stiuca_in_jud. Botosani

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Mesaj de adrian frunza » 14 Mai 2008, 12:04

lucian
la bacau a fost de curand un caz cand o trupa de braconieri au agresat reprezentantii CRE;politaiul din sat ,a asistat la scena si a plecat .urmarea :plangere penala ,actionare in justitie ,s-ar putea ca politaiul sa-si piarda painea .
politia si jandarmeria au controale pe audit intern care verifica eficacitatea in rezolvarea cazurilor rezolvate prin sesizari 112.daca nu le rezolva au probleme .
agvps ramane decor in continuare ;paznicii de vanatoare freaca buha toata ziua ,ei sunt localnici si stiu ff bine care braconeaza ,dar nu sunt nebuni sa se strice la mate cu consatenii.problema e fisa postului facuta de seful agvps judetean si controalele interne .servim patria !!!
walleye

Avatar utilizator
lucian_flo
senior
senior
Mesaje: 323
Membru din: 08 Apr 2008, 10:25
Localitate: Dorohoi
Contact:

Mesaj de lucian_flo » 14 Mai 2008, 13:08

Deci, FRATI PESCARI UNITI-VA. SOLUTIA ESTE 112!!!

Avatar utilizator
lucian_flo
senior
senior
Mesaje: 323
Membru din: 08 Apr 2008, 10:25
Localitate: Dorohoi
Contact:

Mesaj de lucian_flo » 15 Mai 2008, 07:30

Voi ce fir folositi? 0.3, 0.2? Ma refer la monofilament.

Aaa, si ce magazine de pescuit mai sunt in Botosani? In afara de ala din centrul vechi de langa statuie. Ca acolo nu prea au marfa.

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 15 Mai 2008, 08:55

lucian_flo scrie:Voi ce fir folositi? 0.3, 0.2? Ma refer la monofilament.

Aaa, si ce magazine de pescuit mai sunt in Botosani? In afara de ala din centrul vechi de langa statuie. Ca acolo nu prea au marfa.
0,25 sau 0,22. La biban si clean 0,15 sau 0,18.

pensionaru
veteran
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 08 Feb 2008, 18:47
Localitate: Piatra Neamt,Villafranca di Verona(IT)
Contact:

Mesaj de pensionaru » 15 Mai 2008, 15:25

lucian_flo scrie:Voi ce fir folositi? 0.3, 0.2? Ma refer la monofilament.

Aaa, si ce magazine de pescuit mai sunt in Botosani? In afara de ala din centrul vechi de langa statuie. Ca acolo nu prea au marfa.
Despre fire a scris mihali.Despre magazine cu scule de pescuit,cele mai bune din Botosani le gasesti in Suceava.

Avatar utilizator
lucian_flo
senior
senior
Mesaje: 323
Membru din: 08 Apr 2008, 10:25
Localitate: Dorohoi
Contact:

Mesaj de lucian_flo » 15 Mai 2008, 16:15

:) Ma gandeam eu ca la Botosani nu gasesc.
Si in Suceava unde-s magazinele de pescuit? Unul din ele stiu ca e langa liceul Petru Rares. Baracuda parca se chema.

pensionaru
veteran
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 08 Feb 2008, 18:47
Localitate: Piatra Neamt,Villafranca di Verona(IT)
Contact:

Mesaj de pensionaru » 15 Mai 2008, 16:49

lucian_flo scrie::) Ma gandeam eu ca la Botosani nu gasesc.
Si in Suceava unde-s magazinele de pescuit? Unul din ele stiu ca e langa liceul Petru Rares. Baracuda parca se chema.
In centru pe langa casa de incultura.Acolo ma opresc in drum spre Bucecea sa-mi cumpar viermi.Si am vazut ca au si marfa de calitate.

nes
junior
junior
Mesaje: 86
Membru din: 09 Noi 2007, 11:36

Mesaj de nes » 15 Mai 2008, 18:03

Fir eu folosesc 0.14 textil la stiuca
Cele mai bune magazine din Botosani ( ca sa folosesc aceasi expresie :D ) le gasesti online, atat din tara dar in special cele din afara. Transportul nu e foarte scump si daca aduni o comanda de 150-200 ron iti scoti garantat transportul. Plus ca nu cred ca tot ce poti gasi pe "net" poti gasi in Sv Bt sau Is...
Locuind in Bt, acest "prea frumos sa fie adevarat" oras m-am obisnuit sa imi fac marea majoritate a "cumparaturilor" de pe net si pana acum nu am avut nici un fel de probleme... Deci sfatul meu apeleaza cu incredere la astfel de "magazine".

Avatar utilizator
lucian_flo
senior
senior
Mesaje: 323
Membru din: 08 Apr 2008, 10:25
Localitate: Dorohoi
Contact:

Mesaj de lucian_flo » 16 Mai 2008, 07:27

Si eu pana acum tot de pe net am cumparat si sunt foarte multumit. Dar ma gandeam in cazul in care nu am o comanda atat de mare. Cand am treaba pe la Suceava si Botosani as trage o fuga si pe la magazine sa vad ce mai au.

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 16 Mai 2008, 07:34

lucian_flo scrie:Si eu pana acum tot de pe net am cumparat si sunt foarte multumit. Dar ma gandeam in cazul in care nu am o comanda atat de mare. Cand am treaba pe la Suceava si Botosani as trage o fuga si pe la magazine sa vad ce mai au.
La Suceava pe Marasesti la intersectia cu George Enescu. Mic da' bun. As recomanda Colt alb Radauti. Nu fac publicitate dar au produse pentru toate pungile.

Scrie răspuns