Noutati Delta Dunarii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 29 Iun 2009, 17:56

lucky_51 scrie:
wilddanube scrie:Oameni buni

Incerc doar sa va informez . O fac de 4 ani.


http://wilddanube.ro/ro/fotografii.html

Toate stiucile peste 6 kg din folerul de pescuit sunt de pe incintele Uzlina.
Informatiile sant binevenite, comntariile dupa bugetul fiecaruia.
nu e ca suntem saraci aici .... sti si tu pescuitul este un sport costisitor material...cred ca toti pt pescuit gaim acolo o rezerva, dar....... cu oameni ca voi ajungem sa platim 100-200-300 euro pt o partida de pescuit in care esti informat ca" ieri l-a rupt domule" :):)

un pic de front comun

totusi DELTA este a noastra a tuturor daca unii au fost mai descurcareti si au pus mana pe anumite incinte nu trebuie sa si acceptam sa ne jecmaneasca si repet toata lumea de pe aici a fost cel putin odata pe Uzlina nu e ca suntem saraci .........

fire intinse

melculbeat
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 08 Mar 2006, 00:59

Mesaj de melculbeat » 30 Iun 2009, 02:37

mitucatalin scrie:
lucky_51 scrie:
wilddanube scrie:Oameni buni

Incerc doar sa va informez . O fac de 4 ani.


http://wilddanube.ro/ro/fotografii.html

Toate stiucile peste 6 kg din folerul de pescuit sunt de pe incintele Uzlina.
Informatiile sant binevenite, comntariile dupa bugetul fiecaruia.
nu e ca suntem saraci aici .... sti si tu pescuitul este un sport costisitor material...cred ca toti pt pescuit gaim acolo o rezerva, dar....... cu oameni ca voi ajungem sa platim 100-200-300 euro pt o partida de pescuit in care esti informat ca" ieri l-a rupt domule" :):)

un pic de front comun

totusi DELTA este a noastra a tuturor daca unii au fost mai descurcareti si au pus mana pe anumite incinte nu trebuie sa si acceptam sa ne jecmaneasca si repet toata lumea de pe aici a fost cel putin odata pe Uzlina nu e ca suntem saraci .........

fire intinse
ai cam prins esentialul...;)
in 1923/ s-a nascut un mit/ nu existau stelishti shi nici catzei/ dar exista Rapid

Avatar utilizator
ss
senior
senior
Mesaje: 308
Membru din: 07 Apr 2005, 12:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ss » 30 Iun 2009, 06:46

Sincer, nu cred ca lui Wild ii iese ceva de la Cornel Gaina, in afara de bube in cap atunci cand cate un "cetatean revoltat" cazat pe ponton, se gandeste ca de atatia bani merge c&r si in sac si-l prind oamenii lui Gaina. Stiu ca aveam ceva amici comuni care aveau interzis pe incinte :(
Cat despre pret si pentru mine e cam scump halatu'...
PESTELE NU ESTE UN FEL DE MANCARE

lucky_51
veteran
veteran
Mesaje: 549
Membru din: 14 Ian 2009, 21:08

Mesaj de lucky_51 » 30 Iun 2009, 06:50

Cine a spus ca pescarii sant saraci, eu am spus,,comentariile dupa buget" si de fiecare data s-a dovedit ca bugetul a fost suficient pentru o partida de pescuit buna.

Avatar utilizator
Diver
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 09 Iul 2005, 09:28
Localitate: Sibiu

Mesaj de Diver » 30 Iun 2009, 09:18

Citesc postarile lui Wilddanube de vreo citiva ani. Dupa mine, e singurul care ne-a oferit dealungul timpului o informatie corecta d.p.d.v. al pescuitului sportiv (pentru ca e foarte important sa stii ce intra la lingurita, nu in vintire sau setci) in Delta . De remarcat ca nu a conditionat niciodata acordarea informatiei de faptul ca mergeai sau nu sa locuiesti la el.
Dupa vreo 2 ani am avut ocazia sa-l cunosc personal, mergind sa stau pe unul din pontoane. Evident e scump, dar si conditiile sint la nivelul pretului. De ce am mers si a doua oara? Pentru ca m-am convins ca Wilddanube se straduieste sa-ti ofere cea mai buna sansa de a prinde peste! El si colegii lui bat permanent zona in scurte partide test, astfel incit primesti informatie reala si proaspata despre cum trage.
Daca intr-o perioada va indruma spre incintele lui Gaina, e pentru ca in acel moment doar acolo se poate prinde ceva.
Ma doare sa vad acuzat un om ca ia pielea de pe noi, in situatia in care stiu ca nu e el vinovatul!
Pina la urma si cu Gaina chestia e simpla, el aplica legea cererii si ofertei: vrem sa mergem bine, nu vrem -el nu ne ia banii din buzunare.
Eu oricum imi mentin ideea pe care am mai postat-o pe acest forum : o sa ajungem sa mergem la pescuit doar pe Ebro sau in Suedia si Irlanda (daca ne tine punga) ca la noi nu va mai fi peste.
NIMENI NU FACE NIMIC SA OPREASCA BRACONAJUL, NICI CHIAR NOI !
asta e adevarata problema, pentru ca daca ar fi peste pe natural n-ar mai trebui sa-i platim lui Gaina 3 milioane pe zi!

Avatar utilizator
Sile
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 193
Membru din: 07 Iun 2005, 09:56
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sile » 30 Iun 2009, 10:22

Si mie personal mi se pare oferta de pescuit pe incintele Uzlina inacceptabila. Si nici n-am acceptat-o desi am stat pe pontoanele lui Cristi de vreo cateva ori. Si m-am simtit extrem de bine.

Dar de ce amestecati oferta de servicii in special de cazare ale lui Cristi cu oferta de pescuit in incintele fie ele si ale lui Gaina intr-un topic destinat informatiilor despre pescuit nu stiu. Cristi nu conditioneaza serviciile oferite de acceptarea ofertei de pescuit in incintele Uzlina.

Altminteri, de vreo cativa ani incoace, vreo sapte adica, timpul liber mi s-a imputinat mult mai mult decat pestele in Delta.
Mie-mi place-n Delta!

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de mitucatalin » 30 Iun 2009, 11:25

pt wild(cristi) si team-ul lui tot respectul.
nu l-a acuzat nimeni aici ci doar pe detinatorii de incinte.
si oricum cred ca sunt in asentientul tuturor ca multe partide ale noastre au fost inspirate de ceea ce scrie " wild " aici.
cred ca nu se supara nimeni daca ne cerem scuze fata de cristi.
si apropo ca sa ne dovedesti :):):) ca ne-ai iertat ceva noutati din delta nu de alta dar se apropie pt toata lumea perioada concediilor

multumim si scuze inca odata

iliuta goean
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 153
Membru din: 25 Feb 2004, 19:20
Localitate: Bucuresti

Mesaj de iliuta goean » 30 Iun 2009, 11:43

Mama, ce comentarii!!!
Multumesc Timi, Silviu, Sile !!

Astazi la ora 9 mi-am batut recordul la crap.

23,5 kg. La mamaliga, 20 minute drill. Poze am facut cu telefonul

Se prinde si stiuca, dimineata sau pe ploaie. Nu mare, pana in 2 kg.

Este f cald iar de maine apele vor incepe sa creasca.

Avatar utilizator
wilddanube
veteran
veteran
Mesaje: 1255
Membru din: 04 Aug 2004, 09:57
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de wilddanube » 30 Iun 2009, 11:47

Mesajul anterior este postat de mine. Iliuta fusese logat inainte.
www.wilddanube.ro

Avatar utilizator
Sile
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 193
Membru din: 07 Iun 2005, 09:56
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sile » 30 Iun 2009, 12:04

Ptiu drace! Credeam ca a prins Iliuta crap mare! :lol:
Mie-mi place-n Delta!

Scrie răspuns