stiuca_in_jud. Botosani

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
marcel gheorghita
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 11 Dec 2005, 09:15
Localitate: Botosani

Stiuca in jud.Botosani

Mesaj de marcel gheorghita » 02 Mai 2008, 08:41

Ieri la Zvoristea, dimineata, pe 4 balti, 3 oameni, cate 12-15 buc/pers marle intre 15-35 cm, toate eliberate, lingura mica - 5-8 gr, si gruburi albe-gri lestate cu 3-4 gr.

Avatar utilizator
lucian_flo
senior
senior
Mesaje: 323
Membru din: 08 Apr 2008, 10:25
Localitate: Dorohoi
Contact:

Mesaj de lucian_flo » 02 Mai 2008, 13:24

Deci SP3 este in coada lacului. Acolo unde e mai multa vegetatie. Se vede de la sosea, azi am trecut prin zona. Si nu se face pe primul drum la stanga inainte de intrarea in Mihaileni ci pe al doilea aproape de iesire.
Si zona 4 plopi e tot pe acolo?

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Mesaj de mihali » 02 Mai 2008, 14:09

mihali scrie:
lucian_flo scrie:Sa inteleg ca zona SP3 este cea de la portile barajului?
Pentru a ajunge acolo treceti prin Mihaileni si aproape de iesirea din localitate, imediat dupa ce se trece peste un pod aflat pe drumul national, se face la stanga pe un drum pietruit. Dupa cateva sute de metri se vede lacul si SP3.

Aveti incredere in ce v'am scris.Am fost acolo ieri,alaltaieri, etc. si nu mai merg pana... pe la oara 16 (azi).
SP3 nu este la coada lacului ci, daca vreti mai exact, in prima treime a lacului de la porti spre coada. Spre coada lacului este SP1. La patru plopi se vede foarte bine de la SP3.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 02 Mai 2008, 21:28

lucian_flo eu am spus la iesirea spre Siret.I-mi face impresia ca-ti bati joc de bunavointa lui Mihali si a mea.De fapt a gasit orbul Braila....

Avatar utilizator
lucian_flo
senior
senior
Mesaje: 323
Membru din: 08 Apr 2008, 10:25
Localitate: Dorohoi
Contact:

Mesaj de lucian_flo » 02 Mai 2008, 22:02

Oameni buni! M-ati inteles gresit. Nu-mi bat joc de nimeni. Pur si simplu nu stiu pentru ca n-am fost niciodata.
Daca pe unii v-am deranjat, imi pare rau.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 03 Mai 2008, 07:04

Informatiile oferite de Mihali si de mine sint corecte si nu se bat cap in cap.Am dat esentialul ptr.ca prea multe amanunte incurca.Citeste cu atentie ,te rog!

pensionaru
veteran
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 08 Feb 2008, 18:47
Localitate: Piatra Neamt,Villafranca di Verona(IT)
Contact:

stiuca in judetul botosani

Mesaj de pensionaru » 03 Mai 2008, 07:22

Informatiile oferite de Nucus si Mihali sunt mult prea generoase si exacte. Acum depinde de priceperea si norocul fiecaruia.Locurile le descoperi si singur daca stii sa citesti apa.

Avatar utilizator
lucian_flo
senior
senior
Mesaje: 323
Membru din: 08 Apr 2008, 10:25
Localitate: Dorohoi
Contact:

Mesaj de lucian_flo » 03 Mai 2008, 08:04

Problema este ca nu am pus un "?" semnul intrebarii la un mesaj de mai sus. Si a iesit o propozitie gresit inteleasa. Nu am spus ca SP3 e in coada lacului, ci vroiam sa intreb daca e acolo. Greseala mea.
Stiu ca dati informatii corecte si esentiale si va multumesc pentru ele.

Sunt asa insistent cu intrebarile ptr. ca m-am apucat de "sportul" asta de 2-3 luni. Incerc sa aflu si eu cat mai multe informatii, incepator fiind nu ma bazez inca pe "nasul" meu de pescar, nu stiu unde sa caut pestele.

Inca o data, imi pare rau.

nes
junior
junior
Mesaje: 86
Membru din: 09 Noi 2007, 11:36

Mesaj de nes » 03 Mai 2008, 08:58

Am o "rugaminte"..imi incerc norocul aici :D. Acum o luna am facut "baie" dupa un caine pe Zvoristea ( crescuse apa si a ramas blocat). Cineva a filmat de pe mal isprava... Este cineva dintre voi care are clipul? Mi-ar fi de mare ajutor...ms anticipat.
E offtopic...imi cer scuze. Daca considerati necesar , rog un moderator sa stearga mesajul.

pensionaru
veteran
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 08 Feb 2008, 18:47
Localitate: Piatra Neamt,Villafranca di Verona(IT)
Contact:

stiuca in jud Botosani

Mesaj de pensionaru » 03 Mai 2008, 13:55

lucian_flo scrie:Problema este ca nu am pus un "?" semnul intrebarii la un mesaj de mai sus. Si a iesit o propozitie gresit inteleasa. Nu am spus ca SP3 e in coada lacului, ci vroiam sa intreb daca e acolo. Greseala mea.
Stiu ca dati informatii corecte si esentiale si va multumesc pentru ele.

Sunt asa insistent cu intrebarile ptr. ca m-am apucat de "sportul" asta de 2-3 luni. Incerc sa aflu si eu cat mai multe informatii, incepator fiind nu ma bazez inca pe "nasul" meu de pescar, nu stiu unde sa caut pestele.

Inca o data, imi pare rau.

Pentru lucian_flo!
Mai intai "lipeste-te"de un pescar cu ceva experienta si incearca sa faci ceea ce face el.O sa-mi spui ca nu-i frumos sa copii,dar asa este in viata: meseria se fura.Dupa ce o sa ai rezultate incearca sa le imbunatatesti.
Si daca i-ti place sportul acesta cu adevarat trebuie sa perseverezi si rezultatele nu vor inceta sa apara.Fire cat mai intinse!!

Scrie răspuns