Pescuit in jud. Botosani

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
boistean
veteran
veteran
Mesaje: 1144
Membru din: 04 Mar 2009, 12:16
Localitate: printre pietre
Contact:

Mesaj de boistean » 02 Iul 2009, 11:57

storm scrie:Nu e concesionat dar comunistii de acolo nu te lasa cu permisul ANPA,dupa cum am mai povestit pe forum,ca "la noi la suceava nu e cu dinastea", citat din AVPS,care cica contesta permisele noi in instanta.
Ce tzara de rahat avem!
sa conteste cat vor, deocamdata unicul permis valabil la nivel national e ANPA.

Avatar utilizator
Rellu
junior
junior
Mesaje: 47
Membru din: 19 Ian 2005, 12:07
Localitate: Iasi

Mesaj de Rellu » 02 Iul 2009, 13:05

boistean scrie:
storm scrie:Nu e concesionat dar comunistii de acolo nu te lasa cu permisul ANPA,dupa cum am mai povestit pe forum,ca "la noi la suceava nu e cu dinastea", citat din AVPS,care cica contesta permisele noi in instanta.
Ce tzara de rahat avem!
sa conteste cat vor, deocamdata unicul permis valabil la nivel national e ANPA.
Asa zic si eu..sa conteste cit vor...dar daca incep sa conteste cu ciomegele pe spinarea pescarului care prezinta umil permisul ANPA....iarasi nu e bine! Si sincer nici nu vreau sa platesc degeaba cotizatia la AJVPS !!! Cine merge acolo cum procedeaza? Esti obligat sa cotizezi la AJVPS sau cum?? e aberant!!

Avatar utilizator
boistean
veteran
veteran
Mesaje: 1144
Membru din: 04 Mar 2009, 12:16
Localitate: printre pietre
Contact:

Mesaj de boistean » 02 Iul 2009, 13:22

pai la ce mai sunt bune legile in Romania??? in momentul de fata, ANPA nu a concesionat nicio apa publica niciunei asociatii, deci nici AGVPS. au un singur protocol incheiat cu RNP pentru apele de munte.

stiu ca treaba nu le place deloc banditilor din AGVPS-uri, pt ca le-au scazut banii pt masini de teren, chiolhane saptamanale etc. eu merg oriunde cu permisul ANPA si cu legea in mana. daca fac scandal, ii amenint cu tribunalul, unde n-au decat de pierdut.
de fapt AGVPS-urile, in momentul de fata nu fac decat sa incerce o politica de intimidare, mai ales prin intermediul presei, doar-doar or mai prinde cativa fraieri sa le plateasca cotizatia...

p.s. si nu arata umil permisul ANPA, ci foarte... curajos! :twisted:

Avatar utilizator
Rellu
junior
junior
Mesaje: 47
Membru din: 19 Ian 2005, 12:07
Localitate: Iasi

Mesaj de Rellu » 02 Iul 2009, 13:43

p.s. si nu arata umil permisul ANPA, ci foarte... curajos! :twisted:[/quote]

Asa ma si gindeam sa procedez!
In orice caz daca in urmatoarele saptamini voi minca literele in posturi imi cer scuze anticipat! Voi fi avind degetele fracturate!! :))

CaTaLinZIF
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 08 Iun 2009, 22:31
Localitate: Falticeni
Contact:

Mesaj de CaTaLinZIF » 02 Iul 2009, 23:35

salut....aku am vazut topicul de botosani, bine eu nu sunt din botosani dar vreau sa merg la pescuit pe siret. Daca ma poate ajuta cineva cu informatii despre cum este siretul, daca ar merge pe sambata si eventual la ce si cu ce pescuiti voi ca pe siret nu am ajuns pana akuma si ma gandesc ca e o mica mare diferenta fata de moldova cu care sunt eu obisnuit... :?:

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 03 Iul 2009, 19:37

In aval de Rogojesti,chiar dupa baraj, apa e putin surie, foarte buna pentru pasnici dar si pentru rapitori. Chiar acum am luat cativa clenuti la musca, chiar daca vremea nu prea e de clean.

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 06 Iul 2009, 13:31

Cum a fost pe Siret?

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 06 Iul 2009, 16:45

storm,cred ca am vorbit pe privat. Repet:AJVPS Suceava a contestat faptul ca ANPA (respectiv guvernul) a stabilit niste taxe( 30,0 ron permisul ANPA) ori taxele se stabilesc prin legi si nu HG sau OUG.In ceea ce priveste tara de rahat , va cam inselati:e de rahat pentru ca e locuita....Scrieti ce vreti,dar asta e adevarul.Iar cu degetele rupte s-ar putea sa scri declaratii pe la parchet (Rellu).Cit nu exista o solutie data de o instanta ,aplicarea respectivei hotariri este suspendata.
Unde se regasesc banii dati pe permisul ANPA?
Cine urmareste aplicarea legilor referitoare la pescuit ?
Citi inspectori ANPA ati vazut in teren(exemplul Pascani nu va spune nimic?)
Cu permis ANPA veti putea "pescui" la japca,ecran,setca,prostovol,otrava,gaze etc. si nu va va controla nimeni.
La Rogojesti controalele se fac cu jandarmi(aviz amatorilor :ce spui Rellu,te apuci sa-ti rupi degetele in falca unuia dintre ei?).
Mai ginditi-va inainte de a posta!
Sorin Buculei(nucus).

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 06 Iul 2009, 19:10

Treaba cu jandarmii este o gogoasa cu iz de amenintare. Au fost si ei o data, s'au ...cu politia si primarul de la M. si gata.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 06 Iul 2009, 20:07

Nu e nicio gogoasa si nu e niciun iz.Mihali cu ce permis pescuiesti?

Scrie răspuns