pescuitul la spining pe neajlov!!! schimb de experienta

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
gabi androne
junior
junior
Mesaje: 35
Membru din: 09 Iun 2008, 13:30
Localitate: Bucuresti

Mesaj de gabi androne » 16 Oct 2008, 21:38

Nu se intersecteaza. Se intersecteaza cu DN5 dupa Calugareni si cu DN6 la Stalpu

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 17 Oct 2008, 14:27

Boscheti, neboscheti esti mai avantajat daca ai lanseta lunga..
Tocmai de aceea eu pescuiesc cu un 2,10 :twisted: si nu am nici o problema de a scoate peste :twisted:

Acum serios vb, e greu sa dai cu lanseta lunga, dar e mai bine...
Este incomod ca trebuie sa o strangi mereu, si sunt si locuri de unde chiar nu poti da cu ea deloc daca trece de 2,40 :wink:


Baietii, luati 2, 10 si mana buna, sa dati la punct fix si nu va mai complicati cu bete lungi.., se duce dreaq tot farmecul sa stam sa desfacem mereu lanseta..

Aaaaa, si inca ceva..

Parca mergeam la pescuit sa ne simtim bine, si sa mai prindem si un peste, nu sa i-o dam mereu prin "sufragerie" :twisted:
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 18 Oct 2008, 11:09

[quote="hades"]Boscheti, neboscheti esti mai avantajat daca ai lanseta lunga..
Tocmai de aceea eu pescuiesc cu un 2,10 :twisted: si nu am nici o problema de a scoate peste :twisted:

Acum serios vb, e greu sa dai cu lanseta lunga, dar e mai bine...
Este incomod ca trebuie sa o strangi mereu, si sunt si locuri de unde chiar nu poti da cu ea deloc daca trece de 2,40 :wink:


Baietii, luati 2, 10 si mana buna, sa dati la punct fix si nu va mai complicati cu bete lungi.., se duce dreaq tot farmecul sa stam sa desfacem mereu lanseta..

Aaaaa, si inca ceva..

Parca mergeam la pescuit sa ne simtim bine, si sa mai prindem si un peste, nu sa i-o dam mereu prin "sufragerie" :twisted:[/quote]

esti tare rau hases :P pai deegeaba io dam prin sufragerie daca e la buda :D intradevar este incomod una mai mare de 2,10 chiar si asa este putin incomoda in unele locuri daca stam sa ne gandim...
eu mi-am rupt lanseta mea :(( catana aia si din lipsa de altceva mi-am cumparat rpd inele si am scos mortu din groapa... o germina din '83 prima mea lanseta de spinnig de 15g bis (care nu stiu ce draq inseamna) din fibra de sticla si cotor de pluta scurt...lungime 1,80 :)
e nuia frate dar e intr-un mare fel sa dai cu asa ceva si inca ceva nu trebuie sa ai grija sa se sparga sau alte chestii de genul,
singurul deficit e un pic mi grea fata de carbon:) dar scopul scuza mijloacele.. iar rezerva de putere nu se mai pune pb.... :twisted:

MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 18 Oct 2008, 11:11

apropos e apa cristal acum :)
hades daca te duci la peste uita de padure, :) exact ca data trecuta s-a intamplat si ieri, dar de tata asta la calugareni 8)

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 18 Oct 2008, 11:36

:) si acum sa vin si eu in completare sper sa nu imi sariti in cap, marius intradevar bun shalmo ala :) cam naspa la lansari ca nu prea se duce cum trebuie ( adiq e lanseta prea mare 15-40 :( si firul cam gros :D ) i-am facut testul astazi nu e bun pt "clesnishorii" care i-ai prins tu ieri in schimb e bun pt "submarinele" de care vorbeai :), daca am prins primul clean din viata mea la spin ma pot numi pescar de clean? :D

aici click :) shoktu
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 18 Oct 2008, 15:16

...................shoktu,poti da si cu varga de alun,important este sa ii dai snitel si sa prinzi...................restul sunt discutii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 19 Oct 2008, 10:34

[quote="ShokTu"]:) si acum sa vin si eu in completare sper sa nu imi sariti in cap, marius intradevar bun shalmo ala :) cam naspa la lansari ca nu prea se duce cum trebuie ( adiq e lanseta prea mare 15-40 :( si firul cam gros :D ) i-am facut testul astazi nu e bun pt "clesnishorii" care i-ai prins tu ieri in schimb e bun pt "submarinele" de care vorbeai :), daca am prins primul clean din viata mea la spin ma pot numi pescar de clean? :D

aici click :) [URL=http://www.filehost.ro/albume/shoktu/]shoktu[/URL][/quote]


vezi ca am prins la vobler de 4 cm la fel ca ala cel mai mic care l-am prins cu tine :)) deci concluzia o tragi tu, intradevar e mai selectiv un pic cel de 3cm nu-ti mai intra toate chistoacele:))

MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 19 Oct 2008, 10:34

[quote="ShokTu"]:) si acum sa vin si eu in completare sper sa nu imi sariti in cap, marius intradevar bun shalmo ala :) cam naspa la lansari ca nu prea se duce cum trebuie ( adiq e lanseta prea mare 15-40 :( si firul cam gros :D ) i-am facut testul astazi nu e bun pt "clesnishorii" care i-ai prins tu ieri in schimb e bun pt "submarinele" de care vorbeai :), daca am prins primul clean din viata mea la spin ma pot numi pescar de clean? :D

aici click :) [URL=http://www.filehost.ro/albume/shoktu/]shoktu[/URL][/quote]


vezi ca am prins la vobler de 4 cm la fel ca ala cel mai mic care l-am prins cu tine :)) deci concluzia o tragi tu, intradevar e mai selectiv un pic cel de 3cm nu-ti mai intra toate chistoacele:))

Avatar utilizator
ShokTu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 08 Oct 2008, 09:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ShokTu » 19 Oct 2008, 10:37

Daca as prinde numai "chistoace" ce bine ar fi :) macar sa am activitate asa sa merg sa stau juma de zi pt unu de 1 K sau aseamanator parca nu imi vine :(
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination.

This is the linux world, in the quiet nights you can hear the windows machines rebooting!

Avatar utilizator
hades
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 03 Mar 2007, 17:57

Mesaj de hades » 20 Oct 2008, 13:13

Mai baieti, a-ti fost fara mine??? :cry:

Am fost sambata...., dupa o ploaie de toamna, patrunzatoare, eram in bluza aia galben fosforescent :twisted: , si baia necesara :D , am picat in apa, am reusit sa scot din apa aia limpede niste clenoci peste juma de kil...
Ideea este ca toti i-am scos din apa sub 30cm :shock:
Pe gropane nimik :roll:

Data viitoare sa ma luati si pe mine @shoktu si mayer

Ramane pt miercuri dimineata????
Daca ai vointa poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, il lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Scrie răspuns