stiuca_in_jud. Botosani

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adrianoo
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 08 Mai 2008, 19:30

Mesaj de Adrianoo » 09 Mai 2008, 18:10

Baa cand mai mergem la o stiuculita?

Avatar utilizator
lucian_flo
senior
senior
Mesaje: 323
Membru din: 08 Apr 2008, 10:25
Localitate: Dorohoi
Contact:

Mesaj de lucian_flo » 09 Mai 2008, 19:18

Bine ai venit printre patimasi. :) Oricand numai sa fie vreme.

Fire intinse!!

Zack
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 29 Dec 2007, 05:05

Mesaj de Zack » 10 Mai 2008, 11:00

Oare este vreo balta nebraconata in zona?

marcel gheorghita
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 11 Dec 2005, 09:15
Localitate: Botosani

Stiuca in jud.Botosani

Mesaj de marcel gheorghita » 10 Mai 2008, 12:52

Ieri dupa amiaza, la Zvoristea, am crezut ca-mi ies din minti....am lasat o gramada de plastice in setcile nenorocitilor, pe balta aia mai lunga,pe partea stanga....au ingradit aproape toate malurile, dar macar le-am nenorocit vreo doua dintre ele.
3 oameni, 1 numai la lingura si 2 numai plastice = aprox. 10 marle / pers. bineinteles toate eliberate.

marcel gheorghita
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 11 Dec 2005, 09:15
Localitate: Botosani

Stiuca in jud.Botosani

Mesaj de marcel gheorghita » 10 Mai 2008, 12:54

Apropo de braconaj, a iesit careva pe Ionaseni-Bucecea in primavara asta? Anul trecut nu aveai unde lansa de setci....

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 10 Mai 2008, 13:09

Zack scrie:Oare este vreo balta nebraconata in zona?

:lol: :lol:

Avatar utilizator
Adrianoo
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 08 Mai 2008, 19:30

Mesaj de Adrianoo » 10 Mai 2008, 13:16

lucian_flo scrie:Bine ai venit printre patimasi. :) Oricand numai sa fie vreme.

Fire intinse!!

pensionaru
veteran
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 08 Feb 2008, 18:47
Localitate: Piatra Neamt,Villafranca di Verona(IT)
Contact:

Re: Stiuca in jud.Botosani

Mesaj de pensionaru » 10 Mai 2008, 16:07

marcel gheorghita scrie:Apropo de braconaj, a iesit careva pe Ionaseni-Bucecea in primavara asta? Anul trecut nu aveai unde lansa de setci....
Pe lac la Bucecea este idem si la fel si anul acesta.Daca esti din Botosani de ce nu treci pe la ajvps sa le spui cum sta treaba si sa trimita oameni in control?Ce este si mai trist e faptul ca un gaozar de militian din Bucecea sta pe mal in masina sa-i apere pe braconierii din Bucecea de braconierii din Ionaseni si din Hantesti.Ca deh,e concurenta mare.

Avatar utilizator
lucian_flo
senior
senior
Mesaje: 323
Membru din: 08 Apr 2008, 10:25
Localitate: Dorohoi
Contact:

Mesaj de lucian_flo » 12 Mai 2008, 12:49

Ieri pe Rogojesti. Trei oameni, linguri, twistere, shaduri, nici o captura, nici un atac. De fapt nici un individ care era in zona "4 plopi" si SP3, nu a prins. Nu a mancat deloc, poate din cauza vremii.

In schimb nu mi-a parut rau ca am mers. Frumoasa zona, mai ales "4 plopi". Arata exact, cum spunea cineva ca o "mini delta". Acum am inteles de ce ar trebui barca.

Abia astept data viitoare...

marcel gheorghita
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 11 Dec 2005, 09:15
Localitate: Botosani

Re: Stiuca in jud.Botosani

Mesaj de marcel gheorghita » 12 Mai 2008, 13:26

pensionaru scrie:
marcel gheorghita scrie:Apropo de braconaj, a iesit careva pe Ionaseni-Bucecea in primavara asta? Anul trecut nu aveai unde lansa de setci....
Pe lac la Bucecea este idem si la fel si anul acesta.Daca esti din Botosani de ce nu treci pe la ajvps sa le spui cum sta treaba si sa trimita oameni in control?Ce este si mai trist e faptul ca un gaozar de militian din Bucecea sta pe mal in masina sa-i apere pe braconierii din Bucecea de braconierii din Ionaseni si din Hantesti.Ca deh,e concurenta mare.
Am incercat si varianta asta, am fost la inginerul de la AJVPS si ne-a zis sa mergem la Politie la Bucecea (de astia auzisem ce le poate mintea), i-am replicat ca platim cotizatie la ei, nu la Politie si a dat-o cotita, ca n-au personal, etc,etc. Pana una-alta, mai taiem o setca-doua,, le mai stragem, le mai incalcim, si noi cum putem, ca alta solutie nue, pana ne-or fugari cu furcile si n-o sa mai mergem deloc. Acolo e terenul nimanui, fiecare face ce vrea....

Scrie răspuns