Pescuit sportiv c&r la stiuca in Delta Dunarii versus plase

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Re: Pescuit sportiv c&r la stiuca in Delta Dunarii versus pl

Mesaj de melculbeat » 11 Mar 2018, 20:58

Cred ca am fost destul de clar in postul anterior.
Nu cred ca este cazul sa postez corespondente pe mail si inregistrari telefonice pentru a ne da sema despre cine este vorba.
Ca si in cazul revolutiei fiscale, nu am auzit niciun patron sa ceara masuri compensatorii pentru idiotenia asta. Nu esti capabil sa iti gestionezi afacerea si sa te adaptezi, pui lacatul si inchizi taraba, simplu.
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Re: Pescuit sportiv c&r la stiuca in Delta Dunarii versus pl

Mesaj de oby 1 » 12 Mar 2018, 11:26

Cristi,am constatat in toamna ca tu esti ultimul mohican care nu stie sa faca turism cum se face in delta
Sa explic...pus in situatia sa cerem o factura in toamna...initial am fost refuzati(v-o aduce contabila la bac)..dupa care ni s-a dat facturierul sa completăm noi foaia....FACTURA ANTERIOARĂ ERA TĂIATĂ ÎN MAI 2013

Avatar utilizator
wilddanube
veteran
veteran
Mesaje: 1255
Membru din: 04 Aug 2004, 09:57
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Re: Pescuit sportiv c&r la stiuca in Delta Dunarii versus pl

Mesaj de wilddanube » 12 Mar 2018, 13:55

Merci Oby. Ne vedem pe 30 !
www.wilddanube.ro

alexdavid
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 13 Feb 2014, 15:30
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit sportiv c&r la stiuca in Delta Dunarii versus pl

Mesaj de alexdavid » 12 Mar 2018, 15:22

Nu putem face o petitie sau ceva de genul?Sunt de acord cu masura interzicerii retinerii atata timp cat se aplica si in cazul pescuitului comercial.Daca e lege sa se aplice pt toti nu doar pt o parte.

Bodnar
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 26 Ian 2007, 19:07
Localitate: Neamt
Contact:

Re: Pescuit sportiv c&r la stiuca in Delta Dunarii versus pl

Mesaj de Bodnar » 13 Mar 2018, 09:33

O petitie sau ceva de genu...trebuie facuta de catre un ONG sau asociatie(cu foarte multimembri in spate)...altfel o sa ramana doar o statistica undeva pe internet. E multa treaba...trebuie depusa, asteptat raspuns, facut contestatie conform legii xy... :wallbash:
As vrea sa fie o prohibitie la BRACONIERI....sa-nceapa ASTAZI.....si sa tina pana IERI...

Bodnar
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 26 Ian 2007, 19:07
Localitate: Neamt
Contact:

Re: Pescuit sportiv c&r la stiuca in Delta Dunarii versus pl

Mesaj de Bodnar » 13 Mar 2018, 09:33

O petitie sau ceva de genu...trebuie facuta de catre un ONG sau asociatie(cu foarte multimembri in spate)...altfel o sa ramana doar o statistica undeva pe internet. E multa treaba...trebuie depusa, asteptat raspuns, facut contestatie conform legii xy... :wallbash:
As vrea sa fie o prohibitie la BRACONIERI....sa-nceapa ASTAZI.....si sa tina pana IERI...

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Pescuit sportiv c&r la stiuca in Delta Dunarii versus pl

Mesaj de SF » 13 Mar 2018, 16:27

semlecangheorghe scrie:
SF scrie:

Tu nu esti altceva decat o anomalie a naturii..

Odata zici ca in nush ce colt de paradis sareau pestii pe orice bucata de lemn cu carlig pe ea(deh, prea usor de prins, nu te cobori tu la nivelul ala) pentru ca apoi sa deplingi acelasi loc trecut pe sub tavalugul numit ''presiunea pescuitului''..
Iar te chinuiesc meandrele concretului :lol: :lol: :lol:

Ii greu de inteles pt. tine , asa-i ?

Da ma , undeva pe aproape era un colt de rai , si acolo astia rai comerciali nu puteau intra , si au ****-o aia sportivi ! Care ii problema , aparte de faptu ca pt. marea majoritate a oamenilor ii greu sa recunoasca ca nu-s neprihaniti !!!

Chiar ii ciudat ca unu se intreaba din cand in cand de ce mama dracului am nevoie ca sa ma simt om sa intep niste animale in bot , sa le sufoc ca sa le scot pe mal , sa-mi fac poze cu ele si dupa aia sa le dau drumu ca sa am ce prinde ! Ii cumva felu asta de a gandi ceva inapoiat ? Timpu o sa ne puna in locu nostru pe fiecare :wink: , apropos , cum merge vanzarea de Si-Gi lures , gresesc io sau timpu te-o prins din urma !

Stii care ii legatura intre Copernicus , Galileo , Ptolemeu si Aristotel ? Primi doi au platit pt. greselile de calcul a ultimilor doi :wink: Asta era omenirea acum vreo 450 de ani ,minunea de la Maglavit ii ceva mai recenta , anumite gene inca nu au disparut de tot !

grizzly
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 14 Feb 2005, 13:22
Localitate: Constanta

Re: Pescuit sportiv c&r la stiuca in Delta Dunarii versus pl

Mesaj de grizzly » 14 Mar 2018, 00:00

va certati degeaba. Malin a facut ceea ce i s-a permis. sigur, nu este o solutie pentru revirimentul stiucii, dar cred ca este maximul pe care l-a putut obtine de la factorul politic. si tot e ceva. sigur ca as dori si eu ca pescuitul comercial sa dispara din DD, insa nu cred ca Malin are vreun cuvant de spus aici. eu inca merg pe buna lui credinta. a fost singura solutie pe care a gasit-o pentru a face cat de cat ceva. ca altfel il usuiau imediat.
cel mai trist e ca va certati aici, tocmai un grup de persoane care, in marea lui majoritate, face tot ce poate sa asigure un pescuit sustenabil. ar trebui sa incercam sa facem ceva, nu sa ne plangem intr-una si sa ne acuzam unii pe ceilalti ca gresesc sau gandesc aiurea.
P.S. pe de alta parte, cred ca va inselati. patronii de pensiuni si organizatorii de excursii in DD nu pot face nimic. clasa politica actuala nu asculta decat de propriul interes. nu sunt convins ca o intensa presiune publica ar rezolva ceva. pur si simplu, cu astia de acum nu te poti intelege.

Avatar utilizator
DEM
veteran
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 27 Iun 2012, 15:57
Localitate: bucuresti

Re: Pescuit sportiv c&r la stiuca in Delta Dunarii versus pl

Mesaj de DEM » 14 Mar 2018, 15:37

Bravo man, singurul raspuns pertinent. :respekt:
Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.

Avatar utilizator
wilddanube
veteran
veteran
Mesaje: 1255
Membru din: 04 Aug 2004, 09:57
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Re: Pescuit sportiv c&r la stiuca in Delta Dunarii versus pl

Mesaj de wilddanube » 16 Mar 2018, 06:19

Deschidere la stiuca.
www.wilddanube.ro

Scrie răspuns