pescuitul la spining pe neajlov!!! schimb de experienta

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 20 Oct 2008, 14:02

[quote="hades"]Mai baieti, a-ti fost fara mine??? :cry:

Am fost sambata...., dupa o ploaie de toamna, patrunzatoare, eram in bluza aia galben fosforescent :twisted: , si baia necesara :D , am picat in apa, am reusit sa scot din apa aia limpede niste clenoci peste juma de kil...
Ideea este ca toti i-am scos din apa sub 30cm :shock:
Pe gropane nimik :roll:

Data viitoare sa ma luati si pe mine @shoktu si mayer

Ramane pt miercuri dimineata????[/quote]

nu pot merge miercuri, poate miercurea viitoare pt ca lucrez de zi sapt asta...,
poi si eu vineri la apa mica am luat, si duminik cand am fost unde trebuia sa fie nu am avut nici un atac, mai ales prin padurea minunata unde erau dihanii..
deci regula de baza este ....nici o regula o sa incerc pe intinsatura fara padure ca acolo mai bate soarele si ar fi mai activ:P in rest...numai de binee:D

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 22 Oct 2008, 10:27

@hades, sambata am fost singur :) vineri am fost cu mayer_maryus, duminica a fost o iesire pe nepusa masa :), in cursul saptamanii eu m-am cam lins pe bot ca nu mai am decat vre-o 3 zile de concediu si vin sarbatorile de iarna :), daca vreti pe sambata iesim la o "clenareala", sincer ma gandeam undeva pe arges spre pitesti ca in rest sunt cam batute locurile si sanse de prins slabe rau :(, astept sa vad ce ziceti daca aveti chef :)


sau poate char pe sabar "nu am fost nici o data pe sabar" asa ca nu sariti in cap :)
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 22 Oct 2008, 10:58

Baieti, eu astazi plec in Delta...
Dar cand ma intorc facem in 3 o iesire...
Eu as incerca o Ialomita..
Mai ganditi-va..... :wink:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 22 Oct 2008, 11:14

Tot ce pot sa spun este, fire in drill :) si cat mai multe capturi demne de cartea recordurilor :)

Cat despre iesirea noastra, cand este timp si ne sincronizam iesim
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 24 Oct 2008, 08:07

ma fratilor a mai ajuns cineva pe neajlov ?
cum e apa ? a crescut ? e curata? nici o imformatie?

Dan Alexe
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 295
Membru din: 05 Iul 2007, 02:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Dan Alexe » 24 Oct 2008, 09:32

Cristal . Nu a crescut :)

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 24 Oct 2008, 12:38

:) eh acum asta e, maine dau o fuga dupa clean, stiuca sau ce mai iese :) sper sa nu ploua atata tot in rest ca e mica ca e lacrima asta e,
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 24 Oct 2008, 21:11

[quote="ShokTu"]:) eh acum asta e, maine dau o fuga dupa clean, stiuca sau ce mai iese :) sper sa nu ploua atata tot in rest ca e mica ca e lacrima asta e,[/quote]

mah da dupa padure unde am ramas ultima oara:P
o sa vezi tu dc :D

Tony
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 1
Membru din: 25 Oct 2008, 18:53
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Tony » 26 Oct 2008, 20:09

Va salut, dupa multe zile de dezbateri am reusit sa ajung si eu pe raul Neajlov. Dupa vreo 3 km aproximativ de mers prin mirifica padure care inconjoara drumul ce duce spre fosta cariera de piatra, si dupa dezlegarea labirintului de drumuri printre renumitele "gropi", am reusit sa ajung pe unul din malurile raului. Am ramas fara cuvinte la prima vedere a raului, apa adanca, de aproximatin 2 metri, de o claritate nemaintalnita de mine de foarte mult timp.....mi-am pregatit lanseta si am incercat prima oara la stiuca, inarmandu-ma cu o rotativa care imi aduce aminte de batranul Mepps pe care il folosea tatal meu in tinerete prin Delta. Am colindat cam 500 m si dupa 30 de minute, un pui de cumatra si-a facut aparitia, nu la mine ci la colegul meu si prieten de nadejde ( captura prinsa la twister) :D...dupa imortalizarea capturii am eliberat-o, sa se faca mare..asa este frumos. Ei am mai colindat ce am mai colindat si m-am indreptat catre alta locatie. Raul are potential, dar trebuie sa cunosti foarte bine locurile si sa stapanesti foarte bine tehnica . Am intalnit pe drum un "domn" ce mi-a povestit cate ceva despre Neajlov, mi-a mai spus ca inca exista clean...a prins saptamana trecuta o bucata de aproximativ 35 cm. Ce sa o mai lungesc atat si sa va mai plictisesc, a fost o iesire destul de reusita, in recunoastere, timpul a fost superb...o sa revin cu placere si cine stie, poate ne vom intalni la o clenareala, stiucareala sau un gratar. FIR INTINS SI ZBUCIUMAT !

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 27 Oct 2008, 07:12

@Tony
:) acel "domn" cred ca eram eu, si am zis ca in jur de 30 de cm, ma bucur ca ai reusit sa ajungi in locul cu pricina si pe deasupra ai mai luat si o marlita, am luat si eu una la o rotativa nr. 00 + o bucata de o frumusete rara pierduta la un Salmo Tiny :) asta e poate data viitoare mai mult.

Fire in drill.
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

Scrie răspuns