Olt - Draganesti, Frunzaru ( Babiciu ), Rusanesti

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 27 Sep 2004, 10:23

Pt. Costica & Eugen:

E vorba de Ashima Poltergeist. Fluoro-carbon conceput pentru pescuitul in conditii grele, cu rezistenta mare la abraziune si excelenta la nod. Mincatorii de sushi nu se dezmint, tot ce fac e "pe bune". :lol:
You can run, you can hide! But... you'll die tired!

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 27 Sep 2004, 12:05

Cred ca am o problema cu numele si denumirile. Sau poate cu lenea :roll: Pur si simplu mintea mea refuza sa se incarce cu treburi d-astea!

Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 27 Sep 2004, 12:07

Denumirea nu conteaza, bine ca ti-ai cumparat. Isi merita banii! :lol:
You can run, you can hide! But... you'll die tired!

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 04 Oct 2004, 18:11

Mandy, ai cuvantul!

Ce, cum, unde si cu ce?

Avatar utilizator
dinteus
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 17 Aug 2008, 18:15
Localitate: Craiova

salut:D

Mesaj de dinteus » 28 Aug 2008, 18:31

de plictiseala...am ajuns pe la discutiile voastre...am dat google pt babiciu...eu auzisem ca merge treaba bine acolo...da nu shtiu exact unde...voi va mai duceti pe la pescuit?!:D
eu ma plictisesc rau de tot...iar acum 7 ore a ras de mine un prieten pt ka eu cautam tovarashi de pescuit pe forumuri...
deci...sa nu mai ziceti si voi la nimeni:)))

am fost ieri la fantanele 3 ore si dupa am schimbat cu giurgita...dolj...impresie mai buna giurgita la organizare.la giurgita mult caras ,ceva salau si crap cteno...la fantanale mult crap se zice...eu nu l-am prins...de altfel sunt un slab pescar,cu aruncari proaste si scule cam ieftine...adika...nu cam...ieftine...well...mai "vbim":)


p.s. am uitat sa zic...eu nu am prins cine shtie ce...un crapuletz scapat la fantanele si caras mic si salau mic la giurgita...dar tind sa cred ca a fost vina mea si a imprejurarilor:))

Avatar utilizator
razvan
junior
junior
Mesaje: 65
Membru din: 08 Iul 2004, 21:26
Localitate: craiova
Contact:

Mesaj de razvan » 07 Sep 2008, 21:24

Ce chestie....., ultimul post a fost acu' 4 ani...pt. mine este o surpriza .... ce sa zic, una placuta ce-i drept, poate ne vedem la o cafea pe undeva, in rest, fantanelele imi ofera si mie de fiecare data aceleasi satisfactii minime, in schimb Oltul nu stii niciodata ce surprize iti rezerva!
Noroc!

pescarul~legal
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 15
Membru din: 12 Oct 2008, 15:15
Localitate: arges

Pacat de raul Olt...

Mesaj de pescarul~legal » 12 Oct 2008, 16:01

ok,uite.. sa revenim la subiect.
Am fost de curand pe lacurile de acumulare de la Draganesti si Dragoiesti...si m-am ales cu un gust amar...
Atata braconaj ca acolo..n-am mai intalnit nici unde...
Ce sa spun? Erau "pescari" din toata tara (ei.. nici chiar asa) care au retinut tot ce au prins..de la crapi de 100-200g pana la somn-i de aceeasi greutate ...
PESCUITI,NU UCIDETI!

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Pacat de raul Olt...

Mesaj de adiwolf » 13 Oct 2008, 18:00

pescarul~legal scrie:ok,uite.. sa revenim la subiect.
Am fost de curand pe lacurile de acumulare de la Draganesti si Dragoiesti...si m-am ales cu un gust amar...
Atata braconaj ca acolo..n-am mai intalnit nici unde...
Ce sa spun? Erau "pescari" din toata tara (ei.. nici chiar asa) care au retinut tot ce au prins..de la crapi de 100-200g pana la somn-i de aceeasi greutate ...
chiar sunt din toata tara sa stii,dar Argesul e campion pe aceste locatii :D defapt pana la Izbiceni e aceeasi poveste,aproape ca nici nu ai unde sa mai pescuiesti de atatea undite si fire insirate pe maluri.
pe la Babiciu si Rusanesti,locurile bune de crap sunt ocupate de asta vara si se dau imprimire de la unii la altii sau se cumpara locul de pescuit.
este ceva incredibil si inimaginabil

MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 13 Oct 2008, 21:43

am inteles de la catva localnici ca s-a populat de la rm valcea pana la draganesti cu peste, dar ce peste... este vb de ghibort pt a se incurca in plasele locanicilor care fac prapad, si s-a inmultit in draci....
in rest catva avatei,

MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

Mesaj de MAYER_MARYUS » 13 Oct 2008, 22:36

am inteles de la catva localnici ca s-a populat de la rm valcea pana la draganesti cu peste, dar ce peste... este vb de ghibort pt a se incurca in plasele locanicilor care fac prapad, si s-a inmultit in draci....
in rest catva avatei,

Scrie răspuns