pescuit pe Vidraru si Capra

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 14 Iul 2008, 23:09

shootgun scrie:
florind scrie:Altfel văd că ai avoluat de la shootgun la carry on :) "offtopic"
Asa este, am ''avoluat'' si asta nu poate decat sa ma bucure.... in timp ce eu fac progrese remarcabile la limba engleza, (am invatat o expresie noua, nu?) altii inca se chinuie sa invete limba romana... vorba cantecului... '' ai doua clase primare, esti poreclit ganditorul, nu fa lectii cu copilul ca-i distrugi viitorul....'' :lol: :lol: :lol:
Serios, mai ShotGun? Chiar din cauza unora ca mine ai emigrat? Pfffff, sa ma simt mandru sau trist? De fapt eu cred ca tu ti-ai ratat profesia intrand in armata prematur, fara sa fi pregatit psihologic, apoi te-au trimis in Afganistan cu colegii tai de pluton si acolo ai fost stresat, traumatizat, sindromul Vietnam (te trezesti nopatea asudat si ai impresia ca sunt talibani sub pat, sau tai copca iarna in gheata si deodata vezi iesind din gaura un turban cu dinamita etc). Acum ai clacat si nu ai mai rezistat si de aia ai fugit in London unde locul talibanilor a fost luat de islamistii pakistanezi! care apropo, comunica u cei din Kandahar!
In ce priveste limba engleza, tu chiar crezi ce spui? Stii macar principalele specii de pesti cum se numesc? Stii sa ceri un carlig cu barbeta sau un fir textil? Cum zici: "I want a textil fir, Sir"! Please, give me a fishing carlig, madam!" Probabil ca ai gasit un job unde nu e nevoie sa vorbesti ca ltfel...s-ar speria si strabunica lui Shakespeare! Prin urmare, mai putina lauda, si mai multa moderatie ca nu strica! Eu nu am spus despre tine ca esti mult sub pakistanezi, prin urmare fii mai calm ca viata e frumoasa! Si nu da vina pe armata, in fond tu ai ales Afganistanul, nu? :evil:

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 15 Iul 2008, 02:08

Fario_nebunu scrie:
shootgun scrie:
florind scrie:Altfel văd că ai avoluat de la shootgun la carry on :) "offtopic"
Asa este, am ''avoluat'' si asta nu poate decat sa ma bucure.... in timp ce eu fac progrese remarcabile la limba engleza, (am invatat o expresie noua, nu?) altii inca se chinuie sa invete limba romana... vorba cantecului... '' ai doua clase primare, esti poreclit ganditorul, nu fa lectii cu copilul ca-i distrugi viitorul....'' :lol: :lol: :lol:
Serios, mai ShotGun? Chiar din cauza unora ca mine ai emigrat? Pfffff, sa ma simt mandru sau trist? De fapt eu cred ca tu ti-ai ratat profesia intrand in armata prematur, fara sa fi pregatit psihologic, apoi te-au trimis in Afganistan cu colegii tai de pluton si acolo ai fost stresat, traumatizat, sindromul Vietnam (te trezesti nopatea asudat si ai impresia ca sunt talibani sub pat, sau tai copca iarna in gheata si deodata vezi iesind din gaura un turban cu dinamita etc). Acum ai clacat si nu ai mai rezistat si de aia ai fugit in London unde locul talibanilor a fost luat de islamistii pakistanezi! care apropo, comunica u cei din Kandahar!
In ce priveste limba engleza, tu chiar crezi ce spui? Stii macar principalele specii de pesti cum se numesc? Stii sa ceri un carlig cu barbeta sau un fir textil? Cum zici: "I want a textil fir, Sir"! Please, give me a fishing carlig, madam!" Probabil ca ai gasit un job unde nu e nevoie sa vorbesti ca ltfel...s-ar speria si strabunica lui Shakespeare! Prin urmare, mai putina lauda, si mai multa moderatie ca nu strica! Eu nu am spus despre tine ca esti mult sub pakistanezi, prin urmare fii mai calm ca viata e frumoasa! Si nu da vina pe armata, in fond tu ai ales Afganistanul, nu? :evil:
Fario, nu incetezi sa ma uimesti....cand credeam ca nu mai e nimic de descoperit in ceea ce priveste caracterul si nivelul tau de intelegere, mi-am dat seama ca tu de fapt esti un izvor nesecat de perle.... individule, esti de o prostie pitoreasca.... Pentru cultura ta generala, afla ca de fapt ultima misiune a fost Iraq... unde am fost stresat si traumatizat la gandul ca trebuie sa ma intorc acasa si sa intalnesc din nou indivizi de teapa ta...sindromul Vietnam nu functioneaza la mine, in schimb am capatat o alergie... alergia la prosti... Fario, cand vorbeam eu limba engleza tu inca incercai sa mituiesti soldatii de la B 21 VM cu tigari, sa-ti dea voie sa-ti arunci spurcaciunea de rama in Valea Leucii.... Singura slujba in Londra unde nu e necesar sa vorbesti limba engleza este deja ocupata de omologii tai pakistanezi, care cum spuneam sunt cu mult deasupra ta... Iar cand am ales Afganistanul, tu inca nu aveai ce alege... impingeai aerul la metrou... prin urmare, ciocul mic si joc de glezne... Ai priceput Serbanel? sau poate raspunzi numai la apelativul Gerula???

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 15 Iul 2008, 09:08

Frumosule, vad ca esti receptiv la tot ce e pitoresc si iesit din comun! Stiam ca te voi uimi, mai ales ca nu ti-ai imaginat ca cineva a intuit ca prezinti sindromul Vietnam dobandit in Irak si Afganistan. Dar eu te-am citit din prima, nu degeaba am citit manuale de pishologie ale armatei. Nu m-as mira si sa fi dat de exemplu acolo, adica sa ilustrezi anumite forme patologice. Bine, nu e vina ta, asa a fost sa fie! Insa e clar ca ai ramas cu obsesia insurgentilor fundamentalisti si a armelor de foc, de aia ai ales si apelativul asta de Western "Shot Gun". Pun pariu ca si la Londra tye baricadezi noaptea in casa, pui drug la usa, tii arme si cutite pe zid si sub perna si dormi iepureste, nu carecumva sa trimita Zarqawi un comando sa te salte.... :lol: Oricum, sa stii ca daca mai revii vroedata in the Army o sa ai imensa surpriza sa ma gasesti comandant al batalionului din Predeal si realizezi ca jumate din programul tau de lucru ar fi la curatat scari, bai, magazii si restul in teren cu plutonul, indiferent de vreme. Gata cu statul neproductiv la birou, sa vezi ce unt scoate armata din tine....
Cat despre Leuca unde chipurile scald eu rama si corobetele afla ca mereu ma simt bine acolo si gasesc intelegere la fostiitai camarazi asa ca nu am nevoie sa "sar la cap" cu nimic. La fel si pe Rasnoava in chei si mai sus - cand vine armata la trageri e zi "libera" la pescuit, ptr ca nici un padurar nu are acces in vale!
Prin urmare, draga SG, iti doresc sa fii fericit in insula aia neeuropeana, sa scapi de islamisti si de aia "ca mine" (ma indoiesc insa, avem retele in toata lumea), si sa mai prinzi si cate un guvide pe Tamisa cu echipamentul tau de spinning pe care ai dat 1000 de pounds! Iti urez Bafta eterna! :lol:

osiris
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 15
Membru din: 17 Iun 2005, 10:38
Contact:

ce confuzie

Mesaj de osiris » 15 Iul 2008, 11:51

Mi se pare mie sau am nimerit la rubrica pt femei? va recomand un permament si un abonament la revista Tanara Mireasa, asta asa ca sa nu mai blocati forumu` cu prostii.
'
stefan

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 15 Iul 2008, 15:02

Pai daca in Tanara Mireasa e si rubrica de pescuit atunci e OK, poti sa imi faci si mie un abonament? Dar nu cumva ce faci tu aici e publicitate ascunse? Adminule, ce ne facem? :lol: :lol:
In alta ordine de idei, e adevarat ca nu e frumos sa ne "balacarim" on line dar daca nu ma pot abtine.....si nici SG, asa ca desi regretam seara si promitem sa fim cuminti, dimineata ne ascutim armele si incepe turnirul! :lol:

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 16 Iul 2008, 00:22

Cum spuneam... ma daca tu o sa ajungi comandant de batalion la Predeal eu ma intorc in armata... numa sa vad cat esti de cacao... esti dus cu pluta rau de tot amice....

robert_anisoiu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 22 Iun 2008, 10:05
Localitate: Ploiesti

Mesaj de robert_anisoiu » 16 Iul 2008, 07:14

@Fario si @Shootgun

Domnilor, v-ati balacarit pe forum de numa' numa', ceea ce a facut deliciul altora, va asigur.

Insa am si eu o intrebare la voi, dat fiind ca tot ii trageti tare cu armata.

Stiti ca PM-ul are la inaltator litera "P", apoi 1,2,3,etc. Imi puteti explica si mie ce e cu acea litera "P"? La ce foloseste ea acolo? Nu de alta dar poate mai atrag si eu din fervoarea voastra si va mai potoliti.

Nu fac parte din armata, am facut la vremea mea armata la trupa, asta ca idee.

Astept un raspuns serios si bazat, nu mistocareli. In cazul in care o luati cu misto-ul am sa consider ca habar nu aveti.

robert_anisoiu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 12
Membru din: 22 Iun 2008, 10:05
Localitate: Ploiesti

Mesaj de robert_anisoiu » 16 Iul 2008, 07:15

@Fario si @Shootgun

Domnilor, v-ati balacarit pe forum de numa' numa', ceea ce a facut deliciul altora, va asigur.

Insa am si eu o intrebare la voi, dat fiind ca tot ii trageti tare cu armata.

Stiti ca PM-ul are la inaltator litera "P", apoi 1,2,3,etc. Imi puteti explica si mie ce e cu acea litera "P"? La ce foloseste ea acolo? Nu de alta dar poate mai atrag si eu din fervoarea voastra si va mai potoliti.

Nu fac parte din armata, am facut la vremea mea armata la trupa, asta ca idee.

Astept un raspuns serios si bazat, nu mistocareli. In cazul in care o luati cu misto-ul am sa consider ca habar nu aveti.

Scrie răspuns