BARAJUL VALSAN

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Matei Claudiu
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: 31 Mai 2007, 22:35
Localitate: Pitesti

BARAJUL VALSAN

Mesaj de Matei Claudiu » 18 Iun 2007, 12:09

Stie cineva ceva de locu asta?peste,ceva???????????autorizatii,taxe ceva????????????astept niste raspunsuri!!!!!!!!!

mihaivasile
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 1
Membru din: 08 Iul 2006, 11:30

Mesaj de mihaivasile » 03 Feb 2008, 16:10

salut
Scuze, am vazut tarziu subiectul
Barajul de pe Valsan mai are ceva peste dar nu foarte mult din cauza braconajului, in schimb se poate pescui in amonte . Zona este foarte frumoasa si poti avea si satisfactii.
Pentru permis trebuie sa treci pe la Ocolul Silvic Musatesti si sa iti iei autorizatie de 1 zi sau doua. Nu mai stiu preturile

Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Mesaj de Bogdan_Alex » 03 Feb 2008, 16:58

pe langa ce localitate e baraju cu pricina? eu stiu zona de la zarnesti la merisani. barajul presupun ca e mai sus....

Avatar utilizator
AdarMarian
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 29 Aug 2011, 08:31
Localitate: Republica O.Goga, colt cu Nerva Traian

Mesaj de AdarMarian » 04 Sep 2011, 10:49

Informatii si aici:
- Poti merge linistit acolo, platiti taxa la padurar, insa o sa va ceara si permisul ANPA - nu stiu pe ce motiv si nici n-am intrebat.
- Mi s-a spus clar si raspicat ca n-am voie din barca.
- Malul stang al lacului e cumplit, foarte abrut, instabil, copaci pana-n oglinda apei (sau asa era cand am fost eu).
- Traversand pe coama barajului, malul drept e cu mult mai bun.
- Eu nu i-am vazut culoarea pastravului si din cinci pescari intalniti, unul singur luase la oscilanta mica, argintie, mic, sub 15cm, in schimb alti doi, pitesteni, prinsasera la fly, cate doua bucati fiecare, nu mai mari 20 cm, la limita sau chiar mai jos... enfin. Toti erau de patru zile in zona, incercasera si mai sus pe rau, fara rezultate.

Poze:

Imagine

Imagine

Scrie răspuns