Cincis,Ostrov si Runc -Hunedoara

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Mandy
junior
junior
Mesaje: 98
Membru din: 19 Mai 2004, 17:57

Mesaj de Mandy » 16 Mar 2009, 20:07

stelica scrie:sa inteleg ca este secret taxa de pescuit Cincis :?: eu am intrebat pentru informarea pescarilor doritori sa stim toti ce conditi sunt inpuse de concesioner.Nu este corect ca toate asociatile sa informeze pescari despre apele care le gestioneaza si conditile inpuse pe apa respectiva,este in folosul tuturor
Bine bine dar pana la urma cine e concesionarul ca eu tot nelamurit am ramas. AJVPS-ul zice ca Cincisul e al lor, dl. APSHD zice altceva ... :? Sau e o noua moda ca sa poti pescui pe un lac iti trebuie mai multe permise, ca toti vin care mai de care sa te controleze. O mare ...sina

Avatar utilizator
oaie
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 239
Membru din: 02 Ian 2005, 20:26
Localitate: deva

Mesaj de oaie » 16 Mar 2009, 21:58

sa sunat la inspectorul piscicol pe hd si a confirmat ca cincisul este concesiont de apshd.din auzite taxa este de 10 lei zi.a fost un cunoscut si a intrebat.
pt informatii
Localitate: Deva
Judeţ: Hunedoara
Punct de lucru: Str. 22 Decembrie nr. 222
Inspector piscicol: Micoroi Dimitrie
mobil. 0747.287.448
http://www.anpa.ro/index.php?v=contact&id=8

stelica
junior
junior
Mesaje: 47
Membru din: 03 Apr 2008, 22:02
Localitate: Petrosani
Contact:

Mesaj de stelica » 16 Mar 2009, 23:53

[quote="oaie"]sa sunat la inspectorul piscicol pe hd si a confirmat ca cincisul este concesiont de apshd..

Inspector piscicol: Micoroi Dimitrie
la ultima sedinta sa luat in discutie ca apele sa fie concesionate de asociatii 75% si 25% pentru pescari neasociati filialei respective.Permisul de la ANPA daca nu este bun pe lacul Cincis atunci poate este bun pe o balta privata :twisted:

Avatar utilizator
costi
veteran
veteran
Mesaje: 1473
Membru din: 03 Oct 2004, 16:47
Localitate: Deva

Mesaj de costi » 17 Mar 2009, 00:20

Din cate stiu eu nu mai este Micoroi inspector piscicol, acum parca este un domn pe nume Neacsu.
Imagine

Avatar utilizator
DiViNiTi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 156
Membru din: 06 Mai 2008, 08:46
Localitate: Hunedoara

pana una alta...

Mesaj de DiViNiTi » 17 Mar 2009, 09:37

Imagine
monstru de asta vara din CINCIS :)
-=pestele rapitor este prea pretios pentru a fi prins o singura data=-

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 18 Mar 2009, 20:32

Am auzit ca la grebla... :shock: :lol:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
costi
veteran
veteran
Mesaje: 1473
Membru din: 03 Oct 2004, 16:47
Localitate: Deva

Mesaj de costi » 19 Mar 2009, 15:39

cica versiunea oficiala ar fi: agatat intamplator in timp ce se pescuia la trena...
Imagine

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 19 Mar 2009, 15:45

costi scrie:cica versiunea oficiala ar fi: agatat intamplator in timp ce se pescuia la trena...
super tare! :lol:

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Mesaj de APSHD » 19 Mar 2009, 17:19

costi scrie:cica versiunea oficiala ar fi: agatat intamplator in timp ce se pescuia la trena...
Este si adevarul . Fitofagul avea 50 de kg si a fost prins de pescarii din Deva
Acum 2 ani au fost braconatii intradevar 3 asemenea exemplare dar faptasul cu toate ca stiu cine este nu pot sa-i fac nimica deoarece nu a fost prins asupra faptului

devalin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 171
Membru din: 31 Mar 2008, 10:03
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de devalin » 19 Mar 2009, 21:05

Sunt un prieten al celui care a prins fitofagul si fac urmatoarele precizari( si pentru carcotasi), pestele a fost agatat intimplator in timp ce se pescuia la trena cu vobler, a cantarit 45 kg (cantarit acasa la cel care l-a prins), drilul a durat peste doua ore (exista si un film care face dovada acestor fapte) si nu in ultimul rand cel care l-a capturat este din Mintia si nu din Deva (cei care pescuiesc pe Mures la naluci artificale sigur il cunosc pe Danut Sas....din Mintia) si fac precizarea ca este un pescar onest....in rest.....pace si fire intinse la limita :)

Scrie răspuns