pescuit pe batranul siret-bacau-adjud

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 15 Apr 2008, 10:57

La ce vreme se anunta zilele astea tre sa ai tupeu fantastic sa vezi siretul :shock: mai e si amenintare de inundatii iti dai seama ca se ridica nivelul batranelului siret...las k e bine..mai vine o cioata,un lemn,o casa..si le mai rupe plasele la marlani :wink: ...am auzit ca s-a facut o minirazie pe sascut..si au avut de lucru jandarmii,,,multe plase dar destul de goale cica...si cum era de asteptat zero faptasi...plasele alea s-au pus singure in apa...in mod principal sunt interesat de racaciuni..atat sus in baraj cat si mai la vale de canalul de fuga..pentru ca acolo intentionez sa dau prima data anul acesta...4 zile...fir intins la curajosii care stau pe malul apei pe vremea asta :D
Cine se baga intre lupi trebuie sa urle

Avatar utilizator
ionutz_gr
senior
senior
Mesaje: 473
Membru din: 29 Apr 2004, 19:34
Localitate: Bacau
Contact:

re

Mesaj de ionutz_gr » 18 Apr 2008, 07:18

unde as putea merge dupa o stiuca?...siretul cred ca e tulbure si mare...daca ar merge si careva la o plimbare in cautarea cumatrei ar fi si mai bine :)
Dupa ce am descoperit ca viata nu are nici un sens, nu ne ramane altceva de facut decat sa-i dam un sens.

Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 18 Apr 2008, 12:04

s-a indreptat vremea...daca e tulbure siretul nu merge treaba..dar daca e limpede cred ca e nebunie la rapitor,,,,nu?
Cine se baga intre lupi trebuie sa urle

Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 22 Apr 2008, 08:24

Oameni buni si frati pescari...cine stie cum arata siretul???e tulbure???pentru k nu mai rezist si duminica incerc sa ies la rapitor un pic pe racaciuni...ce spuneti???astept o parere sincera...
Cine se baga intre lupi trebuie sa urle

adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Mesaj de adrian frunza » 22 Apr 2008, 12:18

salut veleno .
racaciuniul e de somn la viu ,s-a luat .nu e de cauciuc .ai putea sa dai o fuga la padureni sa imi spui ce mai e pe acolo .daca ajungi la padureni iti spun exact la ce tre sa te uiti ,ca sa ai o informatie de valoare .
walleye

Oldwolf
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 31 Mar 2008, 12:38

Mesaj de Oldwolf » 22 Apr 2008, 13:05

Domnule Frunza
Nu te supara ca te intreb : cand ai fost pe Racaciuni ultima oara ?
Te intreb pentru ca tare as face o plimbare pe la Nucarie, dar de la cei cu care am mai luat legatura am inteles ca era cam tulbure.Daca este numai`surie` merge si salaul nu numai somnul (batuta mai in scurt pe praguri - stiu ca este PROHIBITIE dar la cat fura golanii cu plasele chiar ca nu mai merita sa-ti faci probleme pentru un salau sau un somotel ).
N-am avut timp duminica sa ajung la `vale` sa vad daca mai sunt magarii pe albie la Orbeni cu plasele dar in vacanta asta in mod sigur ajung si am sa folosesc cu toata increderea numerele de la jandarmerie daca ii vad( din balta dela Iacubov daca urci pe dig ai in vedere tot cursul).
Oricum va doresc la toti pescsrii bacauani adevarati si cinstiti un PASTE fericit si un pic de relaxare pe apa cat mai implinita (la stiuca cu artificiale avem voie fara probleme ).

adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Mesaj de adrian frunza » 22 Apr 2008, 13:11

salut .
duminica .braconierii puneau pripoane la somn si luau .nu ai ce cauta la nucarie ,pestele e pe apa subtire .
walleye

Oldwolf
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 31 Mar 2008, 12:38

Mesaj de Oldwolf » 22 Apr 2008, 13:22

Sa inteleg ca ai fost pe `coada` la Faraoani, am vazut din masina de pe sosea niste masini pe dig dar am banuit ca or fi niscai plasari pe care-i mananca in BIP.
In vremurile bune de demult ( adica pana acum vreo 10-15 ani in urma cand inca cuvantul SETCA nu exista in dictionarul curent ), gaseam la timpul asta aproape toate natiile de pesti ridicate in buruienile de pe `coada ` Faraoanilor la `frecat `si chiar daca nu prindeai mare lucru macar iti bucurai ochii vazand puzderie da sarituri si de atacuri.Acum zona aia este plina de setci - cel putin asa era acum un an incat nici nu am avut unde da cu lansetele- ma indoiesc ca anul asta este altfel,

Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 22 Apr 2008, 16:00

nu ajung man la padureni..vroiam sa testez putin stiuca la racaciuni sau salaul...sa vad daca stiuca e stiuca mayweather sau stiuca cfr cluj?...dar daca zici ca e naspa aman plecarea...la oblet vroiam sa dau...
Cine se baga intre lupi trebuie sa urle

alexutul
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: 30 Apr 2008, 00:05
Localitate: onesti

salut

Mesaj de alexutul » 30 Apr 2008, 00:44

salut baieti!!!sunt nou pe forumul acesta si observ sa sunt cativa moldoveni pe aici.m'am alaturat si eu si v'as ruga sa imi spuneti si mie cum mai este siretul ca as vrea si eu sa vizitez weekend'ul asta un sascut,un galbeni sa vad care e miscarea.(apropo sunt un novice)multumesc anticipat.astept raspuns

Scrie răspuns