pescuit pe siret -- zona adjud

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

daedalus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 174
Membru din: 23 Mai 2006, 13:55
Localitate: bacau

pescuit pe siret -- zona adjud

Mesaj de daedalus » 23 Mai 2006, 14:25

Odata cu noul cont, indraznesc deschiderea acestui subiect deoarece zona mi se pare de poveste si doresc parerea voastra si eventual experientele voastre mai ales in zona podului de la adjudul vechi.

grama v
veteran
veteran
Mesaje: 595
Membru din: 17 Aug 2005, 08:13
Localitate: ADJUD VN

Mesaj de grama v » 04 Iun 2006, 07:41

salut!zona de care spui,e o zona care tine peste si mult si mare salau ,somn, crap.acum 2-3 ani era si f mult clean mare.ce pot sa-ti spun,eu am luat acolo salau de 6,5 kg cel mai mare ,dar am auzit de buc de 8-10kg.nu le-am vazut asa ca.... :wink: deci gura unde se varsa apa de pe canal are cam 7-8m adincime si tine mult peste, si digul nr 3 unde e statia de apa .acum citiva ani intre digul 2si3 era adinca ,dar acum cu inundatiile s-a colmatat.singurul of e ca cei de la baraj scad apa cum vor ei si cred ca asta ii termina pe pesti!intr-o zi sa cobori si sa ridici apa de 9-10 ori .zona asta se bracona f mult de cei din sat,din cite stiu eu erau unii care aveau si un generator,asa ca daca vii si dai dupa ce au dat ei noaptea......cam asta e.mai vorbim.

ninja
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 13 Iun 2005, 14:06
Localitate: iasi
Contact:

Mesaj de ninja » 08 Iun 2006, 18:37

grama v scrie:salut!zona de care spui,e o zona care tine peste si mult si mare salau ,somn, crap.acum 2-3 ani era si f mult clean mare.ce pot sa-ti spun,eu am luat acolo salau de 6,5 kg cel mai mare ,dar am auzit de buc de 8-10kg.nu le-am vazut asa ca.... :wink: deci gura unde se varsa apa de pe canal are cam 7-8m adincime si tine mult peste, si digul nr 3 unde e statia de apa .acum citiva ani intre digul 2si3 era adinca ,dar acum cu inundatiile s-a colmatat.singurul of e ca cei de la baraj scad apa cum vor ei si cred ca asta ii termina pe pesti!intr-o zi sa cobori si sa ridici apa de 9-10 ori .zona asta se bracona f mult de cei din sat,din cite stiu eu erau unii care aveau si un generator,asa ca daca vii si dai dupa ce au dat ei noaptea......cam asta e.mai vorbim.
sal. statia de apa e cea de pe malul drept la cca 100 de m de pod? daca da, atunci unde se poate pesciu la twister in zona ai? dupa statia de apa?cum e ste fundul apei acolo, adika trebuie sa imi iau multe twistere la mine?ms

noname
veteran
veteran
Mesaje: 1116
Membru din: 03 Iun 2005, 19:41
Localitate: student UMFIasi
Contact:

hghg

Mesaj de noname » 09 Iun 2006, 13:51

cum e apa acum pe acolo?adik cum mai e Siretu?

grama v
veteran
veteran
Mesaje: 595
Membru din: 17 Aug 2005, 08:13
Localitate: ADJUD VN

Mesaj de grama v » 10 Iun 2006, 06:32

salut!apa e mare si tulbure acum.prea tulbure zic eu.aia e statia de apa ,poti pescui jos linga ea.eu am dat mai mult pe malul celalalt,nu e asa aglomerat,cam in dreptul stinii.se agata la greu,sunt f multe stinci si crengi in apa.poti da si de pe insula din mijloc dar iti trebuie barca.e groapa si tine mult peste.anul asta salau cam putin ,in schimb somn e mai mult.sa vedem dupa ce mai scade apa daca vrea :wink:

noname
veteran
veteran
Mesaje: 1116
Membru din: 03 Iun 2005, 19:41
Localitate: student UMFIasi
Contact:

uh

Mesaj de noname » 10 Iun 2006, 08:18

multam... sa speram o sa avem parte de putina seceta si vom vedea ce iese...poate peste 2 saptamani scade si se deschide apa ca s-a dus rabdarea mea ... :lol:

daedalus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 174
Membru din: 23 Mai 2006, 13:55
Localitate: bacau

Mesaj de daedalus » 12 Iun 2006, 16:22

Am asteptat mult un raspuns. Merci pt. detalii.

grama v
veteran
veteran
Mesaje: 595
Membru din: 17 Aug 2005, 08:13
Localitate: ADJUD VN

Mesaj de grama v » 22 Iun 2006, 06:24

:cry: apa e foarte maresi foarte tulbure

noname
veteran
veteran
Mesaje: 1116
Membru din: 03 Iun 2005, 19:41
Localitate: student UMFIasi
Contact:

h

Mesaj de noname » 22 Iun 2006, 09:04

mai este e luna si se limpezeste daca nu ploua si cum o sa ploua mai tine un an :roll: :mrgreen: adios salau ....avat....clean....stiuk..... :cry: anul asta speram sa uite ca;- daca le trece ceva cu ancore pe la nas o sa-i intepe in caz de atac" si sa ne bucuram de peste prost da mult la anu :P

grama v
veteran
veteran
Mesaje: 595
Membru din: 17 Aug 2005, 08:13
Localitate: ADJUD VN

Mesaj de grama v » 06 Iul 2006, 05:23

apa iar s-a tulburat si e mare :( rau de tott!cred ca cam 3 saptamini stam cuminti :(

Scrie răspuns