Pescuit in jud. Botosani

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Armand
veteran
veteran
Mesaje: 807
Membru din: 20 Apr 2005, 10:20
Contact:

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de Armand » 29 Dec 2014, 08:36

Cetateni!?!?
:lol:
Spining....Prea bun ca sa fie light...

rualy
junior
junior
Mesaje: 58
Membru din: 20 Aug 2013, 00:41

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de rualy » 01 Ian 2015, 10:35

La multi ani!!!
Cum e gheata pe baraj?

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de mihali » 24 Ian 2015, 16:31

Inca este gheata.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de nucus » 05 Feb 2015, 13:26

Ceva noutati ?

marcel gheorghita
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 11 Dec 2005, 09:15
Localitate: Botosani

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de marcel gheorghita » 05 Feb 2015, 14:14

Inca mai este gheata de copca...se pun plase pe sub gheata intr-o veselie...mai multi plasari decat pescari sportivi...

Avatar utilizator
boistean
veteran
veteran
Mesaje: 1144
Membru din: 04 Mar 2009, 12:16
Localitate: printre pietre
Contact:

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de boistean » 05 Feb 2015, 17:13

marcel gheorghita scrie:Inca mai este gheata de copca...se pun plase pe sub gheata intr-o veselie...mai multi plasari decat pescari sportivi...
bine ca u crescut cotizatiile la ajvps :lol1:

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de nucus » 19 Feb 2015, 09:58

Ce se poate face ?

Kaz
junior
junior
Mesaje: 80
Membru din: 29 Ian 2014, 09:03

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de Kaz » 20 Feb 2015, 13:51

Eu am trimis o petitie la ANPA , Filiala Moldova. Chiar azi am trimis-o, si prin email si prin posta cu aviz de primire. Le-am cerut un raspuns oficial cu privire la cresterea cotizatiei de catre AJVPS Suceava (din cate stiu eu poate fi crescuta doar prin idexare cu rata inflatiei si cu publicare pe siteul ANPA pana la 1 februarie - ceea ce nu s-a intamplat), punctul lor de vedere cu privire la controalele pe care le realizeaza personalul AJVPS fara a fi insotiti de lucratori MAI, am solicitat sa-mi spuna daca exista lucrator ANPA pentru judetul Suceava si datele de contact ale acestuia. Am mai cerut si sa formuleze un raspuns clar cu privire la practicarea pescuitului doar in baza permisului ANPA, fara a fi nevoit sa fi membru al unei asociatii de pescari. I-am intrebat si daca se pot trimite prin posta sau curier chitanta de la trezorerie, taxa de timbru si copie dupa bulentin pentru viza ANPA pentru sezonul 2015. Astept raspuns. Trebuie sa soseasca in maxim 45 de zile calendaristice de la data inregistrarii. Sa speram ca o sa raspunda si ca o sa putem folosi raspunsul ca sa le dam peste bot marlanilor de la AJVPS. Daca o sa primesc un raspuns oficial din partea ANPA o sa-l afisez si aici si pe www.prinzatoru.ro.

Kaz
junior
junior
Mesaje: 80
Membru din: 29 Ian 2014, 09:03

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de Kaz » 20 Feb 2015, 13:54

Totusi ar fi bine daca ar mai trimite cativa pescari astfel de petitii poate ne iau in serios

albatrin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 132
Membru din: 03 Mai 2007, 11:57

Re: Pescuit in jud. Botosani

Mesaj de albatrin » 20 Feb 2015, 15:03

Kaz scrie:Eu am trimis o petitie la ANPA , Filiala Moldova. Chiar azi am trimis-o, si prin email si prin posta cu aviz de primire. Le-am cerut un raspuns oficial cu privire la cresterea cotizatiei de catre AJVPS Suceava (din cate stiu eu poate fi crescuta doar prin idexare cu rata inflatiei si cu publicare pe siteul ANPA pana la 1 februarie - ceea ce nu s-a intamplat), punctul lor de vedere cu privire la controalele pe care le realizeaza personalul AJVPS fara a fi insotiti de lucratori MAI, am solicitat sa-mi spuna daca exista lucrator ANPA pentru judetul Suceava si datele de contact ale acestuia. Am mai cerut si sa formuleze un raspuns clar cu privire la practicarea pescuitului doar in baza permisului ANPA, fara a fi nevoit sa fi membru al unei asociatii de pescari. I-am intrebat si daca se pot trimite prin posta sau curier chitanta de la trezorerie, taxa de timbru si copie dupa bulentin pentru viza ANPA pentru sezonul 2015. Astept raspuns. Trebuie sa soseasca in maxim 45 de zile calendaristice de la data inregistrarii. Sa speram ca o sa raspunda si ca o sa putem folosi raspunsul ca sa le dam peste bot marlanilor de la AJVPS. Daca o sa primesc un raspuns oficial din partea ANPA o sa-l afisez si aici si pe http://www.prinzatoru.ro.
Cotizaţia nu are nici-o legătură cu ANPA, doar valoare permisului şi a tarifelor suplimentare (săptămânal, lunar, anual) care sunt publicate pe saitul ANPA, mai puţin filiala Dobrogea care este în curs de actualizare.
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!

Scrie răspuns