bistret, rast & co

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
seve
senior
senior
Mesaje: 321
Membru din: 18 Noi 2007, 12:03
Localitate: seattle, wa
Contact:

Mesaj de seve » 30 Ian 2008, 22:43

cunosc zona cetate..locuri bune de crap si salau...dar pe mine stiucile ma intereseaza ca bucati mari de crap si salau se prind foarte bine si la mine in mehedinti la baraje...si inca ce bucati...dar stiuca...stii vreun loc de stiouca mai bunicel?

Avatar utilizator
seve
senior
senior
Mesaje: 321
Membru din: 18 Noi 2007, 12:03
Localitate: seattle, wa
Contact:

Mesaj de seve » 30 Ian 2008, 22:44

cunosc zona cetate..locuri bune de crap si salau...dar pe mine stiucile ma intereseaza ca bucati mari de crap si salau se prind foarte bine si la mine in mehedinti la baraje...si inca ce bucati...dar stiuca...stii vreun loc de stiouca mai bunicel?

Avatar utilizator
Cati
senior
senior
Mesaje: 400
Membru din: 23 Ian 2006, 19:12
Localitate: Hunedoara
Contact:

Mesaj de Cati » 31 Ian 2008, 02:09

Da , daca esti din MH , mergi la Girla Mare , fosta crescatorie , actualmente patronata de ...(nu se stie cine ) !

neagoe mihai
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 26
Membru din: 14 Dec 2007, 19:43

Mesaj de neagoe mihai » 08 Feb 2008, 20:30

prin Dolj nu prea sunt locuri de stiuca

Avatar utilizator
seve
senior
senior
Mesaje: 321
Membru din: 18 Noi 2007, 12:03
Localitate: seattle, wa
Contact:

Mesaj de seve » 09 Feb 2008, 21:10

prin fosta crescatorie nu mai stiu ce mai e ..am fost de 2 ori si am prins doar marle..nu am oprit nici una...in schimb am prins mult caras si cativa ciortani..am vazut o stiuca mare (peste 5 kg) prinsa la carstas...in rest nu zic ca nu este dar eu am prins doar marle..dar o sa mai incerc..mersi mult

Avatar utilizator
Cati
senior
senior
Mesaje: 400
Membru din: 23 Ian 2006, 19:12
Localitate: Hunedoara
Contact:

Mesaj de Cati » 10 Feb 2008, 01:15

E si "mare" acolo , si eu am prins "marle" dar am luat si stiuci frumusele la 1-2 kg . Tot acolo am ratat cea mai mare stiuca pe care am avut-o vreodata "in bat"..! am observat ca da mai bine in vara , prin august-septembrie decat toamna sau primavara ... :wink:

Avatar utilizator
seve
senior
senior
Mesaje: 321
Membru din: 18 Noi 2007, 12:03
Localitate: seattle, wa
Contact:

Mesaj de seve » 11 Feb 2008, 12:46

mai tii minte in care din balti ai prins..sau ai prins pe canal....

Avatar utilizator
Cati
senior
senior
Mesaje: 400
Membru din: 23 Ian 2006, 19:12
Localitate: Hunedoara
Contact:

Mesaj de Cati » 11 Feb 2008, 15:58

Cum sa nu mai tin minte , glumesti ?
De regula merg numai in balta din stinga drumului de acces , fara barca nu prea ai unde sa dai acolo ; cu ceva timp in urma balta nu era administrata de nimeni iar in crescatoria propriuzisa nu aveai voie sa pescuiesti . Mergi in capatul balti , la digul dinspre Dunare !
Daca vrei sa dai pe canale , opreste-te la Gruia sau mergi putin mai jos de Girla Mare , la Vrata ... :wink:

Avatar utilizator
seve
senior
senior
Mesaje: 321
Membru din: 18 Noi 2007, 12:03
Localitate: seattle, wa
Contact:

Mesaj de seve » 13 Feb 2008, 11:28

mersi mult cati! mi-ai dat o idee buna...as incerca la vrata desi acolo nu am fost niciodata..am auzit eu despre zona ca ar fi buna dar nu cunosc..sunt canale de stiuca pe acolo.?..tu vorbesti de incinta crescatoriei de la garla.?..acolo s-a plasuit chiar toata stiuca...rar cate una care a scapat..au politica pro crap

Avatar utilizator
seve
senior
senior
Mesaje: 321
Membru din: 18 Noi 2007, 12:03
Localitate: seattle, wa
Contact:

Mesaj de seve » 13 Feb 2008, 11:35

mersi mult cati! mi-ai dat o idee buna...as incerca la vrata desi acolo nu am fost niciodata..am auzit eu despre zona ca ar fi buna dar nu cunosc..sunt canale de stiuca pe acolo.?..tu vorbesti de incinta crescatoriei de la garla.?..acolo s-a plasuit chiar toata stiuca...rar cate una care a scapat..au politica pro crap

Scrie răspuns