii. Nesimtitilor....v-ar trebui un Ceausescu sa va impuste acolo pe lac si sa va dea la pestii pe care-i agatati in plase :!:

dark_ness
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: 20 Oct 2008, 22:46

Mesaj de dark_ness » 21 Noi 2008, 13:49

ma fratilor eu zic sa va potoliti cu amenintarile astea ca rupeti capete atat timp cat nu va deranjeaza nimeni si pescuiti linistiti ca ma faceti al dracu si va astept pe mal si va bat la pachet pe toti deci daca vreti sa prindeti peste mergeti in plm pe crescatorii dati 1 milion si o sa prindeti tot plm ca nici acolo nu prindeti peste
hai ca deja vad ca ati sarit calul rau si am sa va caut eu seara pe maluri si va impachetez ZMARANDESTILOR am zis sa vb frumos cu voi dar vad ca o incercati cu mine rau de tot

tali
veteran
veteran
Mesaje: 701
Membru din: 16 Mai 2006, 16:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de tali » 21 Noi 2008, 14:02

dark_ness se vede ca esti mai prost decat pestii pe care ii braconezi :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 21 Noi 2008, 14:09

[quote="dark_ness"]ma fratilor eu zic sa va potoliti cu amenintarile astea ca rupeti capete atat timp cat nu va deranjeaza nimeni si pescuiti linistiti ca ma faceti al dracu si va astept pe mal si va bat la pachet pe toti deci daca vreti sa prindeti peste mergeti in plm pe crescatorii dati 1 milion si o sa prindeti tot plm ca nici acolo nu prindeti peste
hai ca deja vad ca ati sarit calul rau si am sa va caut eu seara pe maluri si va impachetez ZMARANDESTILOR am zis sa vb frumos cu voi dar vad ca o incercati cu mine rau de tot[/quote

sa vina vremea aia de care zice didel si atunci o sa rupeti capul la toti poliatii si membrii primariei sa vedem daca va mai tine

de multe ori ar fi bine ca si acest lac sa fie privatizat sau dat in concesiune .... atunci o sa mai folositi plasele?

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 21 Noi 2008, 14:18

vedeti avem un lac aproape de noi de ce dracu nu se poate sa cadem toti deacord si sa bagam peste nu sa scoatem sa poata invata sa pescuiasca si copii nostri sau poate unii dintre noi sunt invatati ca Haplea sa termine imediat tot ce au( fara povesti de genul ca pestii se reproduc natural).poate peste ani cand unii dintre aceeia care acum pescuiesc cu plasele o sa fie mai bosorogi si nu o sa mai aiba puterea sa traga plasa la mal si ar vrea si ei sa tina o lanseta sau o undita dar peste...... o sa gaseasca nu


la unii dintre noi civilizatia si simtul proprietatii chiar nu exista

e mai usor sa ameninti decat sa gandesti

poate va mai revizuiti atitudinile sau poate da dumezeu ca noul guvern sa scoata o lege si pt pescuit sa va trimita la puscarie pe ani grei pt braconajul fondului piscicol al romaniei si disatrugerea ecosistemului

dark_ness
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: 20 Oct 2008, 22:46

Mesaj de dark_ness » 21 Noi 2008, 16:10

frate daca 3-4 braconieri distrug lacul asta eu ma fac chirurg dar pescari care din luna MAI tot prin baboi cate juma de galeata pt a prinde cu iei 5 bibani despre iei ce mai zici?
de ce va luati de mine care iau numai peste mare si ala f rar de ce nu va luati de aia care prin la halau cate 3-4 kg de strapazan de 30g buc si se intreaba de ce nu prin mai mare
pai ai cuvantul meu de om si de onoare ca nu ati prin voi salau la cat strapazan am dat eu drumul inapoi in apa si cand spun strapazan spun de la 600-700g in jos si nu numai strapazan si stiuca si ciortan
sau credeti ca daca sunt braconier sunt si flamand? pai va spun eu ca in lacul asta este peste de ne mananca pe toti dar din pacate este acoperit cu apa fratilor
si inca ceva pai mergi in crescatorie dai 1 milion si tot nu prinzi si voi vreti sa prindeti pe un lac cat cart crangasi capturi ca la discovery? hai sa fim seriosi

Scrie răspuns