APROAPE de Tulcea

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

bogdan_br
junior
junior
Mesaje: 98
Membru din: 06 Oct 2008, 15:41
Localitate: Braila

Mesaj de bogdan_br » 07 Iun 2011, 20:23

La ''sapte tevi '' a fost cineva mai recent ? dar pe canalele de la Iazurile ?
Evident, ma intereseaza doar partidele de spining.
Daca mai cunoasteti si alte locuri in apropiere de Tulcea, cu acces exclusiv de pe mal, astept sugestii.

P.S. Stie cineva care mai este in acest moment regimul lacului de la Horia ?
Este in administrarea primariei, este in administrare privata, sau este apa publica si se poate pescui cu permis ANPA ? Pe vremuri se spune ca se mai prindea ceva salau acolo.

S.G. DRILL
veteran
veteran
Mesaje: 685
Membru din: 07 Mar 2012, 20:14
Localitate: Tulcea

Re: APROAPE de Tulcea

Mesaj de S.G. DRILL » 11 Mar 2012, 14:13

azi am intrat in sevraj :fluch de cand m-am trezit simteam niste viermi in c-r si niste mancarimi in talpa :evil: ce sa fac, ce sa fac. am deschis calculatorul si am inceput sa caut,ce nici eu nu stiu, asa ca am sunat 2 mari pescari de spinning (g30rg3 si steff) sa facem o inspectie pe malul dunarii in zona 7 tevi. am plecat fara lansete doar sa ne plimbam si sa admiram dunarea si sa pregatim prima iesire la dintosi pe anul asta. :respekt: cel mai frumos moment a fost cand am vazut o familie de lebede pe care le-am si fotografiat :D


http://www.flickr.com/photos/74243065@N ... hotostream
http://www.flickr.com/photos/74243065@N ... hotostream

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: APROAPE de Tulcea

Mesaj de steff » 11 Mar 2012, 15:41

S.G. DRILL scrie:azi am intrat in sevraj :fluch de cand m-am trezit simteam niste viermi in c-r si niste mancarimi in talpa :evil: ce sa fac, ce sa fac. am deschis calculatorul si am inceput sa caut,ce nici eu nu stiu, asa ca am sunat 2 mari pescari de spinning (g30rg3 si steff) sa facem o inspectie pe malul dunarii in zona 7 tevi. am plecat fara lansete doar sa ne plimbam si sa admiram dunarea si sa pregatim prima iesire la dintosi pe anul asta. :respekt:
Cu ce ti-am gresit, de ce ma faci doar mare? :cry:. Daca ma faceai mare si tare mai acceptam dar asa... :oops: :lol:
Mi-a prins bine iesirea de astazi sa sti. Multumesc. :bere:
S.G. DRILL scrie:cel mai frumos moment a fost cand am vazut o familie de lebede pe care le-am si fotografiat :D
Da, frumos moment cu lebedele.. si eu le-am vazut dar din masina :mrgreen:.

S.G. DRILL
veteran
veteran
Mesaje: 685
Membru din: 07 Mar 2012, 20:14
Localitate: Tulcea

Re: APROAPE de Tulcea

Mesaj de S.G. DRILL » 11 Mar 2012, 15:46

rectific: MARE SI TARE :respekt:

Scrie răspuns